بهترین گوشی های موبایل با شارژدهی بالا و عمر باتری طولانی (آبان ۱۴۰۰)

بهترین گوشی های موبایل با شارژدهی بالا و عمر باتری طولانی (آبان ۱۴۰۰)

اگر شما هم دوست دارید با خیال راحت شارژر گوشی هوشمندتان را در خانه جا بگذارید، با زومیت همراه باشید تا بهترین گوشی‌ها با شارژدهی بالا و عمر باتری طولانی را به شما معرفی کنیم.

با کاربردهای متعددی که گوشی‌های هوشمند در زندگی روزمره‌ی ما پیدا کرده‌اند و وابستگی‌مان به آن‌ها، ظاهر شدن پیغام اتمام شارژ حس ناخوشایندی برایمان به وجود می‌آورد. برای همین در زمان خرید گوشی، عمر باتری را هم به‌صورت ویژه مدنظر قرار می‌دهیم. از آنجایی که عمر باتری را عوامل مختلفی تعیین می‌کنند، باید این نکته مهم را مدنظر بگیریم که لزوما باتری حجیم‌تر به معنی شارژدهی بیشتر نیست و سنجش شارژدهی دستگاه‌های مختلف تنها با در نظر گرفتن ظرفیت باتری آن‌ها، انتخاب درستی را به دنبال نخواهد داشت.

در مقاله‌ی پیش‌رو، قصد داریم بهترین گوشی های بازار ایران با شارژدهی بالا و عمر باتری طولانی را به شما معرفی کنیم. مرجع ما برای تهیه‌ی فهرست یادشده، داده‌های به‌دست‌آمده در بررسی‌های زومیت است. اگر بررسی‌های زومیت را دنبال کرده باشید، احتمالا مطلع هستید که ما برای به دست آوردن عمر باتری در کاربری‌های روزمره از آزمون PCMark و برای به‌دست‌آوردن میزان شارژدهی در هنگام پخش ویدئو، از ویدیوی معیاری با رزولوشن HD و کدک x264 استفاده می‌کنیم.

چنانچه به‌دنبال اطلاعات عمیق‌تر هستید، می‌توانید به بررسی هر محصول مراجعه کنید. برای راحتی شما، لینک بررسی هر محصول در جداول آمده است. شما کاربر عزیز زومیت برای پی‌بردن به قیمت گوشی‌ها می‌توانید به صفحه‌ی آن‌ها در بخش محصولات زومیت مراجعه کنید یا قیمت آن‌ها را در صفحه قیمت گوشی بیابید.

بهترین گوشی پرچم‌دار با شارژدهی بالا و عمر باتری طولانی

شارژدهی در کاربری روزمره

با توجه به اینکه آزمون PCMark روی گوشی‌های آیفون قابل اجرا نیست، بنابراین در بخش کاربری روزمره داده‌ی مناسبی برای مقایسه‌ی گوشی‌های اپل با رقبای اندرویدی در اختیار نداریم. در این بخش، گلکسی نوت ۲۰ سامسونگ می‌تواند با باتری ۴۳۰۰ میلی‌آمپر ساعت، ۱۰ ساعت و ۳۵ دقیقه کاربری روزمره را پاسخ‌گو باشد. یعنی اگر به‌طور میانگین روزی ۵ ساعت از گوشی برای کارهای روزمره استفاده می‌کنید، تا دو روز از شارژ مجدد باتری گلکسی نوت ۲۰ بی‌نیاز خواهید بود.

مدل گوشیحجم باتری (میلی‌آمپر)شارژدهی (ساعت:دقیقه)بررسی گوشی
گلکسی نوت ۲۰۴۳۰۰۱۰:۳۵لینک
می ۱۱ آی۴۵۲۰۹:۵۰لینک
گلکسی نوت ۲۰ اولترا۴۵۰۰۸:۲۹لینک
گلکسی اس ۲۱۴۰۰۰۸:۰۵لینک
گلکسی اس ۲۱ اولترا۵۰۰۰۷:۲۱لینک
گلکسی زد فولد ۳۴۴۰۰۷:۱۵لینک
گلکسی زد فلیپ ۳۳۳۰۰۷:۱۴لینک
گلکسی زد فولد ۲۴۵۰۰۷:۰۰لینک

می ۱۱ آی، گلکسی نوت ۲۰ اولترا و گلکسی اس ۲۱ در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند که بسته به مدت استفاده‌ی عادی کاربر، می‌توانند بالغ‌بر ۱٫۵ تا ۲ روز شارژدهی داشته باشند. در انتهای جدول، پرچمدارهای تاشوی سامسونگ یعنی زد فولد و زد فلیپ ۳ قرار می‌گیرند که از نظر شارژدهی در کاربری روزمره مزیت چندانی نسبت به هم ارائه نمی‌کنند و می‌توان حدود ۷ ساعت بدون نیاز به شارژ مجدد از آن‌ها استفاده کرد.

شارژدهی در هنگام پخش ویدئو

برای ارزیابی شارژدهی در زمان پخش ویدئو،‌ گوشی‌های اپل هم وارد رقابت می‌شوند تا تغییر و تحولی در جدول گوشی‌های پرچم‌دار ایجاد کنند. براساس داده‌های به‌دست‌آمده در بررسی‌های زومیت، آیفون ۱۳ پرو مکس عملکرد خارق‌العاده‌ای را در هنگام پخش ویدئو رقم می‌زند و با یک بار شارژ کامل، می‌تواند بیش‌از ۳۵ ساعت شارژدهی داشته باشد.

آیفون ۱۳ پرو مکس، بهترین شارژدهی را میان پرچم‌دارها دارد

اختلاف صدر جدول با رتبه‌های بعدی در این قسمت بسیار مشهود است و گلکسی نوت ۲۰،‌ با بیش‌از ۱۳ ساعت شارژدهی کمتر از آیفون ۱۳ پرو مکس، رتبه‌ی دوم را به خود اختصاص می‌دهد. باز هم مشاهده می‌کنیم که پرچمداران تاشوی سامسونگ رتبه‌های آخر جدول را در اختیار دارند و از نظر شارژدهی در پخش ویدئو هم نمی‌توانند هم‌پای رقبای آمریکایی و هم‌خانواده‌هایشان حرکت کنند.

مدل گوشیحجم باتری (میلی‌آمپر)پخش ویدئو (ساعت:دقیقه)بررسی گوشی
آیفون ۱۳ پرو مکس۴۳۷۳۳۵:۱۷لینک
گلکسی نوت ۲۰۴۳۰۰۲۲:۱۳لینک
می ۱۱ آی۴۵۲۰۲۱:۳۱لینک
آیفون ۱۲ پرو مکس۳۶۸۷۲۰:۴۷لینک
گلکسی اس ۲۱ اولترا۵۰۰۰۱۹:۰۷لینک
گلکسی نوت ۲۰ اولترا۴۵۰۰۱۸:۳۴لینک
گلکسی اس ۲۱۴۰۰۰۱۸:۱۱لینک
آیفون ۱۲۲۸۱۵۱۷:۵۰لینک
آیفون ۱۲ پرو۲۸۱۵۱۷:۱۴لینک
گلکسی زد فلیپ ۳۳۳۰۰۱۷:۰۵لینک
گلکسی زد فولد ۳۴۴۰۰۱۵:۵۰لینک
گلکسی زد فولد ۲۴۵۰۰۱۲:۴۴لینک

با تعمیم نتایج به‌دست‌آمده در آزمون پخش ویدئو‌ و با تکیه بر تجربه‌ی شارژدهی در دنیای واقعی، می‌توانیم آیفون ۱۳ پرو مکس را برنده‌ی رقابت شارژدهی در رده‌ی گوشی‌های پرچم‌دار به حساب بیاوریم. با وجود باتری نه چندان حجیم، پرچم‌دار نسل جدید اپل مدیریت توان مصرفی را به‌خوبی انجام می‌دهد تا رقبای اندرویدی را به‌راحتی پشت سر بگذارد.


بهترین گوشی میانرده با شارژدهی بالا و عمر باتری طولانی

شارژدهی در کاربری روزمره

جدول گوشی‌های میان‌رده در محدوده‌ی قیمتی بین ۶ تا ۱۱ میلیون تومان به خاطر تنوع زیاد محصولات و رقابت تنگاتنگ بین برندهای مختلف، نسبت به دو دسته‌بندی دیگر نام‌های بیشتری را در خود جای می‌دهد. گلکسی M51 و M62 سامسونگ از باتری غول‌آسای ۷۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت استفاده می‌کنند تا در کاربری‌های روزمره به رکورد شارژدهی ۱۸ ساعت برسند و رتبه‌های اول و دوم جدول را به خود اختصاص دهند.

مدل گوشیحجم باتری (میلی‌آمپر)امتیاز (ساعت:دقیقه)بررسی گوشی
گلکسی M51۷۰۰۰۱۸:۴۱لینک
گلکسی M62۷۰۰۰۱۸:۱۷لینک
ردمی نوت ۱۰۵۰۰۰۱۵:۱۹لینک
گلکسی A42 5G۵۰۰۰۱۵:۰۲لینک
پوکو اف ۳۴۵۲۰۱۴:۲۴لینک
گلکسی A71۴۵۰۰۱۴:۱۳لینک
گلکسی A32۵۰۰۰۱۳:۰۶لینک
گلکسی A72۵۰۰۰۱۳:۰۵لینک
می ۱۰ تی 5G۵۰۰۰۱۳:۰۱لینک
گلکسی A52 4G۴۵۰۰۱۱:۵۲لینک
ولوت۴۳۰۰۱۱:۲۵لینک
نوا ۸۳۸۰۰۱۱:۱۱لینک
گلکسی A52s 5G۴۵۰۰۱۰:۱۳لینک
گلکسی A51۴۰۰۰۱۰:۰۷لینک
ردمی نوت ۱۰ پرو۵۰۲۰۹:۵۹لینک
می ۱۱ لایت۴۲۵۰۹:۵۵لینک
گلکسی A52 5G۴۵۰۰۹:۱۶لینک
پوکو ایکس ۳ جی‌تی۵۰۰۰۸:۵۶لینک
گلکسی S20 FE۴۵۰۰۸:۳۰لینک
گلکسی M51؛ غول ۷۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی سامسونگ

در جایگاه سوم ردمی نوت ۱۰ قرار می‌گیرد که با وجود باتری کم‌حجم‌تر ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی، ۳ ساعت کمتر از میان‌رده‌های سامسونگ در کاربری روزمره دوام می‌آورد. از رده‌های بعدی، اختلاف شارژدهی با شیب نسبتا ثابتی کاهش پیدا می‌کند و شاهد حضور مدل‌های مختلف گلکسی سامسونگ در جای‌جای فهرست هستیم.

شارژدهی در هنگام پخش ویدئو

با معیار عمر باتری در هنگام پخش ویدئو، گلکسی A42 5G با کنار زدن ردمی نوت ۱۰ به جمع صدرنشینان اضافه می‌شود تا به همراه M51 و M62 با حدود ۳۷ ساعت شارژدهی، سه رتبه‌ی اول جدول را در اختیار بگیرند. در بخش‌های بعدی جدول شاهد تغییر و تحول اساسی هستیم؛ مثلا نوا ۸ به رده‌های بالای جدول اضافه می‌شود و با وجود اینکه کمترین حجم باتری را در بین رقبا دارد، می‌تواند تا ۲۵ ساعت ویدئو پخش کند.

مدل گوشیحجم باتری (میلی‌آمپر)پخش ویدئو (ساعت:دقیقه)بررسی گوشی
گلکسی M51۷۰۰۰۳۷:۳۰لینک
گلکسی A42 5G۵۰۰۰۳۷:۱۴لینک
گلکسی M62۷۰۰۰۳۶:۵۷لینک
ردمی نوت ۱۰۵۰۰۰۲۵:۱۹لینک
نوا ۸۳۸۰۰۲۵:۰۰لینک
ردمی نوت ۱۰ پرو۵۰۲۰۲۳:۴۸لینک
گلکسی A71۴۵۰۰۲۲:۰۰لینک
پوکو اف ۳۴۵۲۰۲۰:۳۵لینک
گلکسی A52s 5G۴۵۰۰۱۸:۱۰لینک
گلکسی A32۵۰۰۰۱۷:۴۲لینک
پوکو ایکس ۳ جی‌تی۵۰۰۰۱۷:۳۲لینک
می ۱۱ لایت۴۲۵۰۱۶:۴۰لینک
گلکسی A72۵۰۰۰۱۶:۳۵لینک
ولوت۴۳۰۰۱۶:۲۵لینک
گلکسی A52 4G۴۵۰۰۱۵:۱۷لینک
می ۱۰ تی 5G۵۰۰۰۱۵:۱۰لینک
گلکسی A51۴۰۰۰۱۴:۴۱لینک
گلکسی S20 FE۴۵۰۰۱۴:۴۱لینک
گلکسی A52 5G۴۵۰۰۱۳:۴۴لینک

همان‌طور که در جداول دستگاه‌های میان‌رده مشاهده می‌کنید، انتخاب گوشی میان‌رده‌ای که بیشترین شارژدهی را داشته باشند کار چندان سختی نیست و می‌توانید به سراغ گلکسی M51، گلکسی M62 یا گلکسی A42 5G بروید که هم در کاربری روزمره و هم در پخش ویدئو، گوی سبقت را از سایر محصولات می‌ربایند.


بهترین گوشی اقتصادی با شارژدهی بالا و عمر باتری طولانی

شارژدهی در کاربری روزمره

در صورتی که مطلب سریع‌ترین گوشی‌های ایران را مطالعه کرده باشید، احتمالا با اولین نگاه به جداول زیر از حضور پوکو ایکس ۳ پرو در رتبه‌های پایین جدول تعجب خواهید کرد. در رده‌ی گوشی‌های اقتصادی و محدوده‌ی قیمتی زیر ۶ میلیون تومان، سخت‌افزار قدرتمند و نمایشگر ۱۲۰ هرتزی پوکو ایکس ۳ باعث می‌شود اقتصادی قدرتمند پوکو یارای رقابت با گلکسی‌های سامسونگ را نداشته باشد؛ البته پوکو ایکس ۳ این شکست را تا حدی جبران می‌کند و هرچند با اختلاف نسبتا فاحش، پشت سر گلکسی A21s با شارژدهی ۱۶ و نیم ساعت و گلکسی A22 با عمر باتری ۱۵ ساعت قرار می‌گیرد.

مدل گوشیحجم باتری (میلی‌آمپر)امتیاز (ساعت:دقیقه)بررسی گوشی
گلکسی A21s۵۰۰۰۱۶:۲۹لینک
گلکسی A22۵۰۰۰۱۵:۰۸لینک
پوکو ایکس ۳۵۱۶۰۱۲:۱۵لینک
گلکسی A11۴۰۰۰۱۱:۴۸لینک
پوکو ام ۳۶۰۰۰۱۱:۲۴لینک
پوکو ایکس ۳ پرو۵۱۶۰۱۰:۰۳لینک
ردمی نوت ۹۵۰۲۰۸:۴۱لینک

شارژدهی در هنگام پخش ویدئو

اقتصادی‌های سامسونگ، در صدر جدول شارژدهی

با در نظر گرفتن معیار پخش ویدئو، رتبه‌های جدول دستخوش تغییر می‌شوند تا گلکسی A22 با اختلاف قابل توجه ۷ ساعت، نسبت به گلکسی A21s در صدر جدول قرار بگیرد. نکته‌ی قابل توجه اینکه پوکو ایکس ۳ پرو و پوکو ایکس ۳ با وجود حجم باتری بیشتر نسبت به رقبا، دو رتبه‌ی آخر جدول را در اختیار می‌گیرند و در زمان پخش ویدئو حدود ۱۳ ساعت شارژدهی دارند.

مدل گوشیحجم باتری (میلی‌آمپر)امتیاز (ساعت:دقیقه)بررسی گوشی
گلکسی A22۵۰۰۰۲۵:۰۰لینک
گلکسی A21s۵۰۰۰۱۸:۴۶لینک
ردمی نوت ۹۵۰۲۰۱۶:۳۵لینک
پوکو ام ۳۶۰۰۰۱۶:۰۷لینک
گلکسی A11۴۰۰۰۱۵:۲۷لینک
پوکو ایکس ۳ پرو۵۱۶۰۱۳:۴۹لینک
پوکو ایکس ۳۵۱۶۰۱۳:۲۸لینک

برای اینکه یک گوشی اقتصادی با شارژدهی خوب خریداری کنید، می‌توانید به سراغ گلکسی A22 و گلکسی A21s بروید که در هر دو بخش کاربری روزمره و پخش ویدئو، سایر رقبا را کنار می‌زنند. اگر به سراغ گزینه‌هایی مثل پوکو ایکس ۳ و ایکس ۳ پرو بروید که از جنبه‌های عملکرد قدرتمندتر هستند، عمر باتری کمتری را دریافت خواهید کرد.

شما به شارژدهی تا چه حد اهمیت می‌دهید؟ در صورتی که قصد خرید گوشی جدیدی را داشته باشید در درجه‌ی اول به کدام پارامترها بیشتر توجه می‌کنید؛ سرعت و عملکرد، شارژدهی یا موارد دیگر؟ نظرتان را با ما و سایر کاربران به اشتراک گذاشته و در صورتی که جای محصولی را در فهرست خالی می‌بینید، حتما با ما در میان بگذارید.

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده