استفاده از ماسک برای تمام کارکنان فیسبوک الزامی شد

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
پس از شیوع گونه دلتای ویروس کرونا، فیسبوک اعلام کرد که همه کارکنان آن باید هنگام حضور در دفاتر کار خود از ماسک استفاده کنند.

فیسبوک روز دوشنبه اعلام کرد که همه کارکنان موظف‌اند هنگام بازگشایی دفاتر از ماسک استفاده کنند. این سیاست از ۱۲ مرداد (۳ آگوست) اجرایی می‌شود و تا اطلاع ثانوی باقی می‌ماند. همچنین، شرکت مذکور هفته گذشته تأیید کرد که واکسیناسیون کووید-۱۹ برای همه کارکنانی اجباری است که در پردیس‌های آمریکا به سر کار خود باز می‌گردند. فیسبوک قصد دارد این محل‌های کار را تا اکتبر کاملا بازگشایی کند.

به‌گزارش خبرگزاری ورج، سخن‌گوی فیسبوک درباره تصمیم اخیر این غول فناوری توضیح داد:

درخواست جدید فیسبوک در همان روزی مطرح شد که مقام‌های بهداشتی اعلام کردند باید مانند گذشته ساکنان چندین شهرستان این کشور در محیط‌های داخلی از ماسک استفاده کنند. این در حالی است که موارد ابتلا به کرونا در سراسر ایالات متحده آمریکا و دیگر نقاط جهان افزایش یافته و دلیل اصلی این مسئله نوع بسیار مسری‌تر این بیماری، یعنی گونه دلتا است. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (The Centers for Disease Control and Prevention) هفته گذشته دستورالعمل خود را به‌روزرسانی و مسئله ماسک‌زدن افراد واکسینه‌شده در مناطق دارای نرخ زیاد ابتلا به ویروس کرونا را اضافه کرده‌اند.

سایر شرکت‌ها نیز برنامه‌ها و سیاست‌های خود را با توجه به تعداد پرونده‌ها و توصیه‌های CDC و دستورالعمل‌های محلی تغییر می‌دهند. گوگل هفته گذشته برنامه‌های بازگشایی خود را به‌تعویق انداخت و اعلام کرد که همه کارکنان اداره‌هایش به واکسیناسیون نیاز دارند. اپل نیز گفت باید همه مشتریان و کارکنان واکسینه یا غیرواکسینه در اکثر فروشگا‌ه‌های خرده‌فروشی‌اس در ایالات متحده آمریکا ماسک بزنند.

مطالب مشابه

نظرات