باگ جدیدی در iOS مانع تایپ حرف «i» می‌شود

دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۵
مطالعه 2 دقیقه
برطبق گزارش برخی از کاربران، باگ جدیدی در iOS 11.1 مانع از تایپ حرف «i» می‌شود.
تبلیغات

به‌تازگی برخی از کاربران که از iOS ۱۱.۱ استفاده می‌کنند، بروز مشکل در هنگام تایپ کلمه‌ی «i» را گزارش داده‌اند. بر اساس گفته‌ی یکی از کاربران ردیت، سیستم تصحیح خودکار صفحه‌کلید آیفون، حرف «i» را با حرف «A» که نماد «[?]» در جلویش نقش بسته، جایگزین می‌کند. برطبق گفته‌ی این کاربر، تا زمانی که حرف صحیح را به‌صورت دستی انتخاب نکنید، «i» با حروفی مانند «A»، «#» یا «!» جایگزین می‌شود؛ همچنین این کاربر خبر می‌دهد که درصورت کپی‌ کردن حرف تصحیح‌شده، حرف «i» به مقصد انتقال می‌یابد. به‌ نظر می‌رسد که این باگ علاوه بر آی‌مسیج، اپلیکیشن‌هایی مانند توییتر و اینستاگرام را نیز تحت‌ تأثیر قرار داده است.

اپل این باگ را تنها مختص به نسخه‌ی ۱۱.۱ آی‌او‌اس می‌داند؛ اگرچه تنها عده‌ی کمی از کاربران با این مشکل گریبان‌گیر هستند. اپل اعلام کرده که در حال پیدا کردن راه‌ حل این مشکل است.

کیبورد آیفون

اپل تا زمان حل کامل این مشکل، راه‌ حلی موقتی برای رفع این باگ پیشنهاد کرده است. آن‌ دسته از کاربرانی که از این مشکل رنج می‌برند، می‌توانند به بخش تنظیمات بروند و از قسمت «General»، گزینه‌ی کیبورد را انتخاب کنند. سپس گزینه‌ی «Text Replacement» را انتخاب کنند و با لمس علامت «+»، حرف «I» را تایپ و پس از آن حرف کوچک «i» را به‌عنوان حرف جایگزین تایپ کنند.

البته این تنها باگ آی‌او‌اس ۱۱ نیست و پیش‌تر برخی از کاربران از ثبت‌نشدن اعداد در حافظه‌ی ماشین حساب خبر داده بودند.

نظر شما چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات