اینتل دوربین تشخیص عمق RealSense LiDAR را برای کاربردهای محیط داخلی معرفی کرد

اینتل دوربین تشخیص عمق RealSense LiDAR را برای کاربردهای محیط داخلی معرفی کرد

اینتل در بازار دوربین‌های نظارتی فعالیت چشمگیری دارد و اکنون با دوربین‌های تشخیص عمق بازار بزرگی را نشانه رفته است.

اینتل RealSense LiDAR L515، اولین عضو خانواده‌ی دوربین‌های تشخیص عمق (Depth Camera) موسوم به RealSense LiDAR را رونمایی کرد. حسگر دوربین مذکور به‌صورت اختصاصی برای کاربری محیط‌های داخلی طراح شده و شرکت سازنده‌ آن را برای ثبت بهترین تصاویر در گستره‌ی داخلی با استفاده از یک دستگاه کوچک و دقیق بهینه‌سازی کرده است.

دوربین جدید RealSense LiDAR L515 اینتل به حسگر RGB با نرخ فریم ۳۰ هرتز و رزولوشن ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ و حسگر عمق‌سنج ۳۰ هرتزی با رزولوشن ۷۶۸در۱۰۲۴ مجهز خواهد بود. ابزار اندازه‌گیری اینرسی دوربین جدید اینتل نیز Bosch BMI085 نام دارد و ازلحاظ قابلیت‌های فیزیکی، دامنه‌ی ۰/۲۵ تا ۹ متر برای آن ذکر می‌شود. زاویه‌ی دید RGB نیز ۳±۷۰ در ۲±۴۳ درجه است و اینتل در دوربین جدید تشخیص عمق خود، زاویه‌ی دید عمقی ۲±۷۰ در ۲±۵۵ درجه را ارائه می‌کند.

Intel RealSense LiDAR L515

دوربین LiDAR توانایی اسکن صحنه را تا ۲۳ میلیون نقطه‌ی عمقی در ثانیه دارد. به‌علاوه، پردازنده‌ی داخلی بصری دوربین می‌تواند صحنه‌هایی با سرعت بسیار سریع را بدون از‌دست‌دادن کیفیت یا مات‌کردن تصویر ثبت کند. تصاویر سریع با زمان نوردهی کمتر از ۱۰۰ نانوثانیه ثبت می‌شوند. همچنین، پردازش اضافه نیز در پردازنده‌ی بخش پایه‌ی دستگاه انجام می‌شود که مصرف باتری و کارایی دستگاه را بهبود می‌بخشد.

Intel RealSense LiDAR L515

اینتل در دوربین LiDAR از فناوری اسکن آینه‌ای اختصاصی خود موسوم به MEMS استفاده کرده که بازدهی مصرف برق بیشتر را درمقایسه‌با دیگر فناوری‌های مدت پرواز (Time of Flight) ارائه می‌کند. اینتل ادعا می‌‌کند دوربین L515 با مصرف ۳/۵ واتی، بهترین بازدهی مصرف را در میان دوربین‌های باکیفیت بازار دارد.

Intel RealSense LiDAR L515

ابعاد دوربین LiDAR 515 برابر با ۲۶ در ۶۱ میلی‌متر است و وزنی حدود ۱۰۰ گرم دارد. ابعاد کوچک و وزن کم دوربین اینتل را برای انواع کارایی‌های نیازمند به پشتیبانی از تشخیص حرکت و مسیریابی مناسب می‌کند. دوربین LiDAR از فناوری متن‌باز RealSense SDK 2.0 استفاده می‌کند که با استفاده از رابط کاربری USB-C 3.1 به قطعه‌ی اصلی متصل می‌شود. حسگر دوربین با انواع سیستم‌های عامل‌ اندروید، ویندوز، لینوکس و macOS سازگار است و به‌نوعی می‌توان با تمامی پلتفرم‌های پردازشی امروزی از آن استفاده کرد.

Intel RealSense LiDAR L515

اولین دوربین خانواده‌ی RealSense LiDAR اینتل اکنون برای پیش‌‌سفارش با قیمت ۳۴۹ دلار دردسترس قرار دارد.

منبع anandtech
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده