بوستون داینامیکس، استارتاپ Kinema را برای تجاری‌سازی ربات هندل تصاحب کرد

چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
مطالعه 4 دقیقه
بوستون داینامیکس برای توسعه‌ی تجاری ربات جدید هندل، استارتاپ Kinema را با فناوری‌ 3D vision تصاحب می‌کند.

چند روز قبل ویدیوی جدیدی از ربات‌ دوپای بوستون داینامیکس، مشغول کار در یک انبار منتشر شد. آنچه در ویدئو نمایش داده شده بود، با توانمند‌ی‌هایی که پیش‌تر از ربات‌های بوستون داینامیکس دیده شده بودیم، تفاوت داشت. ویدئوی به‌اشتراک گذاشته‌شده، ربات جدید هندل را در انبار مشغول فعالیت نشان می‌داد.

ربات جدید هندل، با ابعادی بزرگ‌تر، تنها با استفاده از یک بازوی مکانیکی به‌جای دو بازو و بهره‌مندی از سیستمی با قابلیت مکش قوی می‌تواند جعبه‌ها را جا‌به‌جا کند. باتوجه به آنچه در ویدئو مشاهده می‌کنید، ربات جدید هندل در مقابل پالت‌های حاوی جعبه‌‌ها قرار می‌گیرد و با بازوی قدرتمند خود، جعبه‌ها را از روی پالت حمل کرده و روی پالت دیگری به‌صورت منظم قرار می‌دهد.

بوستون داینامیکس اعلام کرد استارتاپ Kinema را تصاحب کرده است. این استارتاپ در زمینه‌ی توسعه‌ی راهکارهای تصویربرداری سه‌بعدی برای فعالیت‌هایی همچون برداشتن و گذاشتن اجسام در محل مناسب فعالیت می‌کند. طی چند سال گذشته، بوستون داینامیکس پس از آنکه توسط آلفابت تصاحب شد، به سافت بانک فروخته شد. کاملا روشن است که دلیل چنین تغییراتی کسب درآمد بیشتر بوده است. 

مارک ریبرت، مدیرعامل بوستون داینامیکس در گفتگویی با TechCrunch اعلام کرد:

بوستون داینامیکس دو رویکرد کلی را دنبال دنبال خواهد کرد. از یک سو قصد دارد مرزهای فناوری روباتیک را با ربات‌هایی همچون اطلس درنوردد. از سوی دیگر ربات‌هایی کاربردی، شامل هندل و اسپات‌مینی را برای دنیای واقعی توسعه دهد. بوستون داینامیکس تولید تجاری اسپات‌مینی را آغاز کرده و احتمالا در سال ۲۰۱۹ روانه‌ی بازار خواهد کرد. 

استارتاپ Kinema، برخلاف بسیاری از استارتاپ‌های بخش روباتیک، محصولی در بازار دارد. کینما Pick را نخستین سیستم مبتنی بر یادگیری عمیق 3D Vision برای ربات‌های صنعتی است توصیف می‌کند. بازوی مکانیکی با قابلیت مکش قوی Pick، شباهت زیادی به بازوی مکانیکی ربات جدید هندل دارد. 

به‌عنوان بخشی از توافق، بازوی روباتیک جدید با برند Boston Dynamics Pick System معرفی می‌شود. این شرکت مسئولیت فروش و پشتیبانی ربات جدید را برعهده خواهد داشت. بدین ترتیب ربات جدید پیش از اسپات‌مینی، نخستین محصول تجاری بوستون داینامیکس لقب می‌گیرد.

به‌نظر می‌رسد بوستون داینامیکس قصد دارد اکوسیستم جدیدی را در حوزه‌ی فعالیت‌های لجستیکی برای رقابت با محصولات شرکت‌هایی همچون Fetch یا حتی Amazon Robotics توسعه دهد که در انبار مورد استفاده قرار می‌گیرند. مایکل پری، قائم‌مقام واحد توسعه‌ی کسب‌و‌کار بوستون داینامیکس در گفتگویی با TechCrunch گفت:

انتظار می‌رود فناوری استارتاپ Kinema برای بازطراحی ربات جدید هندل وارد عمل شود. به‌گفته‌ی ریبرت، ربات چرخ‌دار هندل، بهترین عملکرد بوستون داینامیکس در توسعه‌ی رباتی تجاری با هدفی مشخص به‌حساب می‌آید. ریبرت معقد است:

یکی دیگر از موضوعات مهم در مورد Kinema، موقعیت مکانی این استارتاپ در مانتین ویو است که به‌عنوان نخستین دفتر بوستون داینامیکس در ساحل غربی آمریکا به‌کار خواهد رفت. پری می‌گوید: «به‌لطف تصاحب [کینما]، حضورمان در منطقه‌ی خلیج سانفرانسیسکو (Bay Area) را برای استخدام مجموعه‌ای از متخصصان حوزه‌ی سخت‌افزار و نرم‌افزار تثبیت خواهیم کرد.»

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود