اسپاتیفای از اپل به‌ دلیل سیاست‌های غیر منصفانه شکایت کرد

اسپاتیفای از اپل به‌ دلیل سیاست‌های غیر منصفانه شکایت کرد

اسپاتیفای با همراهی برخی از شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی، از اپل و آمازون به دلیل اعمال سیاست‌های غیر منصفانه شکایت کردند.

خبرها حاکی از آن هستند که شرکت‌های اسپاتیفای و دیزر از اپل و آمازون به دلیل سیاست‌های کاری ناعادلانه به رگولاتوری‌های اروپایی شکایت کرده‌اند. به گزارش فایننشال تایمز، دو کمپانی اسپاتیفای و دیزر از رگولاتوری‌های اروپایی می‌خواهند شرایط مناسب برای فعالیت برابر و عادلانه را برای شرکت‌های کوچک تر و نوپا فراهم کنند.

دنیل اک، مدیرعامل اسپاتیفای و هانس هولگر آلبرشت مدیرعامل دیزر، در نامه‌ای به ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا، خواستار برقراری شرایط یکسانی برای فعالیت تمامی شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی شدند. طبق این درخواست شرایط فعالیت برای شرکت‌های نوپا و تازه تأسیس باید با دیگر شرکت‌ها یکسان باشد و آمازون و اپل از قدرت خود علیه کمپانی‌های کوچک‌تر سوء استفاده نکنند.

یکی از اصلی‌ترین دلایل اسپاتیفای و دیزر برای تنظیم این درخواست، فعالیت ناعادلانه اپل است؛ زیرا این شرکت در هنگام ثبت‌ نام کاربر برای سرویس‌های مذکور در iOS، سهم ۳۰ درصدی حق اشتراک از اسپاتیفای و دیزر دریافت می‌کرد. پس از اعتراض اسپاتیفای در سال گذشته، اپل این سهم را به ۱۵ درصد تغییر داد؛ اما اسپاتیفای هنوز هم از این رویه راضی نیست و دریافت چنین سهمی را ناعادلانه می‌داند.

علاوه‌ بر اسپاتیفای و دیزر، فروشگاه اینترنتی بریتانیایی Foundem نیز از شرایط موجود اعلام نارضایتی کرده و کمیسیون اروپا را مسئول برقرادی شرایط مساوی برای فعالیت شرکت‌ها دانسته است. این وب‌سایت از کمیسیون اروپا می‌خواهد با جلوگیری از اعمال سیاست‌های نادرست برخی شرکت‌ها در بازار اروپا، فضای رقابتی سالمی برای شرکت‌ها ایجاد کند.

این اولین باری نیست که اسپاتیفای از اپل و حتی گوگل به دلیل در پیش گرفتن چنین سیاست‌های کاری شکایت می‌کند و در گذشته نیز اسپاتیفای، موضوع جلوگیری اپل از انتشار اپلیکیشن این شرکت را مطرح کرده بود. در نهایت باید دید سرانجام شکایت اسپاتیفای و دیزر به کجا ختم خواهد شد؛ زیرا عموما طرح این شکایات به تغییرات گسترده‌ای منجر نمی‌شود.

نظر شما در این مورد چیست؟

منبع 9to5mac

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید