یوتیوب با قابلیت‌های جدیدی به‌روزرسانی شد

یوتیوب با قابلیت‌های جدیدی به‌روزرسانی شد

یوتیوب به‌تازگی تغییراتی در وب‌سایت خود اعمال کرده است تا کار با آن از طریق صفحه‌های نمایش لمسی راحت‌تر شود. وب‌سایت یوتیوب همچنین تغییرات جزئی دیگری نیز به‌خود دیده است.

گوگل به‌تازگی از به‌روزرسانی نسخه‌ی تحت وب یوتیوب (YouTube) خبر داده است تا میزان سازگاری آن را با نمایشگرهای لمسی بیشتر کند. نسخه‌ی به‌روزرسانی‌شده‌ی وب‌سایت یوتیوب تغییراتی در منوی کناری ویدئوها که با کلیک روی گزینه‌ی سه‌نقطه ظاهر می‌شود اعمال می‌کند. همچنین آیکون‌های داخلی وب‌سایت اندکی بزرگ‌تر شده‌اند تا کاربران نمایشگرهای لمسی بتوانند راحت‌تر آن‌ها را انتخاب کنند.

اگر هم‌اکنون از طریق تبلت یا لپ‌تاپی که دارای صفحه‌نمایش لمسی است وارد وب‌سایت رسمی یوتیوب شوید خواهید دید که منوی سه نقطه‌ای در زیر تمامی ویدئوها به‌چشم می‌خورد. پیش‌تر برای ظاهر شدن این منو مجبور بودید نشان‌گر ماوس را روی ویدئو نگه دارید. این یعنی اگر ماوس یا ترک‌پد نداشتید، نمی‌توانستید به این منو دسترسی پیدا کنید. این مشکل در به‌روزرسانی جدید برطرف شده است.

یوتیوب / YouTube

کانال رسمی زومیت در یوتیوب شامل ویدئوهای متنوع و جذابی در حوزه‌ی فناوری است

به‌روزرسانی جدید وب‌سایت یوتیوب همچنین اندازه‌ی آیکون‌ها را بزرگ‌تر می‌کند. به‌علاوه در این نسخه می‌توانید با سوایپ روی پخش‌کننده‌ به سمت بالا، ویدئو را به حالت تمام‌صفحه دربیاورید؛ از طرفی با سوایپ به سمت پایین، پخش‌کننده‌ی ویدئو کوچک می‌شود. جدیدترین به‌روزرسانی یوتیوب ضمن ارائه‌ی تجربه‌ی بهتر به کاربران صفحه‌های نمایش لمسی، بهبودهایی در بخش تاریخچه‌ی ویدئوهای مشاهده‌شده (Watch History) اعمال می‌کند. این بخش از سایت از این پس به شما نشان می‌دهد که در هر تاریخ خاص، چه ویدئوهایی را مشاهده کرده‌اید تا از این طریق ویدئوها در Watch History سازمان‌دهی بیشتری پیدا کنند. 

افزون بر این‌ها در نسخه‌ی به‌روز‌شده‌ی یوتیوب تحت وب از طریق گزینه‌ی «Move to the top/bottom» راه جدیدی برای سازمان‌دهی لیست‌های پخش وجود دارد. این یعنی دیگر مجبور نیستید ویدئوها را درگ اند دراپ کنید. ناگفته نماند قابلیت موردبحث تا پیش از برداشته شدن از روی پلتفرم، در نسخه‌های قدیمی یوتیوب در دسترس بود.

دیدگاه شما کاربران زومیت درمورد به‌روزرسانی جدید وب‌سایت یوتیوب چیست؟

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده