فیسبوک از بازگشایی برخی از دفاتر خود در ماه ژوئیه خبر داد

فیسبوک از بازگشایی برخی از دفاتر خود در ماه ژوئیه خبر داد

درصورتی‌که برنامه‌های فیسبوک بدون هرگونه اختلالی پیش برود از ۱۶ تیر ۲۵ درصد از دفاتر این شرکت در سراسر دنیا فعالیتشان را از سر خواهند گرفت.

فیسبوک در نظر دارد که بازگشایی دفاتر خود در سراسر دنیا را از ۶ ژوئیه (۱۶ تیر ۹۹) آغاز کند. گفته می‌شود مهم‌ترین معیار نیز در آغاز مجدد فعالیت دفاتر، موارد بهداشتی و درنظرگرفتن سلامت کارمندان خواهد بود.

سران فیسبوک در مصاحبه با رسانه‌ها گفتند که بازگشایی دفاتر به‌صورت چندمرحله‌ای پیش خواهد رفت و اولویت با دفاتری است که حضور کارمندان الزامی تلقی می‌شود. ازجمله دفاتری نیز که زودتر از شعب دیگر بازگشایی خواهند شد بخش‌های توسعه سخت‌افزار مانند هدست‌های واقعیت مجازی آکیولس عنوان شده‌اند.

به‌نظر می‌رسد فیسبوک قصد دارد ۲۵ درصد از دفاتر خود را بازگشایی کند و این یعنی شمار بسیاری از کارمندان این شرکت همچنان به فعالیتشان به‌صورت دورکاری ادامه خواهند داد. کارمندانی نیز که از تاریخ ذکرشده در دفاتر فیسبوک حضور خواهند یافت، باید تمامی نکات ایمنی را رعایت کرده و ماسک تنفسی بزنند. همچنین قبل از ورود آن‌ها به شرکت، دمای بدنشان سنجیده خواهد شد.

با وجود اینکه تاریخ ذکرشده برای دفاتر فیسبوک در کشورهای اروپایی و ایالات متحده صدق می‌کند؛ اما برخی گزارش‌ها نشان می‌دهند که احتمال دارد فیسبوک دفاتر خود در آسیا را از ۱۶ تیر نیز زودتر بازگشایی کند. تمامی این موارد به کنترل گسترش بیماری کرونا در مناطقی بستگی دارد که دفاتر فیسبوک در آنجا واقع شده است.

جالب است بدانید برنامه بازگشایی دفاتر ارتباطی با پیشنهاد فیسبوک به کارمندان خود ندارد و کارمندان این شرکت به پیشنهاد سران فیسبوک می‌توانند تا انتهای سال ۲۰۲۰ فعالیت خود را به‌صورت دورکاری ادامه دهند؛ البته چنین پیشنهادی برای کارمندانی صدق می‌کند که حضور آن‌ها در شرکت ضروری نیست و می‌توانند وظایفشان را به‌صورت دورکاری انجام دهند.

با این حال، بازگشایی دفاتر چالش‌های خود را دارد و ازجمله می‌توان مراقبت از کارمندان در برابر ابتلا به بیماری کرونا اشاره کرد. هریک از کارمندان باید فاصله اجتماعی مناسبی با یکدیگر داشته باشند که همین امر بسیاری از فعالیت شرکت را دچار اختلال می‌کند؛ ازجمله این موارد می‌توان به سرویس‌های حمل‌و‌نقل و همچنین سالن‌های غذاخوری اشاره کرد.

باید دید فیسبوک چه تدابیری برای حفظ سلامت کارمندان خود در نظر گرفته است و آیا شرایط موجود در دنیا تفاوتی خواهد کرد یا خیر؛ زیرا در صورت اوج گرفتن دوباره ابتلا به بیماری کرونا ممکن است تمامی برنامه‌های فیسبوک لغو شود.


منبع theverge cnet.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید