گیت هاب اکنون از ۴۰ میلیون توسعه‌دهنده میزبانی می‌کند

گیت هاب اکنون از ۴۰ میلیون توسعه‌دهنده میزبانی می‌کند

گیت‌هاب در گزارش سالانه‌ی خود از افزایش تعداد کاربرانش به ۴۰ میلیون نفر و رشد محبوبیت پایتون، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی خبر داده است.

گیت هاب در گزارشی که به‌تازگی ارائه کرده، از افزایش تعداد توسعه‌دهندگان موجود در پلتفرمش به ۴۰ میلیون نفر خبر داد؛ اتفاقی که بیش‌ از همه‌چیز مدیون افزایش محبوبیت پایتون، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بوده است.

گیت‌هاب که چندی‌ پیش توسط مایکروسافت خریداری شد، درطول یک‌ سال گذشته توانسته بیش‌ از ۱۰ میلیون نفر به تعداد کاربرانش بیفزاید؛ افزون‌بر این، طبق گزارش پلتفرم مذکور، ۴۴ میلیون مخزن ایجاد و ۸۷ میلیون درخواست Pull ارسال شده‌ است. نکته‌ی مهم درباره‌ی گزارش موردبحث، نمایش علاقه‌ی روز‌افزون برنامه‌نویس‌ها به جامعه‌ی متن‌باز است.

آنچه در این گزارش دیده می‌شود، افزایش محبوبیت پایتون است؛ تاجایی‌که این زبان‌ برنامه‌نویسی پس‌ از جاوا اسکریپت در مقام دوم محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در گیت‌هاب قرار می‌گیرد.

محبوب ترین زبان‌ های برنامه نویس در گیت هاب

آمار‌های ارائه‌شده تنها به زبان‌های برنامه‌نویس خلاصه نمی‌شود و گیت‌هاب به موقعیت مکانی کاربرانش و محبوبیت پکیج‌های متن‌باز نیز اشاره کرده است. تقریبا ۸۰ درصد از کاربران گیت‌هاب خارج‌ از خاک ایالات متحده آمریکا حضور دارند؛ همچنین از منظر محبوبیت پکیج‌های متن‌باز، Lodash در جایگاه نخست قرار دارد، پس‌ از آن Expressjs قرار گرفته است. 

محبوب ترین پکیج های متن باز در گیت هاب

درانتها نیز باید به اقبال عمومی برنامه‌نویس‌ها به‌سمت موضوعات مرتبط‌با داده نظیر یادگیری عمیق، یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی اشاره کنیم و از رشد محبوبیت ویرایشگر کد Jupyter Notebooks بگوییم که در سه‌ سال گذشته بیش‌ از دو برابر افزایش رشد کاربر را تجربه کرده است.

دیدگاه خود را در‌ این‌ رابطه با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید.

منبع zdnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده