فولکس واگن توارگ R پلاگین هیبرید رونمایی شد

فولکس‌واگن از شاسی‌بلند پلاگین هیبریدی توارگ R برای بازار اروپا رونمایی کرد. این محصول، هفته آینده در نمایشگاه خودرو ژنو به نمایش گذاشته خواهد شد.

شایعات پیرامون مدل جدید و قدرتمند توارگ (Touareg) همراه‌با لوگوی R طی سال‌های اخیر در فضای اینترنت وجود داشت، اما پائیز امسال، فولکس‌واگن تولید این شاسی‌بلند اسپرت را تأیید کرد. فولکس‌واگن توارگ R جدید هفته‌ی آینده در نمایشگاه خودرو ژنو برای اولین‌بار رونمایی خواهد شد. این مدل، شباهت‌هایی با مدل قدرتمند توارگ R50 متعلق به اواخر دهه‌ی ۲۰۰۰ دارد؛ اما به‌جای پیشرانه‌ی بزرگ ۵ لیتری خورجینی ۱۰ سیلندر TDI، از ترکیب پیشرانه بنزینی ۶ سیلندر ۳ لیتری با موتور الکتریکی بهره می‌برد.

Volkswagen Touareg R / فولکس واگن توارگ آر

پیشرانه احتراق داخلی ۳۳۵ اسب‌بخار قدرت دارد؛ درحالی‌که موتور الکتریکی، ۱۳۴ اسب‌بخار تولید می‌کند تا مجموع قدرت خروجی، ۴۵۶ اسب‌بخار با گشتاور ۷۰۰ نیوتن‌متر باشد. به منظور مقایسه بد نیست بدانید یکی دیگر از مدل‌های قدرتمند توارگ با موتور خورجینی هشت سیلندر TDI، قادر است ۴۱۶ اسب‌بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن‌متر گشتاور از پیشرانه ۴ لیتری توربوشارژ مشترک با آئودی SQ7 تولید کند.

Volkswagen Touareg R / فولکس واگن توارگ آر

توارگ R اولین مدل فولکس‌واگن است که از پیشرانه پلاگین هیبریدی استفاده می‌کند و به لطف باتری لیتیوم یون نصب شده در صندوق عقب می‌تواند صرفاً در حالت تمام الکتریکی با نهایت سرعت ۱۴۰ کیلومتربرساعت حرکت کند. شعاع حرکتی شاسی‌بلند برقی فولکس‌واگن در حالت تمام الکتریکی ۴۸ کیلومتر است. این خودرو به کمک سیستم محرکه هیبریدی می‌تواند طی مدت زمان پنج ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت دست یابد. بیشینه سرعت این خودروی هیبریدی با محدودیت الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتربرساعت می‌رسد.

Volkswagen Touareg R / فولکس واگن توارگ آر

توارگ R سومین مدل PHEV در سبد محصولات اروپایی خودروساز آلمانی پس از  فولکس‌واگن گلف و پاسات GTE است. همچنین اولین مدل پلاگین هیبریدی تمام چرخ محرک این شرکت به شمار می‌رود. فولکس‌واگن توارگ R برای انتقال نیرو بین محورهای جلو و عقب از جعبه‌دنده خودکار هشت سرعته و جعبه‌دنده کمکی استفاده می‌کند؛ درحالی‌که دیفرانسیل مرکزی قفل‌شونده تورسن (Torsen) از سیستم 4Motion بهره می‌برد. بسته به شرایط، حداکثر ۷۰ درصد قدرت خروجی را می‌توان به محور جلو و ۸۰ درصد به چرخ‌های عقب ارسال کرد.

تغییرات در طراحی توارگ R؛ همانگونه است که از مدل‌های R فولکس‌واگن انتظار می‌رود. توارگ R در نسخه استاندارد روی رینگ‌های ۲۰ اینچی سوار می‌شود، اما مجموعه‌ی ۲۲ اینچی هم به‌صورت آپشن برای کسانی که می‌خواهند از طبیعت‌گردی لذت بیشتری ببرند، وجود دارد. در داخل کابین، پکیج چرم پوگلیا (Puglia) با رنگ سیاه، به‌طور انحصاری برای توارگ R عرضه می‌شود و با تزئین Sepang Blue همراه خواهد بود که با دوخت تزئینی آبی نازک روی داشبورد تکمیل شده است.

Volkswagen Touareg R / فولکس واگن توارگ آر

فولکس‌واگن توارگ R هفته آینده اولین حضور عمومی خود را در نمایشگاه خودرو ژنو جشن خواهد گرفت و در آنجا همراه‌با دو مدل جدید گلف GTI و GTD به کانون توجه بازدیدکنندگان تبدیل خواهد شد. قرار است توارگ R طی نیمه دوم سال ۲۰۲۰ در بازار اروپا به فروش برسد.


منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید