سامسونگ احتمالا از حسگر اثر انگشت اولتراسونیک در گوشی‌های آینده‌اش استفاده نمی‌کند

پنج‌شنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
سامسونگ احتمالا از حسگر اثر انگشت اولتراسونیک در گوشی‌های آینده‌اش بهره نخواهد برد.

روزنامه‌ی کره‌ تایمز در گزارشی ادعا کرده است که مشکلات امنیتی اخیر اسکنر اثر انگشت اولتراسونیک سامسونگ گلکسی S10 و نوت 10 بر ادامه‌ی همکاری با سازنده‌ی این حسگرها یعنی کوالکام سایه انداخته و احتمال توقف همکاری با این شرکت در آینده برای تولید حسگر اثر انگشت اولتراسونیک مطرح شده است.

سامسونگ در تبلیغات خود مدعی بود که حسگر اثرانگشت موجود در گوشی‌های پرچم‌دارش سریع‌تر و ایمن‌تر از سایر رقبا است، اما به‌نظر می‌رسد آن‌طور که روزنامه‌ی کره تایمز ادعا کرده همان زمان نیز نگرانی‌هایی بابت امنیت پایین این اسکنرهای اثر انگشت وجود داشته؛ نگرانی‌هایی که پس از توزیع گوشی‌ها و گزارش‌های کاربران رنگ واقعیت گرفته است.

کاربران گوشی‌های سامسونگ گلکسی نوت 10  و گلکسی اس 10 اعلام کردند که اسکنر اثرانگشت اولتراسونیک کندتر از حد انتظار است اما این تمام نقص این اسکنر اثرانگشت نبود. پس‌ازآن افشا شد که اگر صفحه‌نمایش  گوشی‌های مجهز به این فناوری اسکنر اثرانگشت محافظ (گلس) سه‌بعدی داشته باشد هر اثر انگشتی می‌تواند قفل گوشی را باز کند.  

یک مقام آگاه در شرکت مخابرات همکار با سامسونگ دراین‌باره به روزنامه‌ی کره‌ای مذکور گفته است:

سایر شرکت‌ها از  اسکنر اثرانگشت نوری در گوشی‌های  هوشمند خود استفاده می‌کنند و کره تایمز مدعی شده که سامسونگ ممکن است برای تولید اسکنر اثرانگشت گوشی‌های هوشمند بعدی خود به سراغ یک شرکت کره‌ای برود.

لی جونگ ووک، تحلیلگر اقتصادی سامسونگ گفت:

از طرف دیگر کوالکام نیز بیکار ننشسته و یک اسکنر اثرانگشت اولتراسونیک بهبودیافته را در رویداد بعدی خود در تاریخ ۳ دسامبر در مائوئی رونمایی ‌می‌کند. باید دید در نهایت تصمیم سامسونگ برای ادامه همکاری با کوالکام به چه صورت است.

شما درباره استفاده از اسکنر اثرانگشت گوشی‌های گلکسی نوت 10 و اس 10 تجربه مشابهی دارید؟ آیا سامسونگ باید اسکنر نوری را جایگزین اسکنر اثرانگشت پیشرفته و جدید خود کند؟

مطالب مشابه

نظرات