امکان برقراری ارتباط میان کاربران اسکایپ و مایکروسافت تیمز فراهم می‌شود

شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
با انتشار به‌روزرسانی جدید، کاربران هریک از اپلیکیشن‌های مایکروسافت تیمز و اسکایپ می‌توانند تماس برقرار و به یکدیگر پیام ارسال کنند.
تبلیغات

مایکروسافت در نظر دارد قابلیت برقراری ارتباط با اعضای پیام‌رسان اسکایپ را به سرویس مایکروسافت تیمز اضافه کند. پس‌ از این به‌روزرسانی که احتمالا تا پایان مارس عرضه می‌شود، کاربران هر دو اپلیکیشن اسکایپ و مایکروسافت می‌توانند تماس برقرار و به یکدیگر پیام ارسال کنند.

ویژگی یادشده تا انتهای آوریل دراختیار کاربران سرویس آفیس ۳۶۵ و مایکروسافت ۳۶۵ نیز قرار خواهد گرفت. مایکروسافت در ژوئیه‌ی سال گذشته این ویژگی را رونمایی کرد. طبق گفته‌ی مهندسان این شرکت، کاربران هریک از این دو پلتفرم برای برقراری تماس یا ارسال پیام به دیگران، باید از آدرس ایمیلشان استفاده کنند.

پس از عرضه‌ی به‌روزرسانی، قابلیت جدید به‌صورت پیش‌فرض فعال نمی‌شود و کاربران برای فعال‌سازی آن، باید از قسمت ادمین‌سنتر مایکروسافت ۳۶۵ به قسمت دسترسی خارجی (External Access) بروند و قابلیت برقراری ارتباط با کاربران اسکایپ را فعال کنند.

مایکروسافت تیمز / اسکایپ

تیمز و اسکایپ از اپلیکیشن‌های محبوب در میان کاربران هستند. چندی پیش، خبری منتشر شد که روزانه بیش از ۲۰ میلیون کاربر از اپلیکیشن مایکروسافت تیمز برای خدمات اداری استفاده می‌کنند. شایان ذکر است فست کمپانی نیز مایکروسافت را به‌عنوان خلاق‌ترین شرکت در ارائه خدمات اداری معرفی کرد. در‌حال‌حاضر، ۹۱ شرکت از ۱۰۰ شرکت بزرگ آمریکا از سرویس مایکروسافت تیمز استفاده می‌کنند و این امر نیز نشان‌دهنده‌ی محبوبیت تیمز در میان کسب‌وکارهای بزرگ است.

در سال ۲۰۱۷، مایکروسافت اعلام کرد در آفیس ۳۶۵، می‌خواهد تیمز را جایگزین اسکایپ ‌کند؛ البته باید دید کاربران از چنین تغییری استقبال خواهند کرد یا خیر.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات