هزینه تأمین امنیت مارک زاکربرگ به رقم سرسام‌آور ۱۴ میلیون دلار در سال افزایش یافت

شنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
مارک زاکربرگ مدیرعامل متا با کت شلوار آبی در روز روشن
متا در بحبوحه‌ی اخراج‌های دسته‌جمعی، هزینه‌های محافظت شخصی از مارک‌ زاکربرگ را ۴ میلیون دلار افزایش می‌دهد که این رقم را به ۱۴ میلیون‌دلار می‌رساند.
تبلیغات

متا با ارائه‌ی پرونده‌ای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده فاش کرد کمک هزینه‌ی سالانه‌ی قبل‌ از مالیات برای پوشش هزینه‌های امنیتی مارک زاکربرگ را که از سال ۲۰۱۸ تاکنون روی رقم ۱۰ میلیون‌ دلار ثابت باقی مانده بود به ۱۴ میلیون دلار افزایش داده است. هیئت‌مدیره‌ی این شرکت هفته‌ی گذشته اعلام کرد افزایش ۴۰ درصدی برای تأمین امنیت شخصی زاکربرگ در شرایط کنونی، تصمیمی مناسب و ضروری است.

متا می‌گوید افزایش هزینه‌های تأمین امنیت شخصی زاکربرگ برای رسیدگی به نگرانی‌های امنیتی است که به‌دلیل تهدیدات خاص اتخاذ شده؛ زیرا موقعیت او به‌عنوان مؤسس و مدیرعامل متا بسیار حساس است.

به‌نوشته‌ی تِک‌اسپات، مبلغ ۱۴ میلیون‌ دلار در سال به‌منظور استخدام پرسنل جدید، خرید تجهیزات، خدمات، بهبود وضعیت مسکونی و سایر هزینه‌های مرتبط با امنیت زاکربرگ و خانواده‌ی او درنظر گرفته شده است. این مبلغ بسیار زیاد به‌نظر می‌رسد اما رقم نهایی برای حفظ امنیت مدیرعامل متا حتی بیشتر خواهد بود زیرا پرونده‌ی SEC این شرکت، سایر هزینه‌های مربوط به امنیت را درنظر نمی‌گیرد. غول رسانه‌های اجتماعی جهان سال گذشته ۱۶٫۸ میلیون‌دلار برای محافظت از زاکربرگ هزینه کرد و علاوه‌براین ۱۰ میلیون‌دلار کمک هزینه برای انجام این‌کار اختصاص داد که مبلغ نهایی تأمین امنیت شخصی او را به ۲۶٫۸ میلیون‌دلار می‌رساند. علاوه‌براین سال ۲۰۲۰ مبلغ ۲۳٫۴۴ میلیون‌ دلار برای حفظ امنیت بنیان‌گذار و مدیرعامل متا هزینه شده است.

اکثر شرکت‌های بزرگ فناوری، مبالغ بسیار زیادی برای حفظ امنیت مدیران اجرایی و سایر مدیران ارشد صرف می‌کنند اما به‌نظر می‌رسد هزینه‌های مربوط به حفظ امنیت زاکربرگ با اختلاف بسیار زیاد نسبت‌ به هزینه‌های مشابه برای تأمین امنیت مدیران سایر شرکت‌ها، بیشتر است.

اگرچه متا میلیون‌ها دلار برای حفظ امنیت مدیرعامل این شرکت و خانواده‌اش هزینه می‌کند، اما بعید به‌نظر می‌رسد بتواند ۱۱ هزار کارمند اخراج‌شده را راضی نگه‌ دارد؛ اقدامی که زاکربرگ مسئولیت آن را برعهده گرفت.

پرونده‌ی متا در SEC همچنین اشاره می‌کند مؤسس این شرکت فقط یک دلار در هر سال حقوق می‌گیرد اما سهام آن نشان می‌دهد درآمد بسیار بالاتری دارد. شاید زاکربرگ در فهرست ۱۰ میلیاردر برتر بلومبرگ حضور نداشته باشد اما سرمایه‌ی ۶۴٫۲ میلیارد دلاری او باعث می‌شود در رتبه‌ی ۱۸ ثروتمندترین افراد جهان قرار بگیرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات