توییتر پیام‌های حاوی اطلاعات گمراه‌کننده درباره‌ کرونا را حذف می‌کند

چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
توییتر اعلام کرد تلاش می‌کند توییت‌هایی را که حاوی اطلاعات غلط درباره‌ی کرونا باشند، حذف کند.
تبلیغات

توییتر با انتشار بیانیه‌ای ضمن تأکید بر این مسئله که نمی‌تواند مقابل تمامی توییت‌های گمراه‌کننده واکنش نشان دهد، از حداکثر تلاش برای حذف این نوع محتوا خبر داد. توییتر اعلام کرد اولویت با حذف توییت‌هایی خواهد بود که اطلاعات موجود در آن‌ها ممکن است موجب آسیب رسیدن به افراد شود. 

این شبکه‌ی اجتماعی در پستی که روی بلاگ خود منتشر کرده، فهرستی از محتواهای ممنوع را ارائه کرده که در صورت انتشار آن‌ها، توییت مربوطه حذف شود. این محتوا شامل توصیه‌های خلاف دستورالعمل‌های سازمان بهداشت جهانی (نظیر دوری‌گزینی اجتماعی) است. توییتر اعلام کرده انتشار محتوایی شامل تبلیغ تأثیر مثبت نوشیدن مواد ضدعفونی کننده روی جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا، تشویق افراد به فعالیت‌هایی منجر به گسترش وحشت می‌شود، اطلاعات غلط یا گمراه‌کننده درباره‌ی تفاوت‌های کووید ۱۹ با سایر بیماری‌ها و هرگونه محتوای شامل ادعای تأثیر نژاد روی میزان شانس ابتلا به این ویروس، از دیگر موارد ممنوع به شمار می‌روند.

توییتر اعلام کرد حساب‌های کاربری رسمی دولت‌ها که در حال اطلاع‌رسانی درباره‌ی ویروس کرونا هستند، در انتشار محتوای موجود در این لیست، مستثنی هستند؛ مگر اینکه اطلاعات یادشده، افراد را تحریک به انجام عملی کند که آسیب فیزیکی به‌همراه داشته باشد.

توییتر همچنین اعلام کرد دستورالعمل‌های منتشر شده را به دقت زیرنظر دارد و با همکاری پزشکان بین‌المللی، هر فعالیتی را مطابق به‌روزرسانی‌های تازه انجام خواهد داد. این شرکت برای مبارزه با انتشار اطلاعات گمراه‌کننده و غلط، از هوش مصنوعی هم برای بررسی محتوای منتشرشده روی پلتفرم خود استفاده خواهد کرد. 

در بخشی از بیانیه‌ی توییتر آمده است:

می‌خواهیم شفاف باشیم. هرچند ما در تلاش هستیم که سیستم‌های خود را با وضعیت موجود سازگار کنیم اما ممکن است گاهی این سیستم‌ها، کمبودهایی داشته باشند که این مسئله در نهایت منجر به بروز خطا شود. درنتیجه ما هیچ حساب کاربری را تنها براساس تشخیص سیستم خودکار، به‌طور دائمی مسدود نخواهیم کرد. این فرصت فراهم خواهد بود تا حساب‌های کاربری بررسی شده توسط هوش مصنوعی، توسط انسان بازنگری و محتوای منتشر شده توسط آن‌ها بررسی شود.

توییتر هفته‌ی گذشته در کارزاری مشترک با فیسبوک، گوگل، لینکدین، مایکروسافت، ردیت و یوتیوب اعلام کرد تضمین می‌دهد با انتشار اطلاعات گمراه‌کننده و کلاه‌برداری درباره‌ی ویروس کرونا مقابله کند. این هفت شبکه‌ی اجتماعی در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند در راه این مبارزه، همکاری‌های مشترک بین آن‌ها و سازمان‌های جهانی مرتبط با موضوع آغاز شده است. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات