معنی کلمات روی ماشین لباسشویی

شنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
شخصی درحال خواندن دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی
برای اینکه بیشترین بهره‌وری را از ماشین لباسشویی خود داشته باشید، لازم است با معنی تمام اصطلاحات روی دستگاه آشنایی داشته باشید.
تبلیغات

ماشین لباسشویی‌های اتوماتیک، برخلاف مدل‌های قدیمی از چندین روش شست‌وشو و برنامه‌ی پیش‌فرض بهره می‌برند که هرکدام به‌صورت کلماتی روی پنل کنترل دستگاه قرار گرفته‌اند و دانستن آن‌ها، علاوه‌بر بهبود فرایند شست‌وشو، باعث می‌شود لباس‌ها از نظر جنس، ظرافت، تیره یا روشن بودن و موارد دیگر از هم تفکیک شوند.

معمولاً در دفترچه‌ی راهنمای دستگاه، مفاهیم هریک از کلیدهای روی ماشین لباسشویی ذکر می‌شوند. بااین‌حال، چنانچه به دفترچه‌ راهنمای محصول دسترسی ندارید، می‌توانید معانی کلمه‌های روی دستگاه را در مقاله‌ی پیش‌رو پیدا کنید. گفتنی است که بسیاری از اصطلاحات روی ماشین‌های لباسشویی تاحدودی مشابه یکدیگر هستند؛ ازاین‌رو، تاحد امکان سعی کرده‌ایم از تکرار اصطلاحات در ماشین لباسشویی‌های مختلف اجتناب کنیم.

در ادامه معانی اکثر اصطلاحات روی برخی از بهترین ماشین لباسشویی های ایرانی و خارجی را مشاهده خواهید کرد.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی

ال جی به‌عنوان یکی از بهترین برندهای تولیدکننده‌ی لوازم خانگی، انواع مختلفی از ماشین لباسشویی را روانه‌ی بازار کرده است. در ادامه سعی کرده‌ایم فهرست جامعی از اصطلاحات روی ماشین لباسشویی ال جی را در اختیارتان قرار دهیم تا بدون در نظر گرفتن مدل، با کارکرد ماشین لباسشویی‌تان آشنایی بیشتری پیدا کنید.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی پاکشوما

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی پاکشوما و برنامه‌های شست‌وشو را در جدول زیر فهرست کرده‌ایم.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی دوو

برای پرهیز از تکرار، درادامه معانی برخی از اصطلاحات روی ماشین لباسشویی دوو را عنوان می‌کنیم. سایر اصطلاحات را در جدول‌های بالا خواهید یافت.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی اسنوا

بسیاری از کلمه‌های درج‌شده روی ماشین لباسشویی اسنوا با برندهای دیگر مثل دوو شباهت دارد؛ بنابراین، در ادامه تنها موارد غیرتکراری را ذکر می‌کنیم.

افزون‌بر مواردی که ذکر شد، برخی از کلیدهای روی ماشین‌های لباسشویی به شرح زیر هستند. به این نکته توجه داشته باشید که برای استفاده از برخی از کلیدها، باید از نحوه‌ی به‌کارگیری آن آگاه باشید. بدین منظور، می‌توانید دفترچه راهنمای محصول را مطالعه کنید.

کلید Wash: برای تعیین زمان شست‌وشو براساس میزان کثیفی لباس استفاده می‌شود.

کلید Spin: می‌توانید مدت‌زمان خشک‌کن را تنظیم کنید.

کلید Level: با استفاده از این کلید می‌توانید سطح آب شست‌وشو را تنظیم کنید.

کلید Temp: تنظیم دمای آب با این کلید انجام می‌شود.

کلید Delay: با استفاده از این گزینه می‌توانید زمان شست‌وشو را به تأخیر بیندازید.

کلید Child Lock: وقتی ماشین لباسشویی را در این حالت قرار می‌دهید، در حین فرایند شست‌وشو دکمه‌ها و کلیدهای آن غیرفعال خواهند شد.

کلید Pre Wash: این کلید برای لباس‌های خیلی کثیف به‌کار می‌رود. پیش از شست‌وشوی اصلی، شست‌وشوی دیگری روی لباس‌ها انجام می‌شود.

کلید Time save:‌ با لمس این کلید، پس از انتخاب برنامه‌ی موردنظر، مدت‌زمان شست‌وشو کاهش می‌یابد.

کلید My Wash: از این کلید می‌توانید برای ذخیره‌سازی برنامه‌های موردعلاقه‌تان استفاده کنید.

کلید Delay start: این کلید همان عملکرد Delay را انجام می‌دهد و برای مواقعی که می‌خواهید لباسشویی در زمان خاصی شروع به کار کند، کاربردی خواهد بود.

کلید Light (3sec):‌ چراغ داخل لباسشویی روشن می‌شود و محتویات درون آن قابل مشاهده خواهد بود.

کلید +Rinse: با انتخاب این دکمه، لباس‌ها یک‌بار دیگر آب‌کشی خواهند شد.

کلید Favorite: این کلید در برخی از لباسشویی‌ها برای تنظیم برنامه‌های دلخواه استفاده می‌شود.

به‌طور کلی یادگیری اصطلاحات روی ماشین لباسشویی کار دشواری نیست. بااین‌حال،‌ دانستن معانی این کلمه‌ها که به‌نوعی برنامه‌های شست‌وشوی دستگاه هستند، باعث می‌شود از وسیله‌ای که دارید بهترین بهره را ببرید و به‌درستی از آن استفاده کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات