تعداد کاربرد های الکسای آمازون از مرز ۱۰ هزار گذاشت

تعداد کاربرد های الکسای آمازون از مرز ۱۰ هزار گذاشت

الکسای آمازون پیشرفت بسیار خوبی به خود دیده است؛ به‌طوری‌که آخرین دستاورد این دستیار صوتی هوشمند، رسیدن تعداد کاربردها به بیش از ۱۰ هزار مورد است.

الکسای آمازون دستاورد دیگری کسب کرده است که نشان از پیشرفت هر چه بیشتر آن دارد. بر اساس گزارش Wired، تعداد کاربردها یا مهارت‌های این دستیار صوتی هوشمند از مرز ۱۰ هزار عدد عبور کرده است. برای اینکه به پیشرفت قابل ملاحظه‌ی دستیار صوتی هوشمند مایکروسافت پی ببریم، باید به این نکته اشاره کنیم که الکسا در ژوئن سال ۲۰۱۶ تنها ۱۰۰۰ کاربرد داشت، حال آنکه تعداد مهارت‌ها در ژانویه و هم‌زمان با برگزاری CES 2017 به بیش از ۷۰۰۰ عدد رسیده بود.

اپل در تابستان سال ۲۰۱۶ برای اولین بار دسترسی به دستیار صوتی هوشمند خود را برای توسعه‌دهندگان فراهم کرد، حال آنکه اضافه شدن سیری به اپلیکیشن‌های کاربردی زمان‌بر خواهد بود. گوگل نیز چنین قابلیتی را برای دستیار صوتی هوشمند خود ایجاد کرد و از اواخر سال ۲۰۱۶، توسعه‌دهندگان امکان استفاده از گوگل اسیستنت را در اپلیکیشن‌های خود در اختیار دارند.

در حال حاضر آمازون از نظر تعداد کاربردها یا مهارت‌های دستیار صوتی هوشمند بسیار جلوتر از دو رقیب دیگر، یعنی اپل و گوگل قرار دارد. با وجود اینکه گوگل و اپل دستیار صوتی هوشمند خود را از طریق گوشی‌های هوشمندشان در اختیار کاربران قرار داده‌اند، اما باید به این نکته نیز توجه کرد که آمازون نیز این دستیار صوتی هوشمند را از طریق بلندگوی هوشمند اکو راهی بازار کرده که اتفاقا مورد استقبال قرار گرفته است. استقبال از اکوی آمازون به‌اندازه‌ای بالا بود که در CES 2017 نیز شاهد تبدیل بلندگوی هوشمند به ترندی در بازار بودیم.

البته باید به این نکته اشاره کرد که با وجود بالا بودن تعداد مهارت‌ها یا کاربردهای الکسای آمازون، کیفیت این کاربردها نیز جای بحث زیادی دارد.


منبع thverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید