خرید ربات اسپات مینی بوستون داینامیکس در سال ۲۰۱۹ امکان‌پذیر می‌شود

شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
بوستون داینامیکس، شرکت سازنده‌ی ربات‌های نظامی اعلام کرد که درصدد عرضه‌ی عمومی ربات سگ‌نمای اسپات‌مینی تا سال آینده میلادی است.
تبلیغات

خبرگزاری تک‌کرانچ روز گذشته گزارش داد که بوستون داینامیکس قصد دارد ربات اسپات‌مینی (SpotMini) را در سال ۲۰۱۹ به‌صورت عمومی به فروش برساند. این شرکت اعلام کرد که اسپات‌مینی در حال حاضر در مرحله‌ی پیش‌تولید قرار دارد و در حال آماده شدن برای عرضه‌ی تجاری در سال آینده‌ی میلادی است. مارک ریبرت، بنیان‌گذار بوستون داینامیکس همچنین گفت: «اسپات‌مینی با تفکر درباره‌ی آنچه می‌تواند در یک اداره – در فضایی قابل دسترس‌تر برای کاربردهای تجاری - و در نهایت در خانه‌ها انجام شود، شکل گرفت.» شما قطعا در نهایت خواستار داشتن یکی از این ربات‌ها در خانه‌ی خود خواهید بود. یکی از مهارت‌های جالب توجه این ربات، توانایی آن در باز کردن درها است و همین ویژگی می‌تواند آن را به حیوان خانگی در بازکن شما تبدیل کند.

بوستون داینامیکس می‌گوید تولیدکنندگان قراردادی تا پایان سال جاری اقدام به ساخت ۱۰۰ دستگاه اولیه از اسپات‌مینی می‌کنند و سپس این شرکت حجم تولید را افزایش می‌دهد تا بتواند ربات‌های بیشتری در سال ۲۰۱۹ بفروشد. هنوز هیچ برچسب قیمتی برای اسپات‌مینی تعیین نشده است؛ اما بدون شک قیمت فوق‌العاده بالایی برای آن در نظر گرفته خواهد شد که در نتیجه خرید آن برای تمام افراد امکان‌پذیر نخواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات