سونی قابلیت اعمال فوکوس مجدد پس از ثبت تصاویر را به دوربین‌های بدون آینه می‌آورد

پتنت جدید سونی که نتیجه همکاری با شرکت Light.Co است قابلیت ثبت تصویر و سپس فوکوس روی سوژه‌های مختلف را به نمایش می‌گذارد.

اخیرا پتنتی توسط سونی به ثبت رسیده است که امکان ثبت تصویر و سپس فوکوس روی سوژه‌ای خاص را به کاربر می‌دهد. چنین اتفاقی به‌لطف ادغام چند لنز کوچک در لنزی بزرگ‌تر صورت می‌گیرد. درصورتی‌که چنین موضوعی به واقعیت تبدیل شود با جهشی بزرگ در دنیای عکاسی مواجه خواهیم شد.

این پتنت که به‌نظر می‌رسد حاصل همکاری مشترک سونی با شرکت Light.Co است توسط رسانه‌های ژاپنی گزارش شده است. شرکت Light.Co درگذشته با نوکیا همکاری می‌کرد و همچنین دوربین‌ عکاسی تحت برند خود را می‌ساخت.

پتنت جدید سونی برای دوربین های بدون آینه

با این حال، آنچه در پتنت به نمایش گذاشته‌شده، لنز بزرگ ماژولاری است که از چند لنز کوچک‌تر تشکیل می‌شود. در پتنت می‌توان مشاهده کرد که این لنز در دوربین‌های بدون آینه نسل بعدی به کار خواهد رفت و اجازه می‌دهد که پس از ثبت عکس امکان فوکوس روی سوژه‌ها میسر شود.

پتنت جدید سونی برای دوربین های بدون آینه

چنین اتفاقی به کمک حسگرها و لنزهای کوچک درون لنز بزرگ ماژولار صورت می‌گیرد؛ به‌نحوی‌که هر لنز کوچک، تصویری با فاصله کانونی عدسی متفاوت ثبت می‌کند و سپس پردازنده درون دوربین با در کنار هم قرار دادن تصاویر ثبت‌شده، تصویری نهایی را تولید و در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

پتنت جدید سونی برای دوربین های بدون آینه

پس از ثبت تصویر نیز کاربر می‌تواند باتوجه به سوژه مدنظر خود فوکوس کرده یا سوژه فوکوس‌شده در تصویر را تغییر دهد. با این حال چنین پتنتی به‌نظر می‌رسد تا واقعیت فاصله بسیاری دارد و احتمالا سونی روی چنین محصولی در حال کار است.

درهرصورت، دوربین‌ها با معرفی هر مدل نسبت به گذشته از مشخصات سخت‌افزاری توانمندتری برخوردار می‌شوند و به همین علت، نیاز به چنین تکنولوژی‌هایی وجود دارد تا بتوان از حداکثر توان پردازنده‌های موجود در دوربین‌های عکاسی استفاده کرد.

منبع petapixel

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید