هواوی بالاتر از اریکسون و ZTE برترین تأمین‌کننده شبکه 5G در دنیا است

یک‌شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۱
مطالعه 1 دقیقه
یک زن در حال استفاده از گوشی در برابر لوگو هواوی Huawei
یک مؤسسه‌ی تحقیقاتی می‌گوید هواوی برترین تأمین‌کننده‌ی تجهیزات 5G و یکی از برترین تأمین‌کنندگان شبکه‌ی MCN محسوب می‌شود.
تبلیغات

هواوی یکی از رهبران جهانی در حوزه‌ی تجهیزات شبکه محسوب می‌شود و بر اساس ادعای مؤسسه‌ی تحقیقاتی Dell’Ore، این شرکت برترین تأمین‌کننده‌ی تجهیزات شبکه‌ی 5G است و اریکسون و ZTE و نوکیا در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

غول چینی صنعت فناوری به‌همراه اریکسون، نوکیا و ZTE در سال گذشته‌ی میلادی بیشتر از هر شرکت دیگری تجهیزات شبکه‌ی چند کانالی (MCN) نیز تأمین کرد. پیش‌بینی می‌شود میزان استفاده از شبکه‌های MCN و MEC در سال جاری میلادی افزایش یابد.

بر اساس گزارش هواوی سنترال، صنعت تجهیزات شبکه در خارج از چین در فصل پایانی سال گذشته‌ی میلادی به روند رشد بازگشت. در همین راستا درآمد واحد شبکه‌ی هواوی برای اولین بار از فصل سوم ۲۰۲۱ به بعد رشد کرد. این خبر خوبی برای هواوی است، شرکتی که کسب‌و‌کار موبایلش به‌خاطر تحریم‌های آمریکا فلج شده است.

در حال حاضر ۳۹ اپراتور در سراسر دنیا در حال ارائه‌ی شبکه‌ی موبایلی 5G هستند. به احتمال زیاد تعداد این شرکت‌ها تا پایان سال جاری میلادی رشد قابل‌توجهی تجربه می‌کند. تاکنون بیش از سه میلیون برج مخابراتی 5G احداث شده‌اند که به بیش از ۷۰۰ میلیون نفر خدمت‌دهی می‌کنند.

رئیس موقت هیئت‌مدیره‌ی هواوی سال گذشته در اجلاسی بین‌المللی گفت سرعت رشد 5G بسیار بیشتر از نسل‌های قبل شبکه‌های موبایلی بوده است. هواوی هم‌اکنون روی توسعه‌ی 5.5G کار می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات