ساعت هوشمند فیسبوک؛ با نمایشگری چرخشی و جداشدنی و سه دوربین

شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
فیسبوک در ‌حال توسعه‌ی ساعت هوشمند پیشرفته‌ای است که صفحه‌نمایشی چرخان و جداشدنی دارد و به سه دوربین برای اهداف واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) مجهز است.
تبلیغات

سال گذشته اخباری در مورد تلاش فیسبوک برای تولید ساعت هوشمندی منتشر شد و قرار بود که این ساعت هوشمند تابستان ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) به‌طور رسمی عرضه شود، با‌ این‌‌ حال، اطلاعات صریحی در مورد این ساعت هوشمند به جز تصویری فاش‌شده در اواخر سال ۲۰۲۱ (پاییز ۱۴۰۰) وجود نداشت. به گزارش Gizmochina، روز گذشته، ۱۴ ژانویه ۲۰۲۲ (۲۴ دی ۱۴۰۰) تصاویر بیشتری از ساعت هوشمند فیسبوک منتشر شده که مدل‌ها و قابلیت‌های کلیدی آن را نشان می‌دهد.

facebook-watch

این تصاویر نشان می‌دهند که ساعت هوشمند فیسبوک، متا نام دارد و در دو مدل دایره‌ای و مربعی عرضه می‌شود. نمایشگرهای هر دو مدل جداشدنی خواهند بود و طبق تصویر مدل دایره‌ای آن دو یا حداکثر سه دوربین به همراه خواهد داشت که یکی از آن‌ها لنز تله‌فوتو، دیگری لنز زوم اپتیکال یا فوق عریض و سومی لنز ماکرو خواهد بود.

چرخشی بودن صفحه‌نمایشگر ساعت متا، امکان انتخاب بین دوربین‌ها را برای کاربر فراهم می‌کند؛ دوربینی که روی ساعت ۱۲ نمایشگر این ساعت تنظیم شده باشد، به‌‌ عنوان دوربین انتخابی عمل می‌کند و دو لنز دیگر در آن زمان خاموش می‌شوند.

facebook-meta-smartwatch

کاربر می‌تواند به کمک دوربین‌هایی که در ساعت هوشمند فیسبوک وجود دارد، عکس بگیرد و عکس‌های خود را مستقیماً در شبکه‌های اجتماعی‌ مانند اینستاگرام یا فیسبوک به اشتراک بگذارند؛ از این دوربین‌ها می‌توان برای برقراری تماس‌های ویدئویی نیز استفاده کرد و علاوه‌‌ ‌بر‌‌ این، به نظر می‌رسد که متا قصد دارد از سنسور‌های این دوربین‌ها برای پیاده‌سازی واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) و واقعیت ترکیبی استفاده کند.

هم‌زمان با تصاویر منتشر شده درباره‌ی ساعت متا، شایعاتی نیز مبنی‌ بر عرضه‌ی هدست متا (با اسم رمز Project Nazare) و عینک واقعیت افزوده‌ی متا (با اسم رمز Project Cambria) در آینده‌ای نزدیک وجود دارد و ساعت هوشمند فیسبوک نیز می‌تواند بخشی از اکوسیستم جدید دستگاه‌های آینده‌ی متا باشد که این شرکت قصد دارد اواخر امسال عرضه کند.

شما درباره‌ی ساعت هوشمند متا چه دیدگاهی دارید؟ قابلیت‌های آن را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات