تصاویر هولولنز 2 مایکروسافت پیش از رونمایی در MWC 2019 فاش شد

تصاویر هولولنز 2 مایکروسافت پیش از رونمایی در MWC 2019 فاش شد

در فاصله‌ی چند ساعت تا کنفرانس مایکروسافت طی MWC 2019، تصاویر جدیدی از نسل جدید هولولنز فاش شده است.

پس از انتشار شایعات در رابطه با رونمایی از نسل جدید هولولنز توسط مایکروسافت در جریان کنگره‌ی جهانی موبایل بارسلون، حال شاهد فاش شدن تصاویری از این عینک واقعیت افزوده در چند ساعت مانده به آغاز مراسم مایکروسافت هستیم. تقریبا از زمان رونمایی اولین نسل هولولنز بیش از چهار سال می‌گذرد.

همان‌طور که در این تصویر مشاهده می‌کنید، هولولنز ۲ در مقایسه با نسل اول این عینک واقعیت افزوده از جثه‌ای کوچک‌تر بهره می‌برد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که برخلاف نسل اول، هولولنز ۲ از وجود دسته‌هایی همچون نسل پیش بی‌بهره است و به‌جای آن، همچون سایر هدست‌های ویندوزی شاهد استفاده از ساختاری کش مانند برای نگه‌داشتن هدست روی سر کاربر هستیم.

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، کاربر در حال انتخاب آیکونی با استفاده از دست در این تصویر است. باتوجه‌به این موضوع می‌توان به این نتیجه رسید که هولولنز ۲ در زمینه‌ی شناسایی حرکت و اکشن‌های دست کاربر از ساختار بسیار بهتر و پیچیده‌تری بهره می‌برد. مایکروسافت هنوز اطلاعاتی را در رابطه با اینکه این گجت با چه مشخصات سخت‌افزاری و با چه قیمتی راهی بازار خواهد شد، ارائه نکرده است؛ حال آنکه انتظار می‌رود هولولنز ۲ نیز همچون سرفیسهای ۲ ایکس مبتنی بر Windows Core OS و همچنین رابط کاربری مبتنی بر فضای هولوگرافیک راهی بازار شود.

شنیده‌ها نشان از این دارد که هولولنز ۲ با بهره‌گیری از تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۵۰ لقب اولین گجت ویندوزی را به خود اختصاص می‌دهد که با بهره‌گیری از تراشه‌ی آرم راهی بازار خواهد شد. استفاده از اسنپدراگون ۸۵۰ این امکان را ایجاد می‌کند تا نسل جدید عینک واقعیت افزوده مایکروسافت با عمر باتری بیشتر و همچنین قدرت پردازشی بیشتر در مقایسه با نسل گذشته کار کند. از دیگر بهبود‌های مورد انتظار برای نسل جدید هولولنز باید به افزایش زاویه‌ی دید، شناسایی بهتر سطح سه‌بعدی و همچنین تغییرات جزئی برای بهبود تجربه‌ی هولوگرافیک اشاره کرد.

منبع windowscentral
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده