آرم سرمایه‌گذاری‌های جدید و بزرگی در تایوان انجام می‌دهد

آرم سرمایه‌گذاری‌های جدید و بزرگی در تایوان انجام می‌دهد

آرم می‌خواهد تا با افزایش سرمایه‌گذاری و حضور در کشورهای گوناگون، ظرفیت‌های خود را افزایش دهد و به بازیگری قدرتمند در صنعت تراشه بدل شود.

شرکت تولید تراشه‌ی آرم در نظر دارد سرمایه‌گذاری‌های خود در تایوان را افزایش دهد تا مراکز تولیدی بیشتری برای رقابت در دنیای تراشه داشته باشد. تمرکز اصلی شرکت در تایوان روی فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خواهد بود. ماسایوشی سان، رئیس هیئت‌مدیره‌ی آرم و مدیرعامل غول سرمایه‌گذاری سافت بانک خبر افزایش سرمایه‌گذاری را به رسانه‌ها اعلام کرد.

سخنرانی سان در تایپه و در خلال کنفرانس G2 و به مدیریت Digitimes انجام شد. تمرکز اصلی برنامه‌های G2 و رخدادهای حاشیه‌ای آن روی بررسی هوش مصنوعی، فناوری‌های 8K و 5G و دیگر کاربردهای ترکیبی دنیای فناوری بود که رشد جهان در آینده را رقم خواهند زد. البته تمامی برنامه‌ها و بررسی‌ها تحت تأثیر جنگ تجاری میان آمریکا و چین قرار دارند. سان در جریان صحبت‌های خود به برنامه و پیش‌بینی آرم درباره‌ی آینده اشاره کرد. او گفت که شرکتش تصور می‌کند هوش مصنوعی بزرگ‌ترین تغییر تاریخ بشریت را رقم خواهد زد.

مدیرعامل سافت بانک در بخشی از صحبت‌هایش گفت:

اینترنت در ۲۵ سال گذشته تغییرات انقلابی متعددی را ایجاد کرده است. تغییراتی که عموما در حوزه‌های تبلیغات و خرده‌فروشی دیده می‌شوند. البته انقلاب بعدی را باید متعلق به هوش مصنوعی دانست که همه‌ی صنایع را بازتعریف خواهد کرد.

سان درکنار توضیح درباره‌ی برنامه‌های توسعه‌ای آرم در تایوان، از برنامه‌ی آینده برای ارائه‌ی مجدد سهام شرکت در بورس خبر داد. در سال ۲۰۱۶ و چند هفته پس از اعلام خبر Brexit، سافت بانک شرکت بریتانیایی تولید تراشه را به قیمت ۳۲ میلیارد دلار خرید و آن را مجددا به شرکتی خصوصی تبدیل کرد. سافت‌بانک هنوز برنامه‌ای برای IPO پیش رو ندارد. البته برخی پیش‌بینی‌‌ها چین و هنگ‌کنگ را به‌عنوان مقصد این شرکت تخمین می‌زنند.

در جریان سخنرانی سان، سؤال‌هایی پیرامون ارتباط آرم با شرکت چینی هواوی مطرح شد. او پاسخ آن چنان صریحی نداد و تنها از موافقت و همکاری با تحریم‌های آمریکا علیه هواوی صحبت کرد.

ARM

آرم در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد که یک مرکز طراحی پردازنده در سینچو تایوان تأسیس خواهد کرد تا نسل بعدی هسته‌های کلای Cortex-M را برای دستگاه‌های اینترنت اشیاء و پوشیدنی‌ها طراحی کند. چنین تصمیمی کاملا برخلاف رویکرد شرکت رقیب یعنی اینتل بود که آینده‌ی طراحی و توسعه‌ی پردازش موبایلی را در شنژن می‌دید.

برنامه‌های اینتل در شنژن به‌خاطر چالش‌های متعدد حقوقی و قانونی شکست خوردند. برنامه‌های آن‌ها برای تأسیس مرکز تحقیق و توسعه در این شهر هم بدون هیچ دستاورد خاصی پیش رفتند. درنهایت امروز مرکز سینچو شرکت آرم ۱۵۰ کارمند دارد و اینتل نتوانست آن‌ها را شکست دهد. شایان ذکر است آرم در سال ۲۰۱۴ فعالیت خود را با ۴۰ نفر شروع کرد.

رویداد G2 اولین حضور سان در تایپه بود. او توسط دوست قدیمی‌اش تری گو به رویداد دعوت شده بود. تری گو قبلا مدیر فاکسکان بود و اکنون در Kuomintang فعالیت می‌کند. او چند هفته پیش از فاکسکان استعفا داد.

برنامه‌های توسعه‌ای آرم برای افزایش فعالیت طراحی تراشه می‌تواند تأییدی بر همکاری آن‌ها با اپل هم باشد. قبلا در اخبار خوانده بودیم که کوپرتینویی‌ها برای توسعه‌ی تراشه‌های موبایلی به‌جای اینتل با آرم همکاری خواهند کرد. به‌هرحال آرم پس از سرازیر شدن سرمایه‌های هنگفت ماسایوشی سان و شرکت عظیمش سافت‌بانک، به‌مرور به تهدیدی جدی برای فعالان بازار تراشه‌های موبایلی بدل شده است.

منبع wccftech
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده