ساعت هوشمند گوگل امسال عرضه نخواهد شد

ساعت هوشمند گوگل امسال عرضه نخواهد شد

گوگل به‌صورت رسمی اعلام کرده است که برنامه‌ای برای عرضه‌ی ساعت هوشمند در سال ۲۰۱۸ ندارد.

نماینده‌ی گوگل اخیرا در گفتگو با وب‌سایت Tom’s Guide عرضه‌ی هرگونه ساعت هوشمند در سال جاری میلادی را تکذیب کرده است. شایعاتی که قبلا منتشر شده بودند، اعلام می‌کردند که احتمالا این شرکت قصد دارد ساعتی هوشمندی را به‌ نام پیکسل واچ امسال در دسترس کاربران قرار دهد؛ این موضوع باعث شده بود که خیلی‌ها انتظار داشته باشند گوگل در رویداد نهم اکتبر (۱۷ مهر)، در کنار پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس‌ال، به‌صورت رسمی Pixel Watch را هم معرفی کند.

وب‌سایت Tom's Guide در گفتگو با یکی از مدیران اجرایی گوگل، مطلع شده است که این شرکت برنامه‌ای برای عرضه‌ی ساعت هوشمند در سال ۲۰۱۸ ندارد. این وب‌سایت در گزارش خود می‌نویسد:

مایلز بار، مدیر مهندسی Wear OS، روز جمعه در مصاحبه‌ای اعلام کرد که گوگل قصد ندارد در سال ۲۰۱۸، ساعت هوشمند عرضه کند. مایلز بار در این رابطه گفته است که «ما هنوز در مرحله‌ای نیستیم که بخواهیم خودمان ساعت هوشمند تولید کنیم. فعلا قصد داریم روی شُرکایمان متمرکز باشیم.»

ایوان بلس پیشتر در ماه می در توییتی از عرضه‌ی اسمارت‌واچ گوگل در سال ۲۰۱۸ خبر داده بود. از آنجا که بلس یکی از افشاگران قابل‌اعتماد دنیای فناوری است، این احتمال وجود دارد که Google ابتدا برای عرضه‌ی ساعت هوشمندش در ۲۰۱۸ برنامه‌ریزی کرده و سپس آن را به تاخیر انداخته یا حتی لغو کرده باشد.

همانطور که مدیر مهندسی ور او‌اِس می‌گوید، گوگل قصد دارد به‌جای طراحی ساعت هوشمند اختصاصی، تا جایی که می‌تواند به‌ تمرکز روی ساعت‌های ساخته‌شده توسط شرکا بپردازد و از آن‌ها پشتیبانی کند؛ یکی از بزرگ‌ترین شرکای گوگل را می‌توان شرکت Fossil Group نام برد. گفتنی است که در جریان برگزاری نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ طی هفته‌ی اخیر، چندین ساعت هوشمند جدید از سوی شرکت‌هایی نظیر اسکاگن، کاسیو و دیزل رونمایی شدند.

تا پیش از انتشار این خبر، افراد زیادی مطمئن بودند که گوگل قصد دارد از ساعت هوشمند جدیدش رونمایی کند؛ آن‌ها دلایل خوبی هم داشتند. گوگل اخیرا رابط کاربری جدیدی را برای Wear OS رونمایی کرده بود؛ به‌علاوه، کوالکام قصد دارد درتاریخ ۱۰ سپتامبر (۱۹ شهریور) از پردازنده‌ی جدیدش رونمایی کند. پردازنده‌ای که می‌تواند ساعت‌های مبتنی بر Wear OS را بسیار قدرتمندتر از دیگر ساعت‌ها کند و محدودیت‌های زیادی را بردارد.

در هر صورت، پیکسل واچ گوگل امسال روانه‌ی بازار نخواهد شد؛ با این‌حال انتظار می‌رود که پردازنده‌ی جدید کوالکام، باعث شود که در آینده شاهد ساعت‌های Wear OS جدیدتر و بهتری باشیم.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده