مشارکت مایکروسافت و فیسبوک در توسعه پرسرعت ترین کابل زیردریایی برای اتصال آمریکا و اروپا

مشارکت مایکروسافت و فیسبوک در توسعه پرسرعت ترین کابل زیردریایی برای اتصال آمریکا و اروپا

اخیرا کمپانی‌های فیسبوک و مایکروسافت مشارکت جدید خود را در خصوص اتصال کابل زیردریایی اینترنتی اروپا به آمریکا اعلام کرده‌اند. این کابل که MAREA نام دارد، سریع‌ترین کابل اینترنتی جهان بوده و به واسطه‌ی اقیانوس اطلس، اتصال این دو قاره را بهم میسر خواهد کرد.

دو کمپانی بزرگ فناوری دنیا، فیسبوک و مایکروسافت در اقدامی جدید، قصد دارند آمریکا و اروپا را با سریع‌ترین کابل زیردریای اینترنتی بهم وصل کنند. مایکروسافت در وبلاگ خود اعلام کرده که هدف از توسعه‌ی این کابل ارائه‌ی اینترنت پرسرعت به مشتریان به همراه سرویس‌های قابل اعتماد ابری و آنلاین است. 

این کابل که MAREA نام دارد، طولی معادل ۶۶۰۰ کیلومتر داشته و توسعه‌ی آن از ماه آگوست امسال شروع خواهد شد و انتظار می‌رود تا اکتبر سال ۲۰۱۷ به پایان برسد. بر اساس ادعاهای فیسبوک و مایکروسافت، این کابل پرسرعت‌ترین کابل اینترنتی زیردریایی است که از اقیانوس اطلس عبور می‌کند. 

کابل MAREA

مقصد و مبدا کابل MAREA از ویرجینیای شمالی تا شهر بیلبائو اسپانیا بوده و قادر است پهنای باندی بیشتر از ۱۶۰ ترابیت بر ثانیه را انتقال دهد. شرکت Telefonica نیز وظیفه‌ی اجرا و مدیریت این پروژه‌ی بزرگ را برعهده خواهد داشت. MAREA اولین کابل زیردریایی خواهد بود که آمریکا و اروپای جنوبی را به یکدیگر متصل می‌کند؛ علاوه بر این شبکه‌ی MAREA به دیگر مناطق جهان مانند آفریقا، خاور میانه و آسیا گسترش خواهد یافت. 

این اولین باری نیست که کمپانی‌های بزرگ دنیای فناوری مشارکت می‌کنند؛ در سال ۲۰۱۴ گوگل نیز اعلام کرد که در حال مشارکت با پنج کمپانی بزرگ آسیایی است تا بتوان آمریکا و ژاپن را به یکدیگر متصل کنند.

منبع mashable
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده