ربات‌های اسپات مینی را در حال کشیدن کامیون تماشا کنید

چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
ویدئوی جدیدی از ربات‌های اسپات مینی بوستون داینامیکس به‌اشتراک گذاشته شده است که ربات‌های چهارپا را در حال بکسل کردن کامیونی بزرگ نشان می‌دهد.
تبلیغات

آخرین ویدیوی منتشرشده ربات چهارپای اسپات‌مینی، تعدادی ربات چهارپا را نشان می‌دهد که در حال کشیدن کامیونی بزرگ هستند. آبان‌ماه سال ۱۳۹۶، بوستون داینامیکس ربات چهارپای پیشرفته اسپات مینی را رونمایی کرد. اردیبهشت‌ماه سال گذشته نیز گفته شده بود که خرید ربات اسپات مینی بوستون داینامیکس در سال ۲۰۱۹ امکان‌پذیر می‌شود.

بوستون داینامیکس پیش‌تر نشان داده بود که ربات‌های پیشرفته‌ی اسپات مینی قادر هستند کارهای مختلفی به‌انجام برسانند. ربات چابک می‌تواند اشیاء را بردارد، از پله‌ها بالا برود و برخی کارهای منزل و دفتر کار را به انجام برساند.

اسپات‌مینی رباتی چهارپا است که برای فعالیت‌های داخلی در منزل و محیط کار طراحی شده است. بوستون داینامیکس پیش از اسپات مینی، ربات اسپات که برادر بزرگ‌تر اسپات‌مینی است را در سال ۲۰۱۵ معرفی کرد که برای فعالیت‌های داخلی و بیرونی طراحی شده بود. اسپات مینی نیز همانند برادر بزرگ‌تر خود با کمک بازوهای خود می‌تواند کارهای مختلفی انجام بدهد و حتی اشیاء را بلند کند. سیستم بینایی سه‌بعدی و سنسورهای ویژه‌‌ای که در این ربات مورد استفاده قرار گرفته‌اند، کمک می‌کنند تا اسپات مینی بتواند درک بهتری از پیرامون خود داشته باشد.

باتوجه به مشخصات ربات، اسپات مینی ۲۹.۹۳ کیلوگرم برابر با ۶۶ پوند وزن و ۶۰.۹۶ سانتی‌متر برابر با ۲ فوت ارتفاع دارد. براساس اعلام بوستون داینامیکس می‌تواند با طول عمری که دارد، باری ۱۳.۶۰ کیلوگرمی برابر با ۳۰ پوندی را به مدت ۹ دقیقه حمل کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات