تکمیل پروژه‌ی ماریا با همکاری فیسبوک و مایکروسافت

تکمیل پروژه‌ی ماریا با همکاری فیسبوک و مایکروسافت

فیسبوک و مایکروسافت با هدف بهبود و گسترش خدماتشان در کنار شرکت اسپانیایی تلخیوس، پروژه‌ی انتقال اینترنت پرسرعت کابلی از آمریکا به اسپانیا را به اتمام رساندند.

مایکروسافت و فیسبوک در کنار شرکت زیرساخت مخابرات اسپانیایی با نام تلخیوس، در تکمیل پروژه‌ی ماریا همکاری کردند. این پروژه‌ی سنگین به کار گذاشتن ۶۶۰۰ کیلومتر کابل در زیر دریا بین ساحل ویرجینیای آمریکا و بیلبائوی اسپانیا منتج شد. کابل به‌کاررفته در نوع خود پیشرفته‌ترین در دنیا و دارای ظرفیتی بسیار بالا و قابلیت ارتقاء پهنای باند است. در این پروژه ۱۰,۲۴۹,۰۰۰ پوند (۴,۶۴۸,۸۶۸ کیلوگرم) کابل با قابلیت انتقال داده با سرعت ۱۶۰ ترابایت در ثانیه بین دو قاره مورد استفاده قرار گرفت.

همکاری فیسبوک و مایکروسافت

با رشد روزافزون کاربران اینترنت، سرمایه‌گذاری در زیرساخت اینترنت منطقی است؛ چرا که عمده‌ی تجارت فیسبوک و مایکروسافت وابسته به آن است. پس تعجب‌آور نیست که آن‌ها در این پروژه شرکت کنند. مایکروسافت گستره‌ی عظیمی از سرویس‌های ابری ارائه می‌دهد و این ارتقاء به آن‌ امکان گسترش و ورود را به بازارهای جدید خواهد داد. فیسبوک نیز در حال گسترش خدمات خود است. با توجه به افزایش محتوای ویدیویی، فیسبوک برای جذب کاربران بیشتر نیاز به زیرساخت اینترنتی بهتری دارد.

هرچند امروزه بسیاری از اتصالات، وایرلس و بی‌سیم هستند؛ اما برقراری ارتباط بین دو قاره همچنان مبتنی بر همان زیرساختی است که در قرن نوزدهم برای تلگراف مورد استفاده قرار می‌گرفت. البته پهنای باند مورد نیاز، بسیار بیشتر از آن زمان است و کاربرد آن به ارسال متن و پیام ختم نمی‌شود؛ به همین دلیل است که کار گذاشتن یک کابل قابل ارتقاء الزامی است. در حال حاضر ۴۲۰ رشته کابل در زیر دریاها، اتصال شبکه‌ی جهانی اطلاعات و کامپیوترها را برقرار می‌کنند. پروژه‌ی ماریا هرچند تکمیل شده است اما بهره‌برداری از آن تا سال آینده طول خواهد کشید.

منبع eteknix

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید