گوگل نسخه جدید اپلیکیشن News را با تجهیز به هوش مصنوعی معرفی کرد

چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
نسخه‌ی جدید اپلیکیشن اخبار گوگل از قابلیت‌های متعددی در کنار تجهیز به هوش مصنوعی بهره می‌برد.
تبلیغات

همان‌گونه که پیش از این گزارش‌های متعددی در این خصوص منتشر شده بود، گوگل شب گذشته به طور رسمی از نسخه‌ی جدید اپلیکیشن اخبار خود رونمایی کرد. نسخه‌ی جدید بازطراحی شده و مجهز به هوش مصنوعی اپلیکیشن اخبار گوگل، المان‌های موفقی از سایر محصولات گوگل اعم از Newsstand و یوتیوب را به عاریت گرفته است تا با ارایه‌ی قابلیت‌های جدید گزینه‌ی جذاب‌تری برای کاربران باشد. 

ساندار پیچای مدیرعامل گوگل شب گذشته در رویداد Google IO 2018 از مسئولیت بزرگ گوگل در ارایه‌ی دقیق اطلاعات به کاربرانی سخن گفت که در پلتفرم‌های این شرکت به دنبال اخبار هستند. به همین دلیل گوگل از هوش مصنوعی برای بهبود این زمینه کمک گرفته است.

به گفته‌ی مدیران گوگل، اپلیکیشن Google News عملکرد بسیار خوبی در سه بخش خواهد داشت:

  • ارایه‌ی جدید‌ترین اخبار به کاربران با توجه به نیاز‌های آن‌ها
  • درک داستان کامل خبری 
  • پشتیبانی از نشریاتی که به آن‌ها اطمینان دارند

نسخه‌ی جدید گوگل نیوز در وهله‌ی اول پنج خبر کوتاه را با توجه به علایق و بخش‌های مورد نظر وی نمایش می‌دهد. امکان مشاهده‌ی اخبار بیشتری نیز در همین بخش در دسترس است.

اما یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های جدید اپلیکیشن جدید گوگل، نمایش کامل داستان خبری است. به کمک هوش مصنوعی گوگل به دنبال پیشینه‌ی اخبار خواهد بود و تمام سیر دنبال‌شده‌ی داستان را به صورت یکجا در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا درک بهتری از اتفاقات رخ داده داشته باشند. کاربران به هر میزانی که از این اپلیکیشن استفاده کنند، به لطف الگوریتم‌های یادگیری ماشین آن نتایج بهتری ارایه خواهد شد.

امکان سفارشی‌سازی نیز در دسترس است تا کاربران قادر به نمایش یا عدم‌نمایش محتوا از برخی از نشریات و موضوعات را داشته باشند.

در کنار تجهیز به هوش مصنوعی، گوگل نسخه‌ی جدید اپلیکیشن News را به‌طور کامل و با زبان طراحی متریال دیزاین، بازطراحی کرده است تا حال و هوای مشابهی با سایر محصولات گوگل داشته باشد. هم‌چنین در این اپلیکیشن توجه ویژه‌ای به محتوای بصری اعم از تصاویر و ویدیو‌ها شده است.

دیگر قابلیت جدید اپلیکیشن اخبار گوگل، Newscasts نام دارد که اخبار و اطلاعات کوتاه و مفیدی را به صورت کارت به نمایش می‌گذارد تا در مدت زمان کوتاهی امکان مطالعه‌ی حجم زیادی از اخبار در دسترس باشد.

گوگل نیوز / Google news

اما به واقع مهم‌ترین بخش Google News که در مراسم معرفی مانور زیادی روی آن انجام شد، Full Coverage است که مقاله و اخبار با موضوعات یکسان از نشریات و منابع مختلف به نمایش در می‌آید. این بخش از تایم‌لاین نیز بهره می‌برد تا سیر زمانی اخبار نیز قابل مشاهده باشد.

تریستان آپ‌استیل مدیر بخش اخبار گوگل، در مراسم معرفی به اهمیت دسترسی همه به سطح یکسانی از اطلاعات برای داشتن گفت‌و‌گویی مفید و سازنده، اشاره کرد. گفته‌های وی به طور غیرمستقیم به فیسبوک و حجم زیادی از اطلاعات ناقص و دروغین منتشر شده در پلتفرم اخبار این شرکت اشاره داشت. اقدامات جدید گوگل تا حدودی می‌تواند خیال نشریات و تولید‌کننده‌های محتوا را از اخبار دروغین فیسبوک و نحوه‌ی رده‌بندی و نمایش نتایج راحت کند.

کاربران هم‌چنین می‌توانند با ورود به اکانت گوگل خود، محتوای مشابه را در تمامی دستگاه‌ها به صورت یکسان مشاهده کرده و محتوای پولی خریداری شده را نیز در تمامی پلتفرم‌های گوگل اعم از Google News ،Google Search و حتی وب‌سایت خود نشریات و منابع خبری مشاهده کنند. به لطف یکپارچه شدن Newsstand‌ در اپلیکیشن اخبار گوگل، امکان دنبال کردن بیش از ۱۰ هزار عنوان نشریه و وب‌سایت خبری نیز در دسترس است. 

معرفی اپلیکیشن جدید اخبار گوگل درست در زمانی انجام شد که گزارش‌ها از ارایه‌ی پلتفرم خبررسانی و جدید اپل در ماه آینده خبر می‌دهند. 

نسخه‌ی جدید اپلیکیشن Google News از امروز در ۱۲۷ کشور جهان و در پلتفرم‌های اندروید و iOS در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات