تأخیر در تأیید اپلیکیشن‌های جدید گوگل پلی استور به‌‌علت شیوع بیماری کرونا

تأخیر در تأیید اپلیکیشن‌های جدید گوگل پلی استور به‌‌علت شیوع بیماری کرونا

گوگل با ارسال ایمیلی به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن اطلاع داد به‌علت شیوع بیماری کرونا، اپلیکیشن‌های جدید در پلی‌استور با تأخیر هفت‌روزه یا بیشتر تأیید می‌شود.

شیوع بیماری کرونا به بسیاری از شرکت‌های بزرگ آسیب زده است. علاوه‌بر تأخیر در عرضه‌ی محصولات مختلف یا کمبود آن‌ها در بازار به‌‌دلیل تعطیلی کارخانه‌های سازنده‌ی قطعات موردنیاز، تأخیر در عرضه‌ی به‌روزرسانی برای گجت‌ها، ازجمله گوشی‌های هوشمند نوکیا را شاهد بوده‌ایم. شرکت‌های بزرگ نیز به عملی پیشگیرانه دست زدند و از کارکنانشان خواستند فعالیت‌هایشان را به‌صورت دورکاری انجام دهند. چنین اقدامی به جلوگیری از گسترش بیماری کرونا کمک فراوانی می‌کند؛ اما مشکلاتی نیز در پی دارد.

به‌تازگی، گوگل نیز اعلام کرده است اپلیکیشن‌های جدید در پلی استور با تأخیر تأیید می‌‌شود. مقام‌های گوگل علت تأخیر در تأیید اپلیکیشن‌های جدید را دورکاری کارکنان از خانه و تغییر در زمان‌بندی انجام کارها عنوان کرده‌اند. در ایمیل ارسالی به توسعه‌دهندگان، اهالی مانتین‌ویو گفته‌اند تأیید اپلیکیشن‌های جدید و تغییرات اعمال‌شده، مانند عرضه‌ی به‌روزرسانی، با فاصله‌ی زمانی هفت روز یا بیشتر انجام خواهد شد.

شرکت آلفابت، شرکت مادر گوگل، از کارکنان خود در ۱۱ شعبه از آمریکای‌شمالی (ایالات متحده و کانادا) خواست به‌صورت دورکاری به فعالیتشان ادامه دهند. حال به‌نظر می‌رسد این اقدام آلفابت با اینکه از خطر شیوع بیماری کرونا میان کارکنانش جلوگیری کرده، باعث شده است برخی از امور شرکت‌های زیرمجموعه‌ی آلفابت با تأخیر درخورتوجهی انجام شوند.

گوگل پلی استور / Google Play Store

در گذشته، گوگل به توسعه‌دهندگان گفته بود تأیید اپلیکیشن نهایتا سه روز به طول می‌انجامد و در برخی مواقع خاص نیز، احتمال افزایش این زمان تا هفت روز وجود دارد. کاملا واضح است وارد یکی از مواقع خاص شده‌ایم و ممکن است تأیید اپلیکیشن‌های جدید بیش از هفت روز نیز طول بکشد.

متأسفانه گوگل مشخص نکرده است کدام دسته از اپلیکیشن‌ها هنگام اعمال تغییراتی نظیر به‌روزرسانی به تأیید دستی گوگل نیاز دارند؛ با‌این‌حال، حدس زده می‌شود اپلیکیشن‌های مرتبط با رده‌ی سنی کودک‌و‌نوجوان ازجمله دسته‌هایی هستند که هرگونه اعمال تغییر در آن‌ها به تأیید کارشناسان گوگل نیاز خواهد داشت.

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده