مایکروسافت یک تریلیون دلاری شد

مایکروسافت یک تریلیون دلاری شد

شرکت مایکروسافت، امروز با تجربه رشد ۴ درصدی در ارزش سهام خود، با پیوستن به جمع اپل و آمازون رسما یک تریلیون دلاری شد. 

مایکروسافت سومین شرکت آمریکایی است که ارزشش به بیش از یک تریلیون دلار رسیده است. این غول نرم‌افزار در ادامه درآمد بالای خود در سه ماه نخست سال مالی ۲۰۱۹، امروز، پس از تجربه یک جهش در قیمت سهام خود به باشگاه یک‌تریلیون‌دلاری‌ها پیوست. گفتنی است اکنون ردموندی‌ها درکنار اپل و آمازون، جزو سه شرکت آمریکایی یک تریلیون دلاری هستند و بالاتر از رقیب خود، گوگل، قرار گرفته‌اند.

امروز صبح قیمت هر واحد سهام مایکروسافت از ۱۳۰ دلار شروع شد؛ به این ترتیب، این شرکت رشدی حدود ۴ درصدی را نسبت به قیمت روز قبل تجربه کرد. با وجود نوسانات زیادی که قیمت سهام ممکن است تجربه کند، مایکروسافت در جریان معملات روزانه نزدک (NASDAQ ) به ارزش بازار یک تریلیون دلار دست یافت. ارزش فعلی مایکروسافت همچنین به‌معنای دوباره پس گرفتن عنوان ارزشمندترین شرکت جهان از اپل است. این شرکت در نوامبر ۲۰۱۸ نیز از اپل پیشی گرفته بود.

رشد ارزش سهام مایکروسافت عمدتا به‌لطف رشد فضای ابری آن بوده است. سازنده ویندوز در سال‌های اخیر محصولات مرتبط با فضای ابری خود را توسعه داده و امیدوار است سلطه وب‌سرویس آمازون (AWS) را در هم شکند. اکنون سرویس آژور (Azure ) برای خدمات ابری پشت سر آمازون قرار گرفته و بالای پیشنهاد‌های گوگل است.

همچنین گزارش آخرین درآمدهای مایکروسافت نشان می‌دهد، هر سه بخش اصلی کسب‌و‌کار این شرکت به خوبی پیش می‌روند و تقریبا به میزان برابر سودآوری داشته‌اند(هر کدام به اندازه 30 درصد). این سه حوزه اصلی و درآمد حاصل از هر کدام را در زیر مشاهده می‌کنید:

  •  آفیس، لینکدین و داینامیکس: ۱۰/۲ میلیارد دلار
  • سرویس ابری آژور، محصولات سرور و خدمات کسب‌و‌کار: ۹/۷ میلیارد دلار
  • ویندوز، ایکس‌باکس و سرفیس: ۱۰/۷ میلیارد دلار

با وجود توجه ویژه سهام‌داران به ارزش یک تریلیون دلاری، مایکروسافت اهمیت چندانی به این موضوع نمی‌دهد.  کریس کاپوسه‌لا (Chris Capossela)، مدیر بازار یابی ردموندی‌ها در رویدادی که سال گذشته توسط  GeekWire پوشش داده شد، گفت: «این معیاری است که هیچ کس در مدیریت ارشد شرکت آن را دنبال نمی‌کند.» او در ادامه افزوده بود: «وقتی قیمت سهام به رکورد جدیدی دست پیدا می‌کند هیچ‌کس نمی‌گوید بزن قدش». بلکه می‌گوییم: « واو سهام صعود چشمگیری داشته است.»

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده