اپل همچنان همراه با اپل واچ ادیشن و هرمس شارژر عرضه می‌کند

چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
مطالعه 2 دقیقه
اپل روز گذشته با معرفی سری جدید اپل واچ اعلام کرد که در راستای محافظت از محیط‌زیست از این پس همراه‌با ساعت هوشمند خود آداپتور شارژر عرضه نمی‌کند.
تبلیغات

اگرچه جای خالی آیفون در رویداد سپتامبر امسال اپل حس می‌شد، کوپرتینویی‌ها برای دوست‌داران اپل واچ و آیپد برنامه‌ی هیجان‌انگیزی ترتیب داده بودند.

اپل برای اولین‌بار به‌صورت هم‌زمان از دو ساعت هوشمند رونمایی کرد: اپل واچ سری ۶، ساعت هوشمند پرچم‌دار و جانشین سری ۵ و اپل واچ اس ای (SE) ساعت هوشمند میان‌رده و مقرون‌به‌صرفه.

اپل همچنین با برشمردن مجموعه اقدامات خود برای محافظت از محیط‌زیست (ازجمله استفاده از آلومینیوم ۱۰۰ درصد بازیافتی در ساخت اپل واچ) اعلام کرد که در همین راستا دیگر آداپتور شارژر را همراه ساعت‌های جدید خود عرضه نخواهد کرد.

اما به‌نظر می‌رسد گران‌ترین مدل‌های اپل واچ از این قاعده مستثنی هستند. اگر نگاهی به سایت اپل بیندازید، متوجه خواهید شد که شارژر ۵ واتی همچنان جزئی از متعلقات موجود در جعبه‌ی اپل واچ ادیشن و اپل واچ هرمس (Apple Watch Hermès) است.

اپل واچ هرمس

اگرچه اپل تعداد بسیار کمتری از این دو مدل اپل واچ به‌فروش می‌رساند و شاید تأثیر زیست‌محیطی گنجاندن شارژر در این مدل چندان چشم‌گیر نباشد، اما با توجه به اینکه خریداران این دونسخه به‌احتمال‌ زیاد پیش از این نیز ساعت هوشمند اپل داشته‌اند، منطقی به‌نظر می‌رسید که اپل کلا شارژر را از جعبه‌ی تمامی مدل‌های ساعت هوشمند خود حذف کند.

نظر شما در این‌باره چیست؟ آیا وجود متعلقات غیرضروری در جعبه‌ی محصولات بالارده را برای القای حس لوکس‌بودن ضروری می‌دانید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات