ال‌جی با تزریق هوش مصنوعی به تلویزیون M4 برای نمایشگاه CES 2024 آماده شد

چهارشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۸
مطالعه 2 دقیقه
شخصی روی مبل درحال تماشای تلویزیون ال جی در اتاق
ال‌جی با رونمایی از تلویزیون‌های جدید اولد در نمایشگاه CES، به‌طور گسترده‌تر به استقبال هوش مصنوعی رفت.
تبلیغات

ال‌جی که مدتی پیش تلویزیون‌های جدید LCD (سری کیوند) و ساندبار ال جی را رونمایی کرده بود، حالا سراغ نونوارکردن تلویزیون‌های اولد رفته است.

بر اساس بیانیه‌ی مطبوعاتی رسمی، تلویزیون‌های ال‌جی سری سیگنچر اولد M4 و اولد G4 از پردازنده‌های موسوم به آلفا ۱۱ بهره خواهند برد که به گفته‌ی ال‌جی باعث افزایش ۷۰ درصدی عملکرد گرافیکی و ۳۰ درصد پردازش عمومی سریع‌تر خواهد شد.

ال‌جی همچنین با اضافه کردن هوش مصنوعی به پردازنده‌‌ی تلویزیون‌هایش، روند پردازش تصویر و در نهایت کیفیت را بهبود می‌دهد.

دو شخص درحال تماشای تلویزیون ال‌جی روی مبل از نمای بالا

به گفته‌ی ال‌جی، هوش مصنوعی پردازش و بهینه‌سازی تصویر را به‌صورت پیکسل به پیکسل انجام می‌دهد. هوش مصنوعی نه تنها کلیت تصویر، بلکه هر نقطه را با استفاده از تجزیه و تحلیل دقیق تصویر در سطح پیکسل برای شارپ کردن سوژه‌ها و پس زمینه‌هایی که ممکن است تار به نظر برسند بهبود می‌دهد و رنگ‌ها را اصلاح می‌کند.

تلویزیون‌های جدید ال‌جی تا ۵ سال به‌روزرسانی دریافت خواهند کرد و از نسخه‌ی جدید رابط کاربری WebOS بهره خواهند برد که می‌توان تا ۱۰ پروفایل شخصی به کمکش ایجاد کرد.

تلویزیون M4 ال‌جی از AI Audio Pro برای صدای غنی‌تر و کامل‌تر بهره می‌گیرد که از هوش مصنوعی برای شفاف‌تر کردن صدا استفاده می‌کند. ازطرفی، ساندبارهای جدید ال‌جی به لطف WOWCAST فناوری‌های مذکور را به صورت بی‌سیم ارائه می‌دهند.

نسل جدید تلویزیون‌های M4 با اندازه‌ی ۶۵ تا ۹۷ اینچ در دسترس خواهند بود. تلویزیون‌های جدید ال‌جی نرخ نوسازی ۱۴۴ هرتز و وضوح 4K خواهند داشت. همچنین احتمالا تمام مدل‌های M4 و C4 و G4 از نرخ نوسازی ۱۴۴ هرتزی بهره خواهند برد.

قیمت تلویزیون هنوز مشخص نیست اما احتمالا در رویداد CES قیمت تلویزیون ال جی و سایر مشخصات فنی به طور کامل منتشر خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات