سایز مناسب برای اشتراک گذاری تصاویر در شبکه‌های اجتماعی مختلف چیست؟

جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
مطالعه 4 دقیقه
شاید شما نیز با این مشکل روبرو شده باشید که با وجود داشتن یک تصویر با کیفیت، پس از اشتراک‌گذاری شاهد کاهش کیفیت تصویر مورد نظر شده‌اید، چراکه سایز مناسب تصاویر در شبکه‌های اجتماعی مختلف متفاوت است.

بسیاری از ما به طور روزمره از شبکه‌های اجتماعی محبوبمان استفاده و اقدام به انتشار محتوای تصویری و ویدیویی در آن‌ها می‌کنیم. احتمالا شما هم با دغدغه ندانستن ابعاد تصاویر و ویدیوها در این شبکه‌های اجتماعی مهجور نیستید. در این مقاله به ابعاد تصاویر در شبکه‌های اجتماعی به راحتی دسترسی خواهید داشت.

تصاویرتان در رایانه یا گوشی عالی به نظر می‌رسند اما پس از آپلود در شبکه‌های اجتماعی دیگر این‌طور نیست؟ این اتفاق زمانی می‌افتد که تصویرتان را برای آن شبکه اجتماعی بهینه نکرده باشید.

اگر در شبکه‌های اجتماعی تصاویری با ابعاد متفاوت با ابعاد خاص آن، آپلود کنید، معلوم نیست چه بلایی بر سر عکستان خواهد آمد. تصاویرتان ممکن‌است برش بخورند، محو یا کج شوند، اطلاعات بصری اساسی نمایش داده نشود یا به اشکال دیگری عجیب شوند.

برای جلوگیری از این رویدادها می‌توانید از جدول زیر به عنوان راهنمای خود استفاده کنید. با استفاده از این جدول تصاویرتان را به درستی در هر شبکه اجتماعی و هر دستگاهی به نمایش بگذارید.

این جدول شامل اطلاعات مربوط به شبکه‌های اجتماعی فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، یوتیوب، پینترست، لینکداین و تامبلر است. در این جدول علاوه بر ابعاد تصاویر، ابعاد ویدیوها نیز ذکر شده‌است

ابعاد کلیدی تصاویر / ویدیوها در شبکه‌های اجتماعی محبوب

آیا شما نیز با مشکل کاهش کیفیت تصاویر در شبکه‌های اجتماعی روبرو شده‌اید؟

مطالب مشابه

نظرات