وام فوری بدون ضامن - لیست و شرایط (1402)

دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
مطالعه 9 دقیقه
کاور مطلب وام بدون ضامن فوری
آیا می‌توانیم وام فوری بدون ضامن بگیریم؟ شرایط دریافت وام بدون ضامن و فوری از بانک ها چیست؟
تبلیغات

وام گرفتن کاری دشوار است و پیش‌نیازهایی دارد که از عهده‌ی بیشتر مردم خارج است. تازه در صورتی که این پیش‌نیازها مثل داشتن ضامن و سپرده‌گذاری و اعتبار داشتن بانک وجود داشته باشد هم معمولاً برای دریافت وام باید در نوبت بمانید.

اما برخی از بانک‌ها در موارد معدود و برخی از پلتفرم‌ها وام‌های خرد بدون نیاز به ضامن و فوری ارائه می‌دهند. پیش از این در مقاله‌ای لیست وام‌های بدون ضامن بانک‌ها را برایتان معرفی کرده‌ایم. در این مقاله‌ وام‌هایی را معرفی می‌کنیم که علاوه بر اینکه به ضامن نیازی ندارند، می‌توانید آن‌ها را فوری دریافت کنید.

البته درست است که این وام‌ها به ضامن نیازی ندارند اما معمولاً به شرایط دیگری مثل سپرده‌گذاری، رتبه اعتباری بالا، سفته یا چک صیادی نیاز دارند.

وام‌های فوری سرویس‌های آنلاین و نئوبانک‌ها

دسته‌ای از این وام‌های بدون نیاز به ضامن و فوری مخصوص پلتفرم‌های وام‌دهی آنلاین و نئوبانک‌ها است. وام گرفتن از این برنامه‌ها کاملا به صورت غیرحضوری و اینترنتی انجام می‌شود و دوندگی‌های وام‌های بانک‌ها را ندارد. هرچند سقف وام‌دهی این پلتفرم‌ها کمتر از بانک‌ها است و بیشترشان وام‌های خرید اقساطی کالا و خدمات می‌دهند. یعنی شما با دریافت وام از این برنامه‌ها فقط می‌توانید از فروشگاه‌های طرف قرارداد به‌صورت اقساطی کالا خریداری کنید. علاوه بر این، درست است که این سرویس‌ها از شما ضامن نمی‌خواهند اما نیاز به معدل حساب و در مواردی چک یا سفته دارند.

یکی از معروف‌ترین این وام‌ها را بلوبانک ارائه می‌دهد که زیر نظر بانک سامان فعالیت می‌کند. مزیت مهم این وام نقدی بودن است که لازم نیست حتماً از آن برای خرید کالا استفاده کنید. وام بلوبانک در مرحله اول بر اساس میانگین حساب شما بین ۳ تا ۱۰ میلیون تومان است و مدت زمان بازپرداخت را هم می‌توانید بین یک تا ۶ ماه انتخاب کنید. برای دریافت آن نیاز به ضامن ندارید، درواقع ضمانت شما گردش حسابتان است اما چک برگشتی و قسط معوق مانع دریافت این وام می‌شود. برای کسانی که یک بار وام ۳ تا ۱۰ میلیونی را دریافت و به موقع بازپرداخت کرده‌اند، وام تا سقف ۴۰ میلیون تومانی هم فعال می‌شود. بازپرداخت این وام بین ۶ تا ۲۴ ماه است و سود ۲۳ درصد به آن تعلق می‌گیرد.

وام بدون ضامن و فوری سرویس وامینو تا سقف ۱۰ میلیون تومان بر اساس میزان امتیازات حساب شما است. وامینو سرویس وام‌دهی بانکینو محسوب می‌شود و بانکینو هم بانک دیجیتال بانک خاورمیانه است. این سرویس برای دریافت وام حساب شما را بلوکه نمی‌کند و برای دریافت آن هم نیازی به ضامن، چک یا سفته ندارید. سود دریافت این وام ۲ درصد است و پس از بازپرداخت آن می‌توانید دوباره وام بگیرید. به طور میانگین به ازای هر یک میلیون تومان موجودی در هر ماه شما یک امتیاز اعتباری می‌گیرید که تا ۶ ماه جمع می‌شوند و بر اساس آن امتیازات می‌توانید وام دریافت کنید.

وام‌های دیجی‌پی از ۷۵۰ هزار تومان تا ۳۰ میلیون تومان بدون ضامن، فوری و با ارائه چک صیادی، سفته یا تتر ارائه می‌شوند. این وام مخصوص خرید کالا از فروشگاه‌های طرف قرارداد دیجی‌پی است. برای وام‌های ۷۵۰ هزار تومانی تا ۲ میلیون تومانی نیازی به سپرده‌گذاری ندارید و بازپرداخت آن هم یک ماهه است و بدون سود هستند. برای وام‌های ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومانی باید ۲۳ درصد سود بدهید که رقم بالایی به حساب می‌آید. تعداد اقساط هم بستگی به مبلغ وامتان دارد، که از ۶ تا ۱۲ قسط باید بازپرداخت کنید. ضمانت دریافت این وام سپرده ۱۵ تا ۴۵ میلیون تومانی است.

وام سرویس قسطا به‌صورت کارت خرید از فروشگاه‌های آنلاین و فیزیکی در مبالغ ۳ میلیون تا ۲۰ میلیون است. شرایط دریافت آن اعتبارسنجی، افتتاح حساب در بانک آینده، امضای الکترونیک و واریز پیش‌پرداخت است. نوع ضمانت پس از اعتبارسنجی به‌صورت چک یا سفته مشخص می‌شود. پیش‌پرداخت وام ۲۰ میلیون تومانی ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان است که در اقساط ۱۲ ماهه و مجموع اقساط حدود ۲۲ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان تعیین شده است. برای وام ۳ میلیون تومانی پیش‌پرداخت ۴۴۸ هزار و ۵۰۰ تومانی لازم است و مجموع بازپرداخت این مبلغ، حدود ۳ میلیون و ۳۸۸ هزار تومان تعیین شده است.

کیپا هم سرویس دیگری است که وام خرید کالا تا سقف ۳۰ میلیون تومان در اقساط پنج ماهه می‌دهد و ضامن نیاز ندارد اما از درخواست‌کننده چک یا سفته دریافت می‌کند. گفته شده که وام ۱۰۰ میلیونی با اقساط ۱۲ تا ۳۶ ماهه برای کارمندان خصوصی و دولتی و بازنشستگان هم در نظر گرفته شده که البته میزان سود آن اعلام نشده است.

لندو وام ۵ تا ۲۰ میلیون تومانی خرید کالا و خدمات را با سود ۲۳ درصد ارائه می‌دهد. برای دریافت این وام پیش‌پرداخت ۷۷۴ هزار تومانی تا ۳ میلیون و ۹۶ هزارتومانی نیاز است و بازپرداخت آن ۹ و ۱۲ ماهه تعیین شده است. دریافت این وام نیازی به ضامن ندارد اما سفته الکترونیک می‌خواهد.

اسنپ‌پی برای خرید محصول تا سقف ۱۰ میلیون تومان اعتبار می‌دهد در صورتی که در ۴ قسط آن را پرداخت کنید. برای خرید از طریق این سرویس نیازی به ضامن و وثیقه ندارید. البته برای خرید از فروشگاه‌های طرف قرارداد حواستان باشد که قیمت کالای مورد نظرتان در این فروشگاه‌ها از حالت عادی گران‌تر نباشند.

در ویپاد شعبه دیجیتال بانک پاسارگاد می‌توانید با فعال کردن حساب پشتوانه تا ۲۰ میلیون تومان بسته به اعتبار و سوابق بانکی، وام خرید کالا از فروشگاه‌های طرف قرارداد دریافت کنید. پس از فعال‌سازی این اعتبار ۱۰ روز فرصت دارید از آن استفاده کنید و تسویه آن هم ۲ تا ۶ ماهه است. مراحل دریافت این وام، افتتاح حساب در بانک پاسارگاد، اعتبار سنجی و پرداخت کارمزد آن، نداشتن چک برگشتی یا قسط معوقه است.

سقف وام بدون ضامن بانک شهر ۵۰ میلیون است و بر اساس گردش حساب بانک شهر و رتبه اعتباری به شما تعلق می‌گیرد. مراحل آنلاین آن را باید از طریق اپلیکیشن شهر پلاس طی کنید. زمان بازپرداخت این وام ۳۶ ماهه است و مدت زمان و مبلغ قسط‌ها بر اساس مبلغ وام تعیین می‌شود. سود این وام ۲۳ درصد است.

ایزی‌پی دو طرح وام خرید کالا بدون ضامن فوری دارد، اول خدمات خرید اعتباری به مبلغ ۵ میلیون تومان و دوم امکان خرید قسطی تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان است. اقساط وام ۱۰۰ میلیونی ۱۸ ماهه است و برای دریافت آن نیاز به چک صیادی متعلق به خود دارید.

ازکی وام هم وام و اعتبار خرید از فروشگاه‌های طرف قرارداد می‌دهد که البته برای دریافت آن نیاز به چک صیادی و پیش‌پرداخت دارید و نباید چک برگشتی یا قسط معوق داشته باشید. حداکثر این وام ۷۵ میلیون تومان است و در ۶ تا ۱۸ ماه با سود ۲۳ درصد بازپرداخت می‌شود.

مبلغ وام خرید کالای بالون از ۵ تا ۵۰ میلیون تومان با ضمانت چک صیادی و سود ۲۳ درصد است و بازپرداخت آن ۶ تا ۲۴ ماه است. تامین این وام از سوی بانک سامان و بلوبانک انجام می‌شود. اعتبار شما حداکثر ۳ روز پس از ثبت درخواست وام برای خرید افزایش می‌یابد. رتبه اعتباری شما در میزان وام تاثیر دارد و چک برگشتی هم نباید داشته باشید.

دارا ۳۶۰ حیطه کاری خود را اعتبار خرد در نظر گرفته است که از ۵۰۰ هزار تا ۵ میلیون تومان وام بدون کارمزد با بازپرداخت ۲ ماهه ارائه می‌دهد. برای دریافت آن نیازی به ضمانت وثیقه یا هزینه اعتبارسنجی ندارید اما باید چک صیادی ارائه دهید و در صورت دیرکرد جریمه می‌شوید.

کردیتا کارت اعتباری هوشمند قابل استفاده در فروشگاه‌های طرف قرارداد است. سقف این وام ۲۰۰ میلیون تومان و بازپرداخت آن به صورت یکجا تا ۳۷ روز یا اقساطی تا ۳۶ ماه با سود ۲۱ درصد است. ضمانت این وام چک صیادی است.

برای کسانی که دارایی دیجیتال دارند و نمی‌خواهند آن را به ریال تبدیل کنند هم سرویس‌هایی چون بیت‌لون و ونسی امکان دریافت وام فوری بدون ضامن ارائه می‌کنند. بیت‌لون متعلق به صرافی ارز دیجیتال بیت‌پین، امکان دریافت وام با رمزارز را در اختیار کاربران کریپتو قرار می‌دهد. این وام تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به‌صورت آنی و بدون نیاز به چک و سفته و ضامن ارائه می‌شود. ضمانت این وام رمزارز به ارزش ۱.۵ برابر مبلغ وام است. بازپرداخت آن بین یک تا ۹ ماه و سود آن ۲۳ درصد تعیین شده است.

سرویس ونسی هم بدون ضامن و سفته و چک با ضمانت دارایی‌های دیجیتال مثل بیت‌کوین، کاردانو و صندوق سرمایه‌گذاری و سهام بورسی وام می‌دهد. سقف مبلغ درخواستی ۴۰ میلیون تومان است و ضمانت رمزارز به میزان ۱.۵ تا ۲ برابر مبلغ درخواستی تعیین شده است. بازپرداخت این وام ۶ ماهه و سود آن ۱۱.۵ درصد است.

سرویس

سقف وام

سود

ضمانت

بلوبانک

۴۰ میلیون

۲۳ درصد

گردش حساب

وامینو

۱۰ میلیون

۲ درصد

امتیاز اعتباری حساب

دیجی‌پی

۳۰ میلیون

۲۳ درصد

سپرده‌گذاری

قسطا (کارت خرید)

۲۰ میلیون

۲۱ درصد

چک یا سفته و پیش‌پرداخت

کیپا (خرید کالا)

۳۰ میلیون

بدون سود

چک یا سفته

لندو (خرید کالا)

۲۰ میلیون

۲۳ درصد

سفته الکترونیک و پیش‌پرداخت

اسنپ‌پی (خرید محصول)

۱۰ میلیون

بدون سود

پرداخت در ۴ قسط

ویپاد (خرید کالا)

۲۰ میلیون

۲۳ درصد

اعتبارسنجی

شهرپلاس (بانک شهر)

۵۰ میلیون

۲۳ درصد

گردش حساب و رتبه اعتباری

ایزی‌پی (خرید کالا)

۱۰۰ میلیون

۲۴ درصد

چک صیادی

ازکی‌وام (خرید کالا و خدمات)

۷۵ میلیون

۲۳ درصد

چک صیادی و پیش‌پرداخت

بالون (خرید کالا)

۵۰ میلیون

۲۳ درصد

چک صیادی

دارا ۳۶۰

۵ میلیون

ندارد

چک صیادی

کردیتا

۲۰۰ میلیون

۲۱ درصد

چک صیادی

بیت لون

۱۰۰ میلیون

۲۳ درصد

رمزارز

ونسی

۴۰ میلیون

۱۱.۵ درصد

رمزارز

سرویس‌های وام‌دهی فوری بدون ضامن

وام‌های بدون ضامن فوری از بانک‌ها

اگر به مبلغ بالاتری از وام نیاز دارید باید سراغ بانک‌ها بروید. پیش از این در مقاله‌ای لیست وام‌های بدون سپرده را برایتان معرفی کردیم. اما اغلب بانک‌هایی که وام فوری بدون ضامن ارائه می‌دهند نیاز به سپرده‌گذاری یا رتبه اعتباری بالا دارند.

بانک رسالت که در میان دیگر بانک‌ها شرایط ساده‌تری دارد وام با سقف ۲۰۰ میلیونی و کارمزد ۲ درصد ارائه می‌دهد. برای دریافت این وام نیاز به سپرده‌گذاری و اعتبارسنجی دارید. در صورتی که نمره اعتباری‌تان ممتاز باشد با سفته و اگر کاملاً متناسب باشد با سفته الکترونیک خودتان می‌توانید وام دریافت کنید. بازپرداخت آن ۱۲ تا ۶۰ ماهه است.

در فرابانک ملت با رتبه اعتباری A می‌توانید بدون نیاز به ضامن و با ضمانت خودتان تا ۳۰ میلیون تومان وام دریافت کنید. سود این وام ۱۸ درصد است.

در صورت سپرده‌گذاری در طرح تبسم بانک صادرات می‌توانید تا سقف ۹۰ درصد سپرده‌تان را بدون ضامن و با سود صفر وام بگیرید. گفته شده که این وام ۴۸ ساعته ارائه می‌شود و سقف آن برای اشخاص حقیقی ۲۰۰ میلیون تومان است. اشخاص حقوقی بدون سقف می‌توانید در این طرح وام بگیرند.

این بانک همچنین وام ۱۰ میلیونی ضروری بازنشستگان را به کسانی که از حساب صادرات حقوق بازنشستگی و مستمری دریافت می‌کنند با سود ۴ درصد و اقساط ۳۶ ماهه ارائه می‌دهد.

بانک رفاه هم بدون ضامن در طرح سودمند، پس از افتتاح حساب سپرده سرمایه‌گذاری بلند مدت مبلغ ۸۰ تا ۱۰۰ درصد سپرده را با سود ۲ درصد وام می‌دهد. سپرده‌گذاری بین ۵ تا ۱۰ میلیون و بازپرداخت ۳۶ ماهه تعیین شده است.

نام بانک

سقف وام

سود

ضمانت

بانک رفاه

۱۰ میلیون

۲ درصد

سپرده‌گذاری بلند مدت

طرح تبسم بانک صادرات

۲۰۰ میلیون

بدون سود

سپرده‌گذاری

فرابانک ملت

۳۰ میلیون

۱۸ درصد

رتبه اعتباری A و ضمانت خودتان

بانک رسالت

۲۰۰ میلیون

۲ درصد

سپرده‌گذاری، اعتبارسنجی، سفته یا سفته الکترونیک

بانک صادرات وام ضروری بازنشستگان

۱۰ میلیون

۴ درصد

دریافت مستمری از بانک صادرات

وام‌های فوری بدون ضامن بانک‌ها

وام فوری با ضمانت طلا و خودرو

دسته‌ی دیگری از وام‌های فوری بدون ضامن وام‌هایی هستند که با ضمانت سند خودرو یا رهن گذاشتن طلا به متقاضی داده می‌شوند.

در شرایط دریافت وام با سند خودرو آمده که باید مدل خودرو بعد از ۱۳۹۰ باشد و این نوع وام فقط برای ماشین‌های سوالی امکان‌پذیر است. خودروی مورد نظر باید پلاک تهران و بالای ۴۰۰ میلیون تومان باشد. در مورد این وام‌ها دقت کنید که قرارداد قانونی آن مهم است و باید در دفترخانه اسناد رسمی انجام شود.

برخی هم ممکن است تمایل به دریافت وام با گرو گذاشتن طلا داشته باشند. قدیمی‌ترین بانکی که این خدمت را ارائه می‌دهد بانک کارگشایی بانک ملی است. این بانک دو نوع وام را با رهن طلا تعریف کرده است. وام ۵ میلیون تومانی قرض‌الحسنه و وام ۲۰ میلیون تومانی جعاله نام دارد. برای وام ۵ میلیونی باید ۲۵ گرم و برای وام ۲۰ میلیونی ۵۰ گرم طلا باید نزد بانک امانت بگذارید. مقدار اعتبار شما برای گرفتن وام را ارزیاب‌های بانک بعد از بررسی خلوص طلا و ارزشگذاری آن اعلام می‌کنند. این طلاها باید تزئینی و ساخته شده باشند و سکه طلا در این طرح مورد قبول نیست.

وام قرض‌الحسنه سود ۴ درصدی دارد و ۷ درصد هم بانک کارمزد می‌گیرد. یعنی در ازای وام ۵ میلیون تومانی باید سال بعد ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان به بانک برگردانید. سود وام جعاله ۲۳ درصد است. بازپرداخت این وام ماهانه نیست و کل مبلغ و سود را یک سال بعد از گرفتن وام به بانک پس می‌دهید. هر ماه تأخیر هم یک درصد جریمه دیرکرد دارد. هنگام درخواست برای این وام ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی، داشتن حساب سیبا و ارائه فاکتور خرید لازم دارید. در گذشته این وام به صورت فوری ارائه می‌شد اما در دوره‌هایی با توجه به میزان تقاضا نوبت انتظار آن تا ۴ ماه افزایش پیدا کرد.

وام با رهن طلا در بانک رسالت شرایط بهتری دارد چون این بانک به اندازه ارزش طلایی که گرو می‌گذارید به شما وام می‌دهد و سود آن ۴ درصد و بازپرداخت هم ۱۲ ماهه است. مبلغ این وام ۲۰ میلیونی و ۳۰ میلیونی است. در این بانک می‌توانید سکه هم برای دریافت وام امانت بگذارید.

شاید شنیده باشید که برخی از شرکت‌ها هم در ازای طلایی که گرو می‌گذارید به شما وام می‌دهند. اما همه‌ی این شرکت‌ها قابل اعتماد نیستند و معمولاً سودهای بالا دریافت می‌کنند و در صورتی که یک یا دو ماه بازپرداخت شما عقب بیفتد ممکن است طلای شما را بفروشند. پس در مورد گرو گذاشتن طلا برای دریافت وام سعی کنید به بانک‌ها که شرایط مشخصی دارند مراجعه کنید و حتماً شرایط قرارداد را با دقت مطالعه کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات