اچ پی از رایانه‌ی مجتمع جدید خود با پشتیبانی از دستیار صوتی الکسا معرفی کرد

اچ پی از رایانه‌ی مجتمع جدید خود با پشتیبانی از دستیار صوتی الکسا معرفی کرد

اچ پی از رایانه‌ی مجتمع جدیدی (آل این وان) با پشتیبانی از دستیار صوتی الکسا و ویژگی‌های جذاب رونمایی کرد.

این روزها دستیار صوتی آمازون، یعنی الکسا به هر جایی نفوذ کرده است و اکنون، اچ پی نیز به عنوان یکی از سازندگان بزرگ رایانه‌های شخصی، از این دستیار در آخرین ساخته‌ی خود بهره برده است. امروز اچ‌پی از رایانه‌ی مجتمع (آل‌این‌وان) جدیدی رونمایی کرد که از یک صفحه‌نمایش ۳۴ اینچ خمیده بهره می‌برد. این صفحه‌نمایش روی پایه‌ای بزرگ قرار گرفته که از بلندگو پوشیده شده و وظیفه‌ی پخش صدا را بر عهده دارد؛ همچنین چراغ آبی‌رنگی که روی این پایه قرار گرفته، از فعال‌بودنِ دستیار هوشمند آمازون خبر می‌دهد.

نسخه‌ی به‌روز شده‌ی رایانه‌ی مجتمع Envy Curved aio، از منظر طراحی تفاوتی با نسل پیشین خود که در سال گذشته معرفی شد، ندارد. تنها تغییرات مربوط به مشخصات سخت‌افزاری دستگاه می‌شود که به عنوان نمونه، در بدنه‌ی این دستگاه از بافت مصنوعی چوبی استفاده شده است. با این وجود، نبود تغییرات در این نسل، لزوماً نکته‌ی منفی‌ای برای دستگاه یادشده محسوب نمی‌شود؛ اچ‌پی طراحی خوبی را برای این دستگاه استفاده کرده، بلندگوهای با کیفیتی را در آن کار گذاشته، از یک شارژ بی‌سیم گوشی در آن بهره برده و از همه مهم‌تر، وب‌کمِ Envy Curved AiO تنها در هنگامی که موردنیاز باشد، از بالای دستگاه ظاهر خواهد شد که علاوه بر بحث امنیت، ظاهری زیبایی به دستگاه می‌بخشد.

Envy Curved AiO

به‌صورت پیش‌فرض، اپلیکیشن الکسا روی این رایانه نصب شده است و شما می‌توانید با استفاده از آن، اقدام به دریافت اطلاعات موردنیازتان کنید؛ اطلاعاتی از قبیل شرایط آب‌و‌هوایی یا پخش موسیقی و... . علاوه بر مورد یادشده، رایانه به‌صورت دائمی آماده به دریافت فرامین صوتی شما خواهد بود.

از آن جهت که رایانه‌های مجتمع همواره به یک منبع برق متصل هستند و مدت زیادی را در روز کار می‌کنند، ساخت دستیار صوتی در این‌گونه دستگاه‌ها جلوه‌ی بیشتری پیدا می‌کند. با این حال، نکته‌ی منفی نیز در رابطه با Envy Curved AiO وجود دارد. متأسفانه اچ‌پی هیچگونه دکمه‌‌ای برای حالت بی‌صدا در نظر نگرفته است؛ از این رو، راهی آسان برای غیرفعال‌سازی دستیار صوتی الکسا وجود ندارد.

Envy Curved AiO

با توجه به این موضوع که اچ‌پی درباره‌ی قیمت و زمانِ عرضه‌ی این دستگاه هیچگونه سخنی نگفته است، انتظار نمی‌رود که شاهد عرضه‌ی آن تا قبل از واپسین ماه‌های سالِ جاری میلادی باشیم. احتمال می‌رود که Envy Curved AiO از قیمت پایه ۱۰۰۰ دلار آغاز شود؛ همچنین نسخه‌‌ای ۲۷ اینچی، بدون صفحه‌نمایش خمیده و دستیار صوتی الکسا باشیم.

علاوه بر موارد فوق، اچ‌پی از چندین محصول دیگر سری Envy نیز رونمایی کرد. لپ‌تاپ Envy 13 ،Envy x360 13 ،Envy x360 13 ،Envy 17 Laptop از دیگر محصولاتی هستند که امروز از آن‌ها رونمایی شد. لپ‌تاپ Envy 13 و Envy 17 با نسل هشتم پردازنده‌های اینتل روانه‌ی بازار خواهند شد؛ اما Envy x360 13 تنها نسخه‌ای خواهد بود که از پردازنده‌های سری رایزن ای‌ام‌دی استفاده می‌کند. حال با توجه به موارد اشاره شده، اکنون خط تولید Envy پس از خط تولید اسپکتر، رایانه‌های بالارده و با کیفیتی را تولید می‌کند که نیاز افرادی با بودجه‌ی مالی کمتر؛ اما نیاز حرفه‌ای را هدف قرار داده است.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده