فیسبوک تا سال ۲۰۲۰ به‌صورت کامل از انرژی تجدیدپذیر استفاده خواهد کرد

فیسبوک تا سال ۲۰۲۰ به‌صورت کامل از انرژی تجدیدپذیر استفاده خواهد کرد

طبق اعلام فیسبوک، این غول شبکه‌های اجتماعی تا پایان سال ۲۰۲۰ به‌صورت کامل از انرژی‌های تجدید پذیر استفاده خواهد کرد.

به‌تازگی فیسبوک در طی بیانیه‌ای از تعهد خود در قبال استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در تمامِ عملیاتِ خود صحبت کرده است. طبق گفته‌ی این شرکت، آن‌ها قصد دارند تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی با کاهش ۷۵ درصدی تولیدگازهای گلخانه‌ای، برای استفاده‌ی کامل از انرژی‌های تجدید‌پذیر گام‌هایی بنیادین بردارند.

بنابراین آن‌ها علاوه بر اینکه در روزهای جاری مشغول بهبود پلتفرم خود برای جلوگیری از دخالت‌های خارجی هستند، به تغییرات اقلیمی و بحرانی که در آینده‌ی نزدیک کره‌ی زمین را تهدید می‌کند، می‌اندیشند.

تا پیش از این، فیسبوک سرعتِ خوبی در استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر داشته است. چندی پیش آن‌ها ۳ گیگاوات انرژی تجدیدپذیر خورشیدی و بادی را خریداری کردند که البته نخستین خریدِ آن‌ها در این زمینه نبوده و آن‌ها پیش‌تر در سال ۲۰۱۳ نیز خریدِ اینچنینی را انجام داده‌اند.

نکته‌ی حائز اهمیت درباره‌ی فیسبوک این است که آن‌ها انرژی تجدیدپذیر را تنها برای انحراف اذهان عمومی از حجم انبوه مصرفی انرژی‌های سنتی در کسب‌و‌کارشان خریداری نمی‌کنند. فیس‌بوک یکی از شرکت‌های فناوری است که از مقر اصلی خود در ایالات‌ متحده تا مراکز داده‌ی خود در مکان‌های دورافتاده، از انرژی تجدیدپذیر بهره می‌برد.

این شرکت در همین رابطه می‌گوید:

تمام پروژه‌های بادی و خورشیدی درست به‌مانند مراکزِ داده‌ی ما نوپا هستند. این به این مفهوم است که هرکدام از پروژه‌های یادشده شغل‌های بیشتری ایجاد می‌کنند، سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهند و محیطی سالم‌تر برای جوامعی که از ما میزبانی می‌کنند، تدارک می‌بینند؛ از پراینول در اورگان و لوس لوناس در نیومکزیکو تا هنریکو در ویریجینیا و لولئا در سوئد همگی از این موضوع نفع می‌برند.

تصمیمِ جدید فیسبوک به دنبال تعهدنامه‌ی تغییرات اقلیمی پاریس اتخاذ شده که فیسبوک نیز یکی از امضا‌کنندگانِ آن است. از آنجایی که این شرکت نزدیک به نیمی از توان مصرفی کنونی خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تامین می‌کند، رسیدنِ به هدف جدید کارِ چندان مشکلی برای آن‌ها نخواهد بود.

منبع techcrunch

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید