تعداد تخمینی کاربران رمزارز از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت

تعداد تخمینی کاربران رمزارز از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت

طبق تحلیلی منتشر شده توسط وب‌سایت Crypto.com، رشد مهارنشدنی بیت کوین در ژانویه، تعداد کاربران جهانی ارزهای دیجیتال را ۱۶ درصد افزایش داده است.

صرافی و ارائه دهنده‌ی کارت اعتباری کریپتو (Crypto) طبق گزارشی جدید، مجموع جهانی کاربران رمزارز را از ۶۶ میلیون در می ۲۰۲۰ به ۱۰۶ میلیون نفر تا ژانویه ۲۰۲۱ تخمین زده است.

با توجه به پیچیدگی ارتباط والت‌هایی یکتای رمزارز با تعداد اشخاص، روش وب‌سایت کریپتو با استفاده از داده‌های بلاک‌چین و پارامترهای ترکیبی تخمین‌های جداگانه‌ای را برای دو بازار بزرگ رمزارز یعنی بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) محاسبه کرده است. از تجمع این داده‌ها می‌توان رشد جهانی کاربران را در طول زمان مشخص کرد.

اندازه بازار رمزارز 2021

از میان هشت ماه سپری شده، ژوئن و آگوست ۲۰۲۰ و ژانویه ۲۰۲۱ شاهد بیشترین رشدها بوده‌اند. طبق قاعده‌ای کلی Crypto.com این رشد را در ارتباط با قیمت بیت کوین می‌داند، اما با بررسی ارتباط داده بین دو کوین ( بیت کوین و اتر)  اطلاعات بیشتری بدست می‌آید.

رشد کاربران در آگوست ۲۰۲۰ با هدایت اتر و به‌دلیل محبوبیت امور مالی غیر متمرکز بود. در پاییز و زمستان، پشتیبانی پی پال پرداخت با رمزارز در آمریکا و در نوامبر ۲۰۲۰ سرمایه‌گذاری توسط شرکت‌های گری اسکیل و میکرو استراتژی که با خریدهای قوی بیت کوین هم‌زمان بود، باعث رشد بیشتر تعداد کاربران شد.

در ژانویه ۲۰۲۱، تعداد جهانی کاربران بیت کوین تا ۷۱ میلیون و اتر ۱۴ میلیون نفر تخمین زده شد. هر یک از این کوین‌ها شاهد افزایش ناگهانی کاربران به ترتیب با ۳۰٫۲ و ۱۳٫۱ درصد بود.

نرخ رشد کاربران رمزارز 2021

هر چند باید بعضی از محدودیت‌های آمار به‌دست آمده توسط وب‌سایت کریپتو را مد نظر گرفت. این آمار طبق داده‌های روی بلاک‌چین‌های بیت کوین و اتریوم و داده‌های داخلی این وب‌سایت بدست آمده است و شامل آمار معاملاتی که روی بلاک‌چین نیست، نمی‌شود.

وب سایت کریپتو باید تعداد کاربرانی که هنوز روی شبکه رمزارز داشتند را در مقابل کسانی که دارایی‌های خود را فروخته بودند نیز در نظر می‌گرفت. همچین این آمار باید جهت واریزها بین صرافی‌ها را نیز مدنظر می‌گرفت.

***

این مقاله حاوی توصیه یا پیشنهاد اقتصادی از سوی زومیت نیست. خطر از‌دست‌دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، خود تصمیم نهایی را اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر‌عهده بگیرد.

منبع cointelegraph
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده