تعداد کاربران متاثر از سواستفاده کمبریج آنالیتیکا بیش از ۸۷ میلیون نفر است

چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
کارمند پیشین کمبریج آنالیتیکا همزمان با شهادت در برابر کمیته‌ی پارلمان بریتانیا اعلام کرد که تعداد کاربران متاثر از سواستفاده‌ی کمبریج آنالیتیکا بیش از ۸۷ میلیون نفر است.
تبلیغات

بریتنی کیسر، کارمند سابق کمبریج آنالیتیکا، همزمان با شهادت خود در کمیته‌ی پارلمان بریتانیا اعلام کرد که تعداد کاربران متاثر از سواستفاده‌ی کمبریج آنالیتیکا بسیار بیشتر از ۸۷ میلیونی است که پیش از این اعلام شد. براساس اطلاعات ارائه شده‌ی پیشین، کمبریج آنالیتیکا موفق شده بود تا با استفاده از طراحی کوئیزی با نام "thisisyourdigitallife" به اطلاعات بیش از ۸۷ میلیون کاربر فیسبوک دسترسی پیدا کرده و از این اطلاعات در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده‌ی آمریکا استفاده کند.

بریتنی کیسر، در مورد سواستفاده‌ی کمبریج آنالیتیکا چنین اظهار نظر کرده است:

باید به این نکته اشاره کنم که کمبریج آنالیتیکا تنها از یک تست برای دسترسی و جمع‌آوری اطلاعات کاربران فیسبوک استفاده نکرده است. من از تعداد تست‌های مورد استفاده توسط کمبریج آنالیتیکا برای جمع‌آوری اطلاعات کاربران اطلاعی ندارم؛ اما مطمئن هستم که تعداد کاربران متاثر از این روش برای جمع‌آوری اطلاعات بسیار بیشتر از ۸۷ میلیون نفر است.

براساس گفته‌های کیسر، تیمهای روانشناسی، علوم داده‌ها و نوآوری کمبریج آنالیتیکا مامور بودهاند تا در همکاری با یکدیگر تست‌های بیشتری را برای دریافت اطلاعات از کاربران در پلتفرم فیسبوک طراحی کنند. وی به این نکته اشاره کرده که در زمان ورود به کمبریج آنالیتیکا برای کار، اطلاعی از کاربرد تست‌های مورد نظر نداشته است. کیسر عنوان کرده که حتی وی به مشتریانش در مورد عملکرد این تست‌ها در فیسبوک اطلاعاتی داده و اعلام می‌کرده که فیسبوک به عنوان یک ابزار استخراج اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پس از فاش شدن سواستفاده‌ی کمبریج آنالیتیکا از اطلاعات کاربران فیسبوک، این کمپانی اعلام کرد که مجوز‌های  اپلیکیشن‌هایی را که به بخش بزرگی از اطلاعات کاربران دسترسی دارند، مورد بررسی قرار می‌دهد.

هنوز مشخص نیست که چه تعداد از کاربران فیسبوک تحت تاثیر سواستفاده‌ی کمبریج آنالیتیکا قرار گرفته‌اند. مارک زاکربرگ در هفته‌ی گذشته طی دو جلسه در برابر کمیته‌های مخصوص کنگره‌ی آمریکا به سوالات سناتورهای سنا و نمایندگان مجلس نمایندگان پاسخ داد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات