نتیجه نظرسنجی؛ بهترین های دنیای فناوری از نگاه کاربران زومیت

نتیجه نظرسنجی؛ بهترین های دنیای فناوری از نگاه کاربران زومیت

با پایان سال میلادی، نظرسنجی هفته‌ی گذشته به انتخاب بهترین‌های ۲۰۱۸ از دیدگاه کاربران زومیت ارتباط داشت. در این مطلب، نتایج این نظرسنجی را مرور خواهیم کرد.

سال ۲۰۱۸ با تمام اتفاقات خوب و بد آن به‌پایان رسیده و ما نیز طبق روال سال‌های گذشته، بهترین‌های سال گذشته را به رأی گذاشته‌ایم. سال ۲۰۱۸، سال بریدگی بالای نمایشگر و حسگرهای زیر نمایشگر و از همه مهم‌تر، سال نسخه‌های تکامل‌یافته بود. نظرسنجی زومیت درباره‌ی بهترین‌های ۲۰۱۸ در چهار بخش برگزار شد: گوشی‌های پرچم‌دار،‌ گوشی‌های میان‌رده،‌ لپ‌تاپ‌های پرمیوم و مهم‌ترین اتفاقات دنیای فناوری. طبق انتظار، محبوب‌ترین نظرسنجی به گوشی‌های بالارده تعلق داشت. تعداد شرکت‌کنندگان در هر بخش به قرار زیر است:

  • گوشی پرچم‌دار: ۲۸۷۲ نفر
  • گوشی میان‌رده: ۲۰۹۹ نفر
  • بهترین لپ‌تاپ: ۱۷۱۱ نفر
  • مهم‌ترین اتفاق سال: ۱۹۰۸ نفر

۲۸.۶ درصد کاربران شرکت‌کننده در نظرسنجی زومیت (۸۲۱ نفر) میت ۲۰ پرو را به‌عنوان بهترین گوشی سال انتخاب کرده‌اند و آیفون‌های XS و XS Max نیز در قالب یک گزینه، درمجموع با حدود ۲۳ درصد (۶۶۰ نفر) در جایگاه دوم قرار گرفتند. گلکسی نوت ۹، آخرین پرچم‌دار کنونی سامسونگ، با ۲۰ درصد آراء (۵۷۶ نفر) در جایگاه سوم قرار گرفت. نتایج کامل این بخش را در نمودار زیر مشاهده می‌کنید:

نظرسنجی بهترین لپ تاپ ۲۰۱۸

میان‌رده‌ها محبوبیت زیادی در بازار کشورمان یافته‌اند؛ ازاین‌رو، علاوه‌بر پرچم‌داران و محصولات گران‌قیمت بخشی جداگانه برای این محصولات اقتصادی‌تر درنظر گرفتیم. در این بخش، پدیده‌ی گوشی‌های اقتصادی، یعنی پوکوفون، با کسب ۲۵.۵ درصد آراء (۵۳۵ نفر) بهترین گوشی میان‌رده‌ی سال ۲۰۱۸ از دید کاربران زومیت نام گرفت. آنر ۱۰ و گوشی‌های سری گلکسی A8 سامسونگ نیز به‌ترتیب با ۱۷.۳ (۳۶۴ نفر) و ۱۳.۷ (۲۸۷ نفر) رتبه‌های دوم و سوم را کسب کردند. درادامه، نتایج کامل این بخش را مشاهده می‌کنید:

نظرسنجی بهترین لپ تاپ ۲۰۱۸

لپ‌تاپ‌های پرمیوم در سال ۲۰۱۸ به‌سمت کم‌حاشیه‌ترشدن رفتند و شرکت‌ها محصولاتشان را به نسل هشتم پردازنده‌های اینتل مجهز کردند. کاربران شرکت‌کننده در نظرسنجی زومیت، سرفیس لپ‌تاپ ۲ را به‌عنوان بهترین محصول این بخش انتخاب کردند. پس از سرفیس‌ لپ‌تاپ ۲ با ۲۱.۳ درصد آراء، مک‌بوک‌‌پروهای ۱۳ و ۱۵ اینچی ۲۰۱۸ با ۱۷.۲ آراء در جایگاه دوم قرار گرفتند. مک‌بوک ایر ۲۰۱۸ نیز به‌عنوان متحول‌شده‌ترین لپ‌تاپ بازار با ۱۱.۷ آراء در رتبه‌ی سوم قرار گرفت.
نظرسنجی بهترین لپ تاپ ۲۰۱۸

مهم‌ترین اتفاق فناوری در سال ۲۰۱۸ از دید کاربران زومیت سقوط ارزش ارزهای دیجیتال بود. افت دراماتیک ارزش میراث ساتوشی ناکاموتو ۲۹.۹ آراء را ازآنِ خود کرد. فیسبوک و زاکربرگ سال سختی را پشت‌سر گذاشتند و رسوایی‌های اطلاعاتی این غول شبکه‌ی اجتماعی به‌قدری رسانه‌ا‌ی شد که حضورش در جایگاه دوم چندان عجیب نبود. پس از این گزینه که حدود ۲۴.۲ آراء را کسب کرد، محدودیت‌های آمریکا برای شرکت‌های چینی مانند هواوی و حاشیه‌های آن نیز در جایگاه سوم قرار گرفتند. درادامه، نتیجه‌ی آرای هر بخش را مشاهده می‌کنید:
نتیجه نظرسنجی بهترین 2018

قطار فناوری که مسیرهای امیدوارکننده و دشواری را در سال ۲۰۱۸ پیموده، سرانجام به ایستگاه پایانی‌اش رسید. دیدگاه شما درباره‌ی اتفاقات و محصولات سال گذشته چیست؟ آیا انتظارات شما برآورده شد یا سالی کسل‌کننده را پشت‌سر گذاشتید؟ در بخش دیدگاه‌ها، انتظارات خود از سال ۲۰۱۹ را با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده