مایکروسافت، کورتانا را هنگام نصب ویندوز 10 غیرفعال می‌کند

یک‌شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
مایکروسافت در آپدیت بعدی ویندوز ۱۰، امکان استفاده از دستیار صوتی کورتانا را هنگام نصب ویندوز نسخه‌ی پرو، اینترپرایز، و اجوکیشن غیرفعال خواهد کرد.
تبلیغات

مایکروسافت قصد دارد صدای دستیار صوتی کورتانا را در طول نصب ویندوز 10 قطع کند. مایکروسافت این ویژگی را در سال ۲۰۱۷ معرفی کرد تا کاربران جدید بتوانند ویندوز ۱۰ را از طریق فرمان صوتی روی سیستم خود نصب کنند. اگرچه این ویژگی یعنی امکان نصب ویندوز از طریق فرمان صوتی ایده‌ی خوبی برای کاربران خانگی ویندوز ۱۰ به نظر می‌رسد، اما صدای آن در محیط کار برای مدیران آی‌تی خوشایند نیست.

مایکروسافت، دستیار صورتی کورتانا را هنگام نصب نسخه‌های ویندوز ۱۰ پرو (Pro)، اینترپرایز (Enterprise) و اجوکیشن (Education) حذف خواهد کرد، اما این ویژگی روی نسخه‌ی هوم (Home) فعال خواهد بود.

این تغییرات جدید در به‌روزرسانی بعدی ویندوز ۱۰ با کد 19H1 معرفی خواهد شد. به‌روزرسانی جدید ویندوز که انتظار می‌رود اردیبهشت‌ماه سال آینده منتشر شود، شامل یک تم جدید روشن، قابلیت سندباکس (اجرای ایمن فایل‌های مشکوک)، ایموجی و کائوموجی به‌روزرسانی شده و ابزارهایی برای طراحی روان یا فلوئنت دیزاین خواهد بود.

این ویدئو نشان می‌دهد هنگام نصب ویندوز ۱۰ با استفاده از کورتانا روی بیش از ۴۰ سیستم چه اتفاقی خواهد افتاد:

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات