سیستم‌عامل مک 8 را مانند نرم‌افزار روی ویندوز، لینوکس یا مک OS نصب کنید

سیستم‌عامل مک 8 را مانند نرم‌افزار روی ویندوز، لینوکس یا مک OS نصب کنید
کاربران می‌توانند نرم‌افزار شبیه‌ساز سیستم‌عامل مک 8 را روی پلتفرم‌های مختلف دانلود، نصب و درنهایت استفاده کنند.

در سال ۲۰۱۸ خبری منتشر شد که فلیکس ریزبرگ شبیه‌ساز ویندوز ۹۵ را به‌صورت نرم‌افزاری مستقل ساخته است و کاربران می‌توانند با نصب این اپلیکیشن، از ویندوز ۹۵ استفاده کنند. حال، ریزبرگ پروژه جدید خود را معرفی کرده است که طی آن، کاربران می‌توانند شبیه‌ساز سیستم‌عامل مک ۸ را روی پلتفرم‌های مختلفی ازجمله ویندوز، مک و لینوکس نصب کنند.

ریزبرگ نسخه سیستم‌عامل مک ۸.۱ را تبدیل به چارچوب نرم‌افزاری الکترون ساخته است که البته همراه با سیستم‌عامل قدیمی مک، برخی اپلیکیشن‌ها و بازی‌های قدیمی نیز در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. گفته می‌شود که اپلیکیشن Macintosh.js به‌صورت کامل مبتنی بر زبان جاوا اسکریپت توشته شده است و از موتور مجازی برای شبیه‌سازی کامپیوتر Macintosh Quadra 900 استفاده می‌کند. چنین کامپیوتری در گذشته از پردازنده‌های مرکزی ساخت موتورولا استفاده می‌کرد که البته نسل بعدی آن به پردازنده‌های ساخت IBM مجهز شدند.

در نسخه شبیه‌ساز سیستم‌عامل مک ۸ کاربران به بازی‌های کلاسیکی ازجمله Duke Nukem 3D ،Civilization II ،Dungeons & Dragons ،Namely، Oregon Trail ،Alley 19 Bowling و Damage Incorporated دسترسی خواهند داشت. علاوه بر موارد ذکر شده، نرم‌افزارهایی ازجمله فوتوشاپ ۳، پریمیر ۴، ایلاستریتور ۵.۵، StuffIt Expander و همچنین Web Page Construction Kit اپل در نسخه شبیه‌ساز یافت می‌شود.

با وجود اینکه اجرای سیستم‌عاملی قدیمی روی زبان جاوا اسکریپت در نوع خود بسیار جالب به نظر می‌رسد؛ اما فلیکس ریزبرگ گفته است که این نسخه از شبیه‌ساز قادر به باز کردن صفحه سایت‌هایی مانند گوگل نیز نیست.

در صورتی که علاقه‌مند به تجربه شبیه‌ساز سیستم‌عامل مک ۸ روی لینوکس، ویندوز یا مک هستید می‌توانید از این لینک به صفحه GitHub آن رفته و به‌صورت رایگان اقدام به دانلود و نصب آن نمایید.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده