هواوی تنها برند چینی در لیست ۱۰۰ برند برتر فوربز ۲۰۱۸

سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
کمپانی چینی هواوی با گوشی‌ها و پتنت‌های خود موفق شد به عنوان تنها شرکت چینی در لیست ارزشمندترین برندهای تجاری جهانی ۲۰۱۸ فوربز قرار بگیرد.
تبلیغات

کمپانی هواوی به‌عنوان تنها شرکت چینی، در رتبه بندی سالانه برندهای ارزشمند جهان در لیست فوربز قرار گرفت. هواوی برای دومین سال متوالی رتبه ۷۹ را به خود اختصاص داد؛ ارزش نام تجاری این کمپانی ۸.۴ میلیارد دلار برآورد شده است.

هواوی اولین بار سال ۲۰۱۷ با ارزش ۷.۳ میلیارد دلار آمریکا، رتبه‌ی ۸۸ را دراین لیست به خود اختصاص داد. پس از یک سال ارزش هواوی با ۱۵ درصد افزایش به ۸.۴ میلیارد دلار رسید و رتبه این کمپانی از ۸۸ به ۷۹ تغییر کرد.

شرکت‌های فعال در زمینه فناوری همچنان پنج رتبه برتر این فهرست را از آن خود کرده‌اند و ۲۰ درصد این فهرست را تشکیل می‌دهند. کمپانی اپل برای هجدهمین سال پیاپی در جایگاه شماره یک قرار گرفت و پس از آن گوگل، مایکروسافت، فیسبوک و آمازون قرار دارند. لیست ۱۰۰ شرکت ارزشمند جهان از ۱۶ کشور انتخاب شده است که بیشترین تعداد آن را شرکت‌های آمریکایی با ۵۴ نام تجاری، ۱۲ کمپانی آلمانی و ۷ شرکت ژاپنی و فرانسوی تشکیل می‌دهند. هواوی هنوز تنها نام تجاری چینی در لیست است.

سال ۲۰۱۷، شرکت هواوی با محصولات سری Mate، P و Nova با پیشرفت قابل توجهی همراه شد. تولید HUAWEI P10 و HUAWEI Mate10 به افزایش اعتبار نام تجاری هواوی کمک کردند و موجب افزایش نفوذ هواوی در بازارهای معتبر جهانی شد. گوشی HUAWEI nova 2s نیز در میان نسل جوان مورد توجه قرار گرفت.

هواوی رسما P20 را در ماه مارس ۲۰۱۸ در پاریس معرفی کرد. با استفاده از دوربین لایکا سه گانه، طراحی بدنه تیره و ویژگی‌های هوش مصنوعی، سری HUAWEI P20 فروش جهانی خوبی داشت. براساس گزارش IDC، سهم بازار هواوی از ۱۱.۷ درصد به ۱۳.۸ درصد افزایش یافت و نیمه اول سال 2018 در رتبه سوم قرار گرفت.

در همین حال، نام هواوی را در دیگر رده بندی‌های جهانی می‌توان دید. شرکت هواوی رتبه ۷۰ را در میان ارزشمندترین نام‌های تجاری در سپتامبر ۲۰۱۷ به خود اختصاص داد و در فوریه ۲۰۱۸، برند هواوی در بین ۵۰۰ نام تجاری ارزشمند جهان قرار گرفت و به این ترتیب هواوی در جایگاه ۲۵ با ارزش ۳۸ میلیارد دلار می‌توان معرفی کرد.

huawei

رشد مداوم هواوی در بازار جهانی و افزایش تاثیر نام تجاری آن در چند سال اخیر به علت نوآوری، تکنولوژی و سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه بوده است. براساس گزارش‌ها، سرمایه گذاری هواوی در بخش تحقیق و توسعه در سال ۲۰۱۷ به ۱۳ میلیارد دلار رسیده است که تقریبا ۱۴.۹ درصد از درآمد این شرکت را به خود اختصاص می‌دهد و هزینه‌های تحقیق و توسعه انباشته شده در طول ۱۰ سال گذشته به بیش از ۶۱.۵ میلیارد دلار رسیده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات