ویژگی ضبط مکالمات به اسکایپ اضافه شد

ویژگی ضبط مکالمات به اسکایپ اضافه شد

در جدیدترین آپدیتی که برای اسکایپ منتشر شده، ویژگی ضبط مکالمات به این پیام‌رسان اضافه شده است.

طبق اعلام تیم توسعه‌دهنده‌ی اسکایپ، ویژگی ضبط تماس‌ها از امروز روی آخرین نسخه‌ی این اپلیکیشن در دسترس قرار گرفته؛ البته در این بین، کاربران ویندوزی باید اندکی صبر کنند؛ زیرا ویژگی یادشده فعلاً برای دیگر پلتفرم‌ها منتشر شده است.

از ابتدای فعالیت اسکایپ تا به‌حال، این نخستین‌باری است که چنین قابلیتی به پیام‌رسان پرکاربرد اسکایپ اضافه می‌شود.

برای ضبط مکالمات در اسکایپ، ابتدا روی علامت + در پایین صفحه کلیک کنید و سپس گزینه‌ی Start Recording  را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه، تمام افرادی که در تماس شما حضور دارند از طریق یک بنر، متوجه ضبط مکالمه توسط شما می‌شوند؛ از این رو، جنبه‌ی حفظ حریم خصوصی نیز به این واسطه رعایت شده است. خوب است بدانید که این ویژگی تنها به تماس صوتی محدود نیست و کاربران می‌توانند تمامِ محتوای تماس‌های ویدیویی خود را نیز از طریق این قابلیت ذخیره کنند.

طبق گفته‌ی تیم اسکایپ، فرآیند ضبط در فضای ابری انجام می‌شود و پس از پایان تماس، از طریق صفحه‌ی گفتگو برای تمامی افراد حاضر در تماس در دسترس قرار می‌گیرد تا در صورت تمایل اقدام به دانلود یا اشتراک‌گذاری آن با دیگران کنند؛ این فایل به‌مدت ۳۰ روز اعتبار دارد و پس از پایان موعد مقرر، حذف خواهد شد.

برای ذخیره‌ی فایلِ تماس ضبط‌شده روی رایانه‌های شخصی می‌توانید با انتخاب آیکون سه‌نقطه در چت گروهی و سپس انتخاب دکمه‌ی More Options به گزینه‌ی Save To Downloads دسترسی پیدا کنید. کاربران موبایل نیز می‌توانند با لمس طولانی روی فایل مربوطه منوی اسکایپ را ظاهر سازند و گزینه‌ی Save را انتخاب کنند.

مایکروسافت قصد دارد در به‌روزرسانی‌های آتی تیک خواندنِ پیام‌ها را در کنار مورادی همچون بازطراحی کلی اسکایپ برای ویندوز ۱۰ در دسترس کاربران قرار دهد. براساس گفته‌ی تیم Skype، ویژگی ضبط تماس‌ها در طی هفته‌های آینده برای کاربران ویندوز ۱۰ در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده