فیز وان از سیستم عکاسی جدید XT رونمایی کرد

فیز وان، به‌عنوان یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه‌ی عکاسی از جدیدترین سیستم دوربین خود با نام XT و تمرکز بر عکاسی سفری، طبیعت و منظره رونمایی کرد.

فیز وان (Phase One) از سیستم مدیوم فرمت XT جدید رونمایی کرد که با شعار «مناسب عکاسی در سفر» عرضه می‌شود. سیستم عکاسی جدید خصوصا برای تصویربرداری از مناظر بسیار مناسب خواهد بود. محصول جدید فیز وان از سه بخش اصلی تشکیل می‌شود:

  • بخش پشتی دیجیتال IQ که در دو نسخه‌ی ۱۵۰ و ۱‍۰۰ مگاپیکسلی عرضه می‌شود. احتمالا تجهیزهای سری IQ آتی هم قابلیت هماهنگی با این سیستم را خواهند داشت.
  • بدنه‌ی سبک مجهز به شاتر به‌علاوه‌ی Cambo WDS
  • سه عدد لنز ساخت شرکت Rodenstock

بدنه‌ی XT را می‌توان پلی بین لنز و بخش دیجیتال پشتی آن دانست. این بدنه‌ی سبک مجهز به شاتر دوحالته بوده و همچنین بخش اتصال به پایه‌ی آن نیز از نوع Arca Swiss است. چرخ گردان تغییر لنز نیز روی همین بدنه قرار دارد که لنز را تا ۱۲ میلی‌متر در هر جهت جابه‌جا می‌کند. قابلیت مذکور به عکاس امکان می‌دهد که نمایی با کیفیت بالاتر از منظره ثبت کند.

لنزهایی که با سیستم جدید فیز وان عرضه می‌شوند شامل HR Digaron-S 23mm F5.6، HR Digaron-W 32mm F4 و HR Digiron-W 70mm F5.6 ساخت شرکت Rodenstock هستند. همه‌ی لنزها مجهز به شاتر الکترومغناطیسی X-Shutter بوده که قابلیت تغییر سرعت شاتر را از ۷۰ تا یک‌هزارم ثانیه به کاربر می‌دهد. به‌علاوه تیغه‌های شاتر نیز از فیبر کربن ساخته شده‌اند. شرکت سازنده ادعا می‌کند که شاتر عمری برابر با ثبت ۵۰۰ هزار تصویر را دارد.

فیز وان در بیانیه‌ی مطبوعاتی سیستم جدید عکاسی XT، آن را اولین نمونه در نوع خود خواند و که تمرکز اصلی در توسعه‌ی آن، به عکاسی در سفر و تصویربرداری از مناظر مربوط می‌شود. محصول جدید با بخش دیجیتال IQ4 150MP قیمت ۵۶،۹۹۰ دلاری خواهد داشت. فیز وان در این سیستم از پلتفرم IQ4 Infinity استفاده می‌کند که در ترکیب با لنزهای طراحی جدید رادن‌استاک می‌تواند لقب باریک‌‌ترین دوربین دیجیتالی مدیوم‌فرمت مخصوص عکس‌برداری از منظره را به خود اختصاص دهد.

محصول جدید دنیای عکاسی طبیعت، ترکیبی از سخت‌افزارها و فناوری‌های به‌روز دنیا را به کاربر عرضه می‌کند. ترکیبی که انعطاف‌پذیری و تنوع را در رویکردی جامع به‌همراه دارد. قطعات محصول جدید فیز وان همگی با ساختار دیجیتال با هم همکاری می‌کنند و ابعاد نهایی کوچک، کار کردن با آن را در سفر و طبیعت‌گردی آسان می‌کند. به‌علاوه تنظیمات دوربین به‌گونه‌ای ساده هستند که عکاس برای تصویربرداری سریع و با کیفیت نیازی به تمرکز زیاد بر تنظیمات نخواهد داشت.

در بیانیه‌ی مطبوعاتی فیز وان برای سیستم جدید XT، اشاره‌ای به نظر مدیران داخلی شرکت و عکاس‌های مشهور پیرامون این محصول هم می‌شود. درو آلتورفر مدیر محصول شرکت درباره‌ی XT جدید می‌گوید:

سیستم دوربین XT با هدف بهبود خلاقیت شما و افزایش کیفیت تصویر طراحی شده است. بهترین قطعات با کوچک‌ترین طراحی ممکن در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و کنترل‌های موجود در سیستم نیز متمرکز بر هدف نهایی عکاسی طبیعی هستند. با استفاده از این سیستم جدید، شما تنها باید روی سوژه متمرکز باشید.

روبن وو از عکاس‌های مشهور منظره درباره‌ی محصول جدید فیز وان می‌گوید:

سیستم XT ترکیبی از پلتفرم IQ4، بدنه‌ی کامپکت و لنزی عالی است که دقیقا متناسب با نیازهای من است. به‌راحتی می‌توانم دوربین را به‌همراه دو لنز در کوله‌پشتی کوچکم جا دهم و مشکل زیادی در حمل بار نخواهم داشت.

فیز وان درنهایت به توسعه‌ی محصول جدید در حوزه‌ی عکاسی طبیعی اشاره می‌کند. آن‌ها محصول خود را شروعی بر پیشرفت‌های آتی عکاسی منظره می‌دانند و با عرضه‌ی لنزهای اضافه، قصد در توسعه‌ی هرچه بیشتر آن دارند. به‌علاوه قابلیت‌های پلتفرم Infinity نیز بهینه‌سازی خواهد شد و لوازم‌جانبی نیز برای سیستم عرضه می‌شوند. تمامی بخش‌های سیستم عکاسی XT، هم‌اکنون در وب‌سایت رسمی شرکت فیز وان برای خرید در دسترس است.

منبع dpreview

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید