شغل عکاسی در میان بدترین مشاغل سال ۲۰۱۸

چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
وبسایت CareerCast بزرگ‌ترین سایت کاریابی جهان گزارشی از بهترین و بدترین مشاغل سال ۲۰۱۸ منتشر کرد که شرایط عکاسان در این فهرست، مطلوب نیست.
تبلیغات

عکاسی، حرفه‌ای جذاب است که شیفتگان و عاشقان بسیاری در سراسر جهان دارد. اگر شما هم از علاقه‌مندان به این حرفه بوده یا در‌حال حاضر در آن مشغول به کار هستید، وب‌سایت CareerCast خبر بدی برایتان دارد. این وبسایت که بزرگ‌ترین سایت کاریابی حال حاضر جهان است، هرساله فهرستی از بهترین و بدترین مشاغل جهان منتشر می‌کند؛ در فهرست سال ۲۰۱۸ CareerCast، شغل عکاسی در میان بدترین مشاغل سال قرار گرفته است.

مقاله‌های مرتبط:

  وب‌سایت CareerCast بهترین و بدترین مشاغل جهان را براساس معیارهایی همچون میزان استرس، محیط کار، آینده کاری و درآمد طبقه‌بندی می‌کند که باتوجه‌به این معیارها شغل عکاسی در رتبه بیست‌وپنجم بدترین مشاغل سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است. عکاسی در حالی در رتبه ۲۵ قرار گرفته که درکنار خود مشاغلی همچون خبرنگار روزنامه و پرسنل نظامی را نیز در فهرست بدترین شغل‌های جهان دارد. استرس و خطر بالا، حقوق کم و آینده کاری ضعیف دلایلی است که در گزارش CareerCast برای انتخاب بدترین مشاغل جهان عنوان‌شده است.

  وب‌سایت CareerCast با اشاره به دستمزد سالانه میانگین ۳۴/۰۰۰ دلار عکاسان آمریکایی اعلام کرده که متوسط دستمزد مشاغل در ایالات‌متحده ۳۷/۶۹۰  دلار است و این یعنی عکاسان از متوسط جهانی نیز کم‌تر دستمزد دریافت می‌کنند. همچنین این وب‌سایت پیش‌بینی کرده که پروژه‌های عکاسی از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۶ رشد منفی ۵/۶ درصدی خواهند داشت.

  اما این تمام دلایلی نیست که عکاسی را در فهرست بدترین مشاغل سال ۲۰۱۸ قرار داده است؛ افزایش گوشی‌های هوشمند با کیفیت بسیار خوب دوربین‌هایشان موجب شده تا عکاسی برای تمام مردم قابل‌دسترس باشد و افراد غیرحرفه‌ای نیز بتوانند عکس‌هایی باکیفیت مطلوب ثبت کنند.

  هرچند عکاسی شغلی لذت‌بخش و پُر ایده است اما به نظر می‌رسد آینده کاری خوبی در استقبال این شغل در سال‌های آینده نخواهد بود.

  وب‌سایت CareerCast درکنار بدترین مشاغل جهان، بهترین‌ها را نیز معرفی کرده که در میان آن‌ها مشاغلی همچون ریاضیدان، مشاور ژنتیک و استاد دانشگاه به چشم می‌خورد. برای مشاهده‌ی فهرست بهترین مشاغل جهان در سال ۲۰۱۸، به این صفحه مراجعه کنید.

  تبلیغات
  داغ‌ترین مطالب روز
  تبلیغات

  نظرات

  تبلیغات