نسل جدید فورد فوکوس رونمایی شد

نسل چهارم فورد فوکوس طی مراسمی در آلمان رونمایی شد. فوکوس جدید با طراحی کاملاً متفاوت و مجهز به تجهیزات رفاهی مدرن، نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ تولید می‌شود.

در روزهایی که سهم زیادی از رونق صنعت خودروسازی در اختیار خودروهای کراس‌اور است،‌ تولید نسل جدید خودروهای سدان و هاچ‌بک فقط به نشانه‌ی تعهد بی‌چون و چرای برند، به یک مدل اصیل است. مصداق این عمل، رونمایی از نسل چهارم فورد فوکوس بوده که با مجهز شدن به تجهیزات رفاهی مدرن، رقابت با کراس‌اورها را پذیرفته است.

Ford Focus 2019 / فورد فوکوس

فورد فوکوس جدید مدل ۲۰۱۹ بر اساس پلتفرم C2 این برند آمریکایی که کابین جادارتر، ایمنی بیشتر، عملکرد بهتر آیرودینامیک و مصرف سوخت کمتر را ممکن می‌کند ساخته شده است. در مقایسه با نسل سوم، فاصله‌ی محورهای فوکوس جدید تا ۵۳ میلی‌متر بیشتر شده است تا درعین افزایش فضای کابین، فاصله‌ی سپرها تا چرخ‌ها کمتر شود. علاوه بر این، پلتفرم جدید مقاومت پیچشی شاسی را ۲۰ درصد افزایش می‌دهد. نسل چهارم فوکوس با الهام از مهندسی نسخه‌ی RS نسل سوم، زیربندی مقاوم‌تری را هم انتخاب کرده و البته درمجموع ۸۸ کیلوگرم سبک‌تر شده است.

Ford Focus 2019 / فورد فوکوس

از بزرگ‌ترین تغییرات فوکوس جدید، استفاده از تجهیزات ایمنی و کمک‌راننده‌ی مدرن در آن است. کروز کنترل هوشمند با قابلیت توقف و حرکت خودکار، تشخیص تابلوهای محدودیت سرعت نصب شده در جاده و سیستم خودکار حفظ فاصله‌ی مناسب با خودروی جلو از فناوری‌های به‌روز استفاده شده در فوکوس جدید است. چراغ‌های جلوی فوکوس نیز از سیستم انطباقی روشنایی فورد استفاده می‌کنند. در این سیستم با تشخیص وجود پیچ در جاده، قبل از رسیدن به پیچ، میدان یا چهارراه چراغ‌ها زاویه‌ی تابش مناسب‌تری به خود می‌گیرند. برخلاف سیستم‌های چندسال گذشته که بر اساس حرکات فرمان، چراغ‌ها تنظیم می‌شدند، فوکوس جدید از یک دوربین در سپرجلو استفاده می‌کند تا تمام اقدامات لازم را با فاصله‌ی ۶۵ متری از هدف به انجام برساند.

Ford Focus 2019 / فورد فوکوس


از دیگر تجهیزات رفاهی و کمک راننده می‌توان به نمایش اطلاعات فنی روی شیشه (HUD)، سیستم کمکی پارک با تمرکز ویژه بر پارک دوبل، سیستم کمکی خروج از پارک، سیستم هشداردهنده‌ی برخورد با تشخیص عابرپیاده و دوچرخه‌سوار،‌ سیستم بررسی هشداردهنده‌ی نقطه کور و عبور مانع هنگام حرکت به سمت عقب، دوربین عقب، سیستم کمکی ترمز پس از تصادف، سیستم هشداردهنده‌ی ورود به جاده‌ی یک‌طرفه یا مسیر غیرقانونی و سیستم کمکی فرمان‌دهی به‌منظور جلوگیری از تصادف نام‌ برد.

Ford Focus 2019 / فورد فوکوس


اپلیکیشن تلفن همراه هوشمند فوردپس کانکت (FordPass Connect) اعمالی چون بررسی وضعیت روغن موتور، بنزین، قفل مرکزی، استارت خودرو (برای مدل‌های با گیربکس اتوماتیک) و آژیر (جهت شناسایی مکان پارک خودرو در شلوغی) را از راه دور ممکن می‌کند. استفاده از فناوری‌های به‌روز در کابین ادامه پیدا می‌کند. شارژ بی‌سیم و نمایشگر ۸ اینچ لمسی سیستم اطلاعات و سرگرمی که به نسخه‌ی سوم سیستم سینک فورد (Sync 3) مجهز است، اتصال اندروید اتو، اپل کارپلی و دستور صوتی برای اعمالی مانند کنترل صدای سیستم صوتی، تنظیمات سیستم تهویه و رهیاب ماهواره‌ای فوکوس جدید را هوشمندتر از همیشه کرده است. پایان بخش تجهیزات مدرن کابین فوکوس، سیستم صوتی حرفه‌ای B&O Play با توان ۶۷۵ وات، ۱۰ اسپیکر به همراه ساب‌ووفر است.

Ford Focus 2019 / فورد فوکوس

نسخه‌ی بازار اروپای فوکوس جدید با دو پیشرانه‌ی بنزینی ۱ و ۱.۵ لیتری و قدرت‌های متفاوت عرضه خواهد شد. پیشرانه‌ی ۱ لیتری اکوبوست با قدرت‎های ۸۴، ۹۹ و ۱۲۳ اسب‌خار و نوع ۱.۵ لیتری اکوبوست با قدرت‌های ۱۴۸ و ۱۸۰ اسب‌بخار در دسترس قرار خواهد گرفت. فوکوس جدید فقط با گیربکس دستی ۶ سرعته یا نوع جدید ۸ سرعته‌ی اتوماتیک عرضه می‌شود. پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری به سیستم «غیرفعال سازی سیلندر» مجهز است؛ در این سیستم یک سیلندر در زمانی حدود ۲۰ برابر سریع‌تر از پلک زدن یا دقیق‌تر در ۱۴ میلی‌ثانیه غیرفعال می‌شود.

Ford Focus 2019 / فورد فوکوس

اروپایی‌ها امکان انتخاب از بین پیشرانه‌های ۱.۵ و ۲ لیتری دیزل اکوبلو (EcoBlue) را هم خواهند داشت. پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری دیزل با قدرت‌های ۹۴ و ۱۱۸ اسب‌بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن‌متر و نوع ۲ لیتری دیزل با قدرت‌ ۱۴۸ اسب‌بخار و گشتاور ۳۷۰ نیوتن‌متر عرضه می‌شود. برای اولین بار در تاریخ خودروهای دیزلی فورد است که پیشرانه‌ی ۲ لیتری این شرکت از پیستون‌های فولادی استفاده نمی‌کند.

Ford Focus 2019 / فورد فوکوس

مقامات فورد مشخصات فنی نسخه‌ی بازار آمریکا را اعلام نکرده‌اند. در اروپا فوکوس جدید در کلاس‌های سدان، استیشن و هاچ‌بک عرضه خواهد شد. مونتاژ فوکوس مخصوص آمریکا در کلاس‌های سدان و هاچ‌بک ( در چهار تیپ مختلف همانند اروپا)، و احتمالاً نسخه‌های پرقدرت ST و RS، در کارخانه‌‌‌های واقع در چین فورد انجام خواهد شد تا در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۹ به بازار آمریکا ارسال شوند.

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید