اینتل و ای ام دی از USB 3.0 پشتیبانی می کنند

اینتل و ای ام دی از USB 3.0 پشتیبانی می کنند

اگرچه بسیاری از نوت بوک های جدید با پورت USB 3.0 تولید می شوند ولی در حال حاضر اکثر مادربردهای هنوز با USB 2.0 عرضه می شوند چون تولید کننده های مطرح تراشه یعنی Intel و AMD هنوز از USB 3.0 پشتیبانی نمی کنند و کاربران برای تجربه سرعت 5 گیگابیت در ثانیه پورت USB 3.0 می بایست از کنترل کننده های ثانویه استفاده کنند. اما به نظر می رسد قرار است این دو شرکت ازUSB 3.0 پشتیبانی کنند.

AMD به تازگی اعلام کرده که تراشه های جدید این شرکت با USB 3.0 مجتمع می شوند تراشه های AMD A75 و AMD A70M Fusion اولین تراشه های این شرکت با پشتیبانی از USB 3.0خواهند بود. اعلام پشتیبانی AMD کافی است تا تولید کننده های بیشتری، محصولات خود را به این پورت مجهز کنند. در حال حاضر محصولاتی وجود دارند که مجهز به USB 3.0 باشند ولی تعداد و انواع آنها به گستردگی USB 2.0 نیست.

USB 3.0 Third-party Cardپیش از این به نظر می رسد اینتل سعی دارد پروتوکل جدید خود یعنی Thunderbolt را جایگزین USB کند و در حال حاضر هیچ کدام از تراشه های این شرکت از USB 3.0 پشتیبانی نمی کنند. اما اینتل نیز اعلام کرده که در آینده از USB 3.0 پشتیبانی خواهد کرد و تراشه های تولیدی این شرکت در سال 2012 با پشتیبانی از USB 3.0 عرضه خواهند شد. اینتل همچنین اعلام کرده که Thunderbolt قرار نیست جایگزین USB 3.0 شود و در واقع مکمل این پورت است.

اطلاعات کامل در مورد Thunderbolt که تقریبا دو برابر USB 3.0 سرعت دارد را در مقاله ای که پیشتر تحت عنوان "نکاتی که در مورد Thunderbolt اینتل باید بدانید" منتشر شده است مشاهده نمایید.

منبع: Daily Tech


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید