یکپارچگی با برترین تجهیزات شبکه به اپل هوم‎‌کیت اضافه می‌شود

سه‌شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۲
مطالعه 2 دقیقه
ارتقاء هوم‌کیت و افزودن قابلیت‌های جدید به آن نیز، یکی از بخش‌های برجسته رویداد WWDC امشب بود.
تبلیغات

سرویس هوم‌کیت اپل امسال از طیف جدید و گسترده‌تری از سنسورها،  دوربین‌ها و به‌ویژه روترهای مدیریتی این گجت‌ها حفاظت یپشتیبانی می‌کند. از زمان معرفی هوم‌کیت در سال ۹۴، به‌طور مستمر هرسال با درخواست تولیدکنندگان تجهیزات حفاظتی تحت شبکه، دامنه تجهیزات سازگار با این سرویس گسترده‌تر می‌شود؛ اما این‌بار صحبت یک جهش مهم است.

اینکه اپل از دوربین‌های حفاظتی تحت شبکه هم در هوم‎کیت پشتیبانی کند، همواره به‌عنوان یک تقاضای جدی از سوی کاربران این سرویس مطرح بوده است. دوربین‌هایی که توسط لاجیتک، آرلو، شیائومی و دیگر برندهای مطرح این رسته محصول، تولید و ارائه می‌شوند.

HomeKit Camera Support

زیرساخت نرم‌افزاری جدید و ساختار توابع کتابخانه‌ای اپل هوم‌کیت اکنون به نحوی است که پیش از بارگذاری مستقیم استریم تصاویر در فضاهای ذخیره‌سازی ابری، ابتدا و به شکلی سریع در ایستگاه هوم‌پاد مورد بررسی و پردازش قرار می‌گیرند. یک نتیجه‌ی مهم این پردازش رمزنگاری ویدئوها به شیوه‌ای است که امکان کاهش حجم و نگه‌داری حتی ۱۰ روز از سوابق ضبط تصاویر در سرویس ذخیره‌سازی ابری را فراهم می‌کند. معمولا این میزان فضای ذخیره‌سازی در بسته‌های پیشنهادی رایگان این سرویس‌ها ارائه می‌شود و لذا هزینه‌ی جدیدی به مصرف‌کننده برای دراختیار داشتن بازه‌ی زمانی بیشتری از تصاویر دوربین‌های حفاظتی منزلش تحمیل نمی‌کند.

موضوع بسیار مهم‌تری که در جریان رویداد WWDC امسال درخصوص هوم‌کیت مطرح شد، تولید و یکپارچه شدن تجهیزات جدید و  قدرتمندی از برندهای معتبر تولید‌کننده‌ی ادوات شبکه در دنیا مثل  Eero ،Spectrum و به‌ویژه LinkSys بود. مشخصا روترهای جدید این برندها با چیپ‌های اختصاصی برای پشتیبانی از هوم‌کیت عرضه خواهند شد و بعضا مدل‌های موجود نیز با به‌روزرسانی فرم‌ور نیز به این گروه اضافه خواهند شد.

HomeKit Home Sensors Routing

به‌لطف محصولات بسیار باکیفیت اپل و همچنین یکپارچگی فوق‌العاده سرویس‌های نرم‌افزاری و با تأیید تجارب کاربران متعدد، اپل هوم‌کیت یکی از بهترین سامانه‌های مدیریت خانه‌های هوشمند است که با به‌روزرسانی‌هایی که امشب معرفی شد بسیار کامل‌تر و قدرتمندتر از گذشته خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات