تعویق یا توقف کامل پروژه اندرومدا به نقل از منابع داخلی در مایکروسافت

دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
پس از قوت گرفتن شایعات در خصوص عرضه‌ی زودهنگام اندرومدا یا همان سرفیس فون مایکروسافت به همراه سیستم‌عامل اندرومدا او اس، گزارش جدید ZDNET از به تعویق افتادن این پروژه خبر می‌دهد.

در هفته‌های اخیر بارها شاهد انتشار اخبار و گزارش‌های متعددی در رابطه با سرفیس فون معروف یا همان اندرومدا در رسانه‌های مختلف بودیم. حال ماری جو فولی از ZDNET با انتشار گزارشی جدید، به تعویق افتادن این پروژه را اعلام کرده است. با وجود انتشار شایعاتی که نشان از رونمایی این گجت تا پایان سال جاری میلادی داشت، حال شنیده‌ها احتمال تاخیر یا حتی متوقف شدن این پروژه را مطرح کرده‌اند. 

ماری جو فولی به نقل از منابعی در مایکروسافت اعلام کرده که سیستم عامل اندرومدا جایی در آپدیت بعدی ویندوز ۱۰ که با نام Redstone 5 شناخته می‌شود، نخواهد داشت. در واقع توسعه‌دهندگان و متخصصان مایکروسافت قادر نخواهند بود تا طبق پیش‌بینی‌ها، این نسخه از سیستم‌عامل را در قالب آپدیت بعدی ویندوز ۱۰ منتشر کنند. 

هرچند بخشی از این موضوع به دلیل برنامه‌ریزی و همچنین در نظر گرفتن کیفیت محصول نهایی است، اما شماری از افراد نیز این تاخیر را ریشه در نبود توجیهی منطقی برای مایکروسافت می‌دانند. بنابر شنیده‌ها، مایکروسافت دلیلی منطقی برای انتشار این سیستم‌عامل برای یک گوشی‌هوشمند مجهز به دو نمایشگر، حداقل در آینده‌ی نزدیک ندارد. مایکروسافت تاکنون اظهار نظر رسمی در مورد عرضه‌ی محصولی جدید تا پایان سال ۲۰۱۸ نکرده و حتی اشاره‌ای به نام اندرومدا به عنوان یک محصول سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری نداشته است. 

بنابر شایعات منتشر شده، اندرومدا یا همان سرفیس فون یک محصول مجهز به دو نمایشگر است که در برخی گمانه‌ها محصولی مجهز به نمایشگری انعطاف پذیر با قابلیت تا شدن ترسیم شده است. وجه مشترک اغلب اخبار در خصوص اندرومدا هدف مایکروسافت از تولید این محصول است که برخلاف گذشته رقابت با اندروید گوگل یا آیفون‌های اپل نیست. 

مایکروسافت در سال‌های گذشته پروژه‌های دیگری را نیز متوقف کرده که از جمله‌ی آن‌ها باید به سرفیس مینی یا تبلت دو نمایشگره‌ی Courier اشاره کرد. 

همانطور که اشاره کردیم احتمال اینکه سیستم عامل اندرومدا به همراه آپدیت بعدی ویندوز ۱۰ که با نام رد استون ۵ منتشر شود، بسیار پایین است. انتظار می‌رود سیستم عامل اندرومدا در نیمه‌‌ی دوم سال جاری یا به بیان دقیق‌تر طی ماه اکتبر سال جاری منتشر شود. هنوز مشخص نیست که آیا آپدیت بعدی ویندوز ۱۰ در نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۹ میلادی توسط مایکروسافت منتشر خواهد شد یا خیر؛ از این‌رو ادامه‌ی پروژه‌ی اندرومدا در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. 

شاید سخت‌افزار اندرومدا یا نسل بعدی آن بالاخره راهی بازار شوند؛ براساس اطلاعات ارائه شده توسط منابع نزدیک به مایکروسافت، در صورتی که مایکروسافت تصمیم به عرضه‌ی این محصول بگیرد، احتمال اینکه شاهد یک پی‌سی کوچک انعطاف پذیر یا تاشو باشیم بسیار بیشتر از عرضه‌ی یک گوشی‌هوشمند با چنین قابلیتی است. همچنین گمانه‌ها چنین محصولی را دارای قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های Win32 خوانده‌اند تا اینکه صرفا اپلیکیشن‌های یونیورسال ویندوز را اجرا کند. 

ماری جو فولی با تایید استراتژی مایکروسافت برای متوقف کردن پروژه‌ی اندرومدا، پیش‌بینی کرده که شاید با وجود استقبال از اخبار مربوط به این محصول، مایکروسافت باز هم پس از عرضه‌ی این محصول شکست دیگری را متحمل شود. وی دلیل افزایش انتشار اخبار و افشای اطلاعات در مورد اندرومدا را یک استراتژی از سوی مایکروسافت برای سنجش مقبولیت گجتی خوانده که شاید در صورت عرضه به بازار شکست بخورد. از این‌رو انتشار خبر توقف پروژه یا به تعویق افتادن اندرومدا پس از انتشار موج گسترده‌ای از اخبار، چندان تعجب برانگیز نیست و نشان می‌دهد که مایکروسافت تمام ابعاد استراتژی خود را سنجیده و سپس وارد بازار می‌شود. 

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود