پیش‌بینی جدید مینگ چی کو از محصولات اپل در سال 2020

پیش‌بینی جدید مینگ چی کو از محصولات اپل در سال 2020

مینگ چی کو، پیش‌بینی کرده که اپل درحال آماده‌سازی محصولات جدید ازجمله آیفون SE 2، آیپد پرو جدید با حسگر سه‌بعدی، مک‌بوک پرو با سیستم کیبورد جدید و هدست واقعیت افزوده است.

مینگ چی کو (Ming-Chi Kuo)، به‌عنوان یکی از معتبرترین کارشناسان و تحلیلگران محصولات اپل در دنیای فناوری شناخته می‌شود. این کارشناس به‌تازگی تحلیل و پیش‌بینی خود را در مورد محصولات اپل در سال ۲۰۲۰ منتشر کرده است. مینگ چی کو، معتقد است کوپرتینویی‌ها درحال آماده‌سازی محصولات جدید خود ازجمله آیفون SE 2، آیپد پرو جدید با حسگر سه‌بعدی برای پشتیبانی بهتر واقعیت افزوده، مک‌بوک پرو با سیستم کیبورد جدیدی با مکانیزم سوئیچ قیچی‌ (Scissor Switch) و بالاخره هدست واقعیت افزوده در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۰ هستند. پیش‌بینی‌های جدید مینگ چی کو به‌تازگی در یک روزنامه‌ی چینی منتشر شده و 9to5Mac گزارش این پیش‌بینی‌ها را به زبان انگلیسی در سایت خود منتشر کرده است.

این اولین باری نیست که نام دستگاه‌های احتمالی اپل به گوشمان می‌خورد. راجع به برخی از این دستگاه‌ها مثل هدست واقعیت افزوده از چند سال پیش شایعات و اخبار متعددی شنیده می‌شده؛ درنتیجه، پیش‌بینی‌های جدید تحلیلگر معروف اپل، برخی از شایعات قدیمی را تأیید می‌کند و فقط تاریخ انتشار و رونمایی محصولات تغییر کرده است.

آیفون SE

مینگ چی کو با تأیید پیش‌بینی‌ قبلی خود معتقد است، نسل جدید گوشی اپل آیفون SE احتمالا با نام SE 2 در سه‌ماهه‌ی اول سال آینده معرفی خواهد شد. طبق گزارش‌های Nikkei و بلومبرگ، این گوشی از طراحی مشابه آیفون ۸ برخوردار است، اما با تراشه‌ی آیفون ۱۱ عرضه خواهد شد. قیمت این گوشی هنوز مشخص نیست.

آیپد پرو

همچنین، کو معتقد است که شاهد رونمایی مدل جدیدی از اپل آیپد پرو در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۰ خواهیم بود. آیپد پرو جدید مجهز به حسگر سه‌بعدی حسگر‌های زمان پرواز (ToF (Time-of-flight خواهد بود. این تکنولوژی می‌تواند واقعیت افزوده را با کیفیت بهتری ارائه دهد. حسگر‌های زمان پرواز فاصله‌ی اجسام روبه‌روی خود را با دقت بیشتری اندازه‌گیری می‌کنند. این پیش‌بینی گزارش قبلی بلومبرگ را مبنی بر عرضه‌ی دوربین سه‌بعدی لیزری اپل با آیپد پرو در بهار سال ۲۰۲۰ تأیید می‌کند. بااین‌حال، در گزارش جدیدتری از بلومبرگ گفته شده است که اپل قصد دارد تبلت آیپد پرو جدیدش را در سال ۲۰۱۹ معرفی کند؛ البته در این گزارش وجود حسگر سه‌بعدی مجهز به حسگر‌های زمان پرواز به‌عنوان قابلیت جدید ذکر نشده است.

پتنت هدست واقعیت افزوده اپل

در همین حال، کو پیش‌بینی کرده است که اپل هدست واقعیت افزوده خود برای آیفون را در سه‌ماهه‌ی دوم سال آینده به بازار عرضه می‌کند. اوایل سال جاری، این تحلیلگر پیش‌بینی کرده بود که اپل تولید هدست را در پایان سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد کرد و تنها در یک گزارش قبلی گفته بود که امکان دارد این محصول در سال ۲۰۲۰ روانه‌ی بازار شود. همچنین، اخیرا برنامه‌نویسان نیز کدهایی مخفی در iOS 13 مشاهده کردند که به هدست واقعیت افزوده اپل مربوط می‌شود.

مک بوک پرو اپل

سرانجام، این تحلیلگر پیش‌بینی کرده است که مک‌بوک جدیدی با سیستم کیبورد جدید وا مکانیزم سوئیچ قیچی‌ در فصل دوم سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. خبرگزاری 9to5Mac خاطرنشان کرده است که کاملا معلوم نیست، کو به کدام نسخه یا مدل از لپ‌تاپ اپل اشاره کرده است، با اینکه او بسیار دوست دارد در گزارش‌های خود نام مدل‌ها را به دقت مشخص کند. ممکن است این محصول همان مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی باشد که کو چند ماه پیش راجع به آن صحبت کرده بود. همچنین، او به کیبورد پروانه‌ای جنجالی که اپل از سال ۲۰۱۵ در صفحه‌کلیدهای خود استفاده کرد، اشاره‌ای کرده و امیدوار است که کیبورد جدید با مکانیزم سوئیچ قیچی‌ جایگزین آن شود و اپل با سیستم کیبورد پروانه‌ای که ایرادات بسیاری دارد خداحافظی کند. گفتنی است، بلومبرگ نیز معتقد است که امسال می‌توانیم شاهد رونمایی لپ‌تاپ مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی اصلاح‌شده‌ی جدیدی باشیم؛ اما جزئیات دیگری در مورد صفحه‌کلید آن ارائه نکرده است.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده