سرویس جدید موزیک پلیر آمازون راه اندازی شد

سه‌شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۷:۳۲
مطالعه 2 دقیقه
آمازون زودتر از گوگل و اپل موزیک پلیر آنلاین خود را راه اندازی کرد این سرویس که Digital Music Locker نام دارد.
تبلیغات

آمازون به کاربر اجازه می دهد تا فایل های موسیقی دیجیتال خود را با فرمت های MP3 و یا AAC و با همان کیفیت اصلی، در فضای وب Amazon Cloud Drive ذخیره کند و از طریق وسایل الکترونیکی متصل به اینترنت آنها را پخش کند. سیستم جدید ذخیره و پخش موزیک آمازون برروی PC, Mac و وسایل مبتنی بر سیستم عامل اندروید کار می کند. در حال حاضر سرویس Amazon Cloud Drive فقط برای کاربران امریکایی در دسترس است.

اگر با Cloud و مفهوم آن آشنا نیستید به مقاله ایی که پیش تر با عنوان "آشنایی با Cloud Computing و سرویس های مرتبط با آن" منتشر شده بود مراجعه نمایید.

Bill Carr قائم مقام مدیرعامل Amazon در رابطه با این سرویس گفت:

مشتریان به ما گفته بودند که دوست ندارند برای پخش فایل های صوتی در کامپیتور و یا تلفن همراه خود، آنها را دانلود کنند. چون انتقال فایل های صوتی از یک وسیله به وسیله دیگر برایشان سخت بود. حال با این سرویس جدید، مشتریان چه در خانه باشند و یا محل کار، می توانند موسیقی مورد نظر خود را از Amazon Mp3 خریداری کرده و آن را در فضای وب Cloud ذخیره کنند و در هر وسیله ایی آن را پخش کنند.

سرویس Cloud Player for Web به کاربر اجازه می دهد تا موزیک های خود را در هر کامپیتوری که مجهز به مرورگرهای Internet Explorer, Google Chrome, Firefox و یا Safari در Mac باشد، پخش کند. همچنین سرویس Cloud Player for Android نسخه جدید Amazon Mp3 App است که شامل نسخه کامل فروشگاه Amazon Mp3 به همراه نسخه موبایل Cloud Player است. کاربران می توانند از این نرم افزار برای پخش کردن فایل های ذخیره شده در Cloud Drive برروی وسایل مبتنی بر اندروید استفاده کنند.

کاربران علاوه بر ذخیره موزیک در Cloud Drive می توانند تصاویر، ویدیوها و یا اسناد خود را نیز در آن ذخیره کنند، اما فایل های ذخیره شده تنها از طریق مرورگر وب و در کامپیتور دردسترس خواهند بود.

آمازون برای شروع به کاربران 5GB فضا اختصاص می دهد و پس از خرید اولین آلبوم موسیقی فضا را به 20GB افزایش می دهد. اگر فضای بیش از این نیاز داشته باشید می بایست برای هر 20GB مبلغ 20 دلار هزینه کنید.

براساس اخبار منتشر شده Apple نیز بدنبال گسترش سرویس Mobile Me و اضافه کردن فضای ذخیره سازی موزیک و پخش آن است. گوگل نیز آغاز آزمایشی سرویس Google Music را برای کارمندان گوگل شروع کرده است و به نظر می رسد این سرویس به زودی برای استفاده عموم عرضه شود.

منبع: CNET

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات